У виставковій залі обласного науково-методичного центру культури і туризму Прикарпаття триває виставка творів майстрині з Калуша Вікторії Гетманської.
Кілька живописних творів, ляльки-мотанки та декоративний розпис на склі — експозиція варта уваги найвибагливішого глядача.
Техніка розпису на склі досить складна, тому часто художники, котрі її використовують, обходяться лише усталеними декоративними елементами та звичними прийомами гри кольору і світла. У Вікторії Гетманської ця техніка має авторський стиль і почерк, замішаний на народній манері.
Колористика розмаїта, але стримана і дуже багато символів — від трипільських до сучасних. Найчастіше, змальовуючи українські традиції, художниця створює диптихи або й триптихи. Вікторія каже, що вона нікого не наслідує. Основним лейтмотивом для своїх творів майстриня обрала українську символіку - релігійні свята та обряди.
Довідково: Народилася художниця в Калуші, навчалася в Калуському училищі культури за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».
Ще студенткою брала активну участь у виставках і художніх семінарах. Згодом закінчила інститут мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, здобула кваліфікацію дизайнера. Дипломну роботу захистила в техніці розпису на склі.
Виготовленням ляльок-мотанок художниця захопилася давно, цього навчає своїх учнів у Калуській ЗШ № 5. «Лялька-мотанка для української культури — не просто іграшка, а справжній символ. Зроблена без зшивання, а виключно завдяки зв’язуванню, обмотуванню, намотуванню ниток, стрічок чи клаптиків тканини, вона є вічним оберегом. Ще 100 років тому ляльку-мотанку вміла робити кожна господиня і навіть — малеча. Наразі ж таке мистецтво ще не остаточно втрачено, але досконало володіють ним одиниці.