В рамках круглого столу «Шевченко і сучасніть», який проходив з ініціативи директора Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Валерія Ковтуна відбулася репрезентація сьомого випуску альбому із серії «Україньке мистецтво у старій листівці». Альбом «Тарас Шевченко і Прикарпаття» присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, видатного українського поета, художника, духовного провідника нації.
Унікальність видання в тому, що альбом ілюстрований 147 поштовими листівками, які присвячені Шевченкові, видані на Прикарпатті від 1902 до 2010 року.
Зокрема 114 листівок з них, видані у Коломиї. Більша частина листівок – з приватної колекції Валерія Ковтуна. У виданні використано також листівки з колекцій: Володимира Яцюка (Київ), Володимира Гавриленка, Миколи Ганущака, Івана Вишиванюка (Коломия), Петра Арсенича, Зіновія Жеребецького (Івано-Франківськ).
Історія видання листівок привячених кобзареві українського народу доволі велика. Перша тонована листівка з портретом Тараса Шевченка була видана у Кракові, на адресному боці її поставлений штемпель 1898 р. У Львові була видана перша кольорова листівка у 1900 року на якій зображено портрет Шевченка, хату батьків у Кирилівці та його могилу у Каневі.
Великий внесок у світову шевченкіану додали поштові листівки, видані у різні часи на теренах Прикарпаття. Гордістю української філокартії є видані в Коломиї Яковом Оренштайном листівки з ілюстраціями до поеми Шевченка «Гайдамаки» на яких були репродуковані малюнки художника Опанаса Сластьона (1855-1933).
Альбом видано за старою українською традицією – народним способом за громадські кошти та завдяки генеральній підтримці меценатів проекту «Українське мистецтво у старій листівці» - Героя України, Василя Ткачука, начальника управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Зінаїди Болюк, начальника управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимира Федорака, коломийського міського голови Ігора Слюзара, депутата Івано-Франківської обласної ради, голови «Івано-Франківського земляцтва у Києві» Богдана Гдичинського, директора молодіжного благодійного фонду «Заради добра» Андрія Волощука.
Учасники круглого столу переконані, що видання альбому «Тарас Шевченко і Прикарпаття» та сподіваються, що альбом стане доброю цеглиною у початку підготовки до відзначення 200 – річчя від дня народження Тараса
Тож постать кобзаря для одного з серії альбомів обрали не випадково, говорить Валерій Ковтун, директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника: «Ніхто досі не зробив більше для відродження самосвідомості українського народу, як Тарас Шевченко. Цим пояснюється щиросердна любов українців до Поета – Пророка. Тому й вклоняється Україна – після Бога – найбільше Великому Тарасові. В його імені й творчості – вся новітня історія України. Творчість Кобзаря відіграла величезну роль у розвитку національної самосвідомості українців. Нам потрібен Тарас Шевченко сьогодні не як ікона, не лише згадувати його принагідно, як все ще іноді трапляється, а читати – перечитувати, вивчати безсмертні поезії, доростати до них розумом і серцем».