Співробітники підрозділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю у місті Надвірній Івано-Франківської області задокументували факти незаконного виробництва і реалізації молочної продукції, яка здійснювалася на території заводу молочних продуктів.
Свого часу цей завод придбав у власність громадянин однієї з держав Східної Європи. Утім, закордонний інвестор виявився нікудишнім менеджером, оскільки створені на базі виробничих потужностей заводу два товариства з обмеженою відповідальністю фактично збанкрутіли.
Директора одного з ТзОВ розшукують банкіри за неповернення півторамільйонного кредиту, відтак майно підприємства під арештом. Інше підприємство майже два роки у бухгалтерських документах показує нульове виробництво, тобто не працює.
Однак, як засвідчують матеріали міліцейської перевірки, на території заводу молочних продуктів таки жевріло виробництво – діяв підпільний цех.
Його робота облікувалася хіба що двома людьми – 35-річною дружиною іноземця, яка представляла його інтереси в Надвірній, і місцевою 38-річною мешканкою, котра опікувалася питаннями завезення сировини, виробництва молочного продукту бринзи, відправки готової продукції на реалізацію, а також контролювала готівкові розрахунки.
На час перевірки з території незаконного виробництва якраз виїжджав автомобіль з продукцією, призначеною для реалізації на ринку у місті Львові. Встановлено, що молочні продукти виготовлялися з порушенням усіх санітарно-гігієнічних норм.
При цьому водієві автомобіля справно виписувалися супровідні накладні на випадок, якщо по дорозі хтось з контролюючих органів зацікавиться законністю перевезення продукції.
В ході санкціонованого обшуку правоохоронці виявили і вилучили майже 60 незаповнених накладних з відтиском печатки товариства з обмеженою відповідальністю, понад 5 тисяч етикеток з написами «Балканська бринза», «Бринза розсільна», «Фета», «Голандський сир», «Сир хедер», а також майже 400 кілограмів зафасованої бринзи, що була призначена для реалізації на ринках Львова, Ужгорода, Чернівців та Івано-Франківської області.
На арештмайданчик поміщено 2 автомобілі, котрі використовувалися для перевезення підпільно виготовленої продукції.
Міліціонери з’ясовують, як задовго діяло це виробництво. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.2 статті 205 Кримінального кодексу України – фіктивне підприємництво.
16