Для поціновувачів унікальних геологічних пам'яток Карпат, мальовничих гірських ландшафтів, тих, хто цікавиться стародавніми язичницькими віруваннями гора Писаний Камінь — саме те.
Про це пише краєзнавець, директор КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича" Михайло Ковтун, інформує Фіртка.
Це унікальна геологічна пам'ятка природи державного значення висотою 1221 м, яка вабить до себе людей екзотичністю, неймовірністю і фантастичністю каменів висотою до 20 – 25 метрів, протяжністю 60 – 65 метрів і шириною 10 – 15 метрів. Всі вони розташовані серед вікового смерекового лісу.
"Для наших далеких предків велика кам'яна скеля на горі Писаний Камінь була древнім дохристиянським святилищем (капищем), що притягувало на це місце сотні людей. Камінь справді розписаний загадковими прадавніми символами (петрогліфами), до яких додалися автографи наших сучасників. Гора популярна не лише завдяки кам'яній скелі – це ще й популярне місце для збору чорниці серед місцевого населення. І, що варто обов’язково зазначити, по маршруту до її вершини з с.Буковець через пол.Копілаш, в гарну погоду відкриваються неперевершені панорами Карпатських хребтів. Сьогодні ми мали змогу добре роздивитися вершини Чорногори, Чивчин, Гриняв, Покутсько-Буковинських хребтів та Марамуреша (Румунія)", - пише краєзнавець.
Івано-Франківщина – унікальна. Такі природні скарби потрібно берегти.
"Не залишайте сміття поблизу цікавих об'єктів, які часто відвідують туристи та гості нашого краю", - закликав Михайло Ковтун.