В Карпатах стартував міжнародний форум Східної та Центральної Європи "Via Carpatia" (відео)

В Карпатах стартував Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia.  На учасників та гостей чекає насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма.

Сьогодні у селищі Криворівня, за 140 км від Івано-Франківська, відбулося офіційне відкриття Форуму, який закінчиться 30 червня.

У рамках Форуму 23-24 червня також минає фестиваль українських виробників "У пошуках Made in Ukraine: зустріч в Карпатах".

До програми "Via Carpatia" увійшли кінофестиваль “Transcarpatia”, конференція "Коло Вінценза: майбутнє Карпат", фестиваль музики та мистецтва "Sounds of Carpatia" і свято народної творчості імені Гната Хоткевича.

Форум Via Carpatia покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної й Центральної Європи.

Музична частина Форуму  розпочалась із фестивалю Sounds of Carpatia із програмою «World music». Першою випробувала велику сцену, яку обладнали  на сільському стадіоні, Мар'яна Гавриш,  яка представила  загалу пісні в стилі поп-рок на основі гуцульського мелосу.

Перед глядачами виступи також  гурт Кораллі з сценічним рок-перфоменсом, в якому  використали традиційні карпатські інструменти: сопілку, дримбу та справжню карпатську трембіту; JONYCH і Ципа band; DZ`OB зі своєю крос-жанровою акустично-електронною музикою; Under The Moon; а ось як адаптувати оперу для широкого загалу продемонструвала  Мар`яна Боднар  в рамках проекту Boxedge & Maryana Bodnar Project . Як каже сама виконавиця, це інтелектуальний синтез електронної музики та класичного співу.

Попри холод та дощову погоду до Криворівні вже з`їжджаються туристи. Тож Форум обіцяє бути доволі велелюдним.

Також в місцевому кінотеатрі розпочалися демонстрації фільмів у рамках Кінофоруму.

Протягом всього Форуму Via Carpatia з 23 по 30 червня відбуватимуться кінопокази національного кіно, копродукції  України з іншими країнами, іноземного кіно та ретроспективних стрічок. За підтримки Державного агентства України з питань кіно покажуть сучасні українські кінокартини: «Стрімголов», «Припутні», «Ізі», «Межа», «Будинок «Слово», «Викрадена принцеса» та «Казка про гроші».


Безкоштовний фестивальний тиждень cеред Карпатських гір.

Всі заходи фестивалю впродовж цілого тижня, з 23 по 30 червня, будуть абсолютно безкоштовними. Єдине, про що треба потурбуватися заздалегідь, – це місце проживання та спосіб добратися (потягом, автомобілем). До речі, організатори Форуму продумали і це: на сайті viacarpatia.org ви знайте перелік маєтків, будинків, готелів та хостелів, розрахованих на різний бюджет на різну кількість гостей. Усі вони знаходяться поряд із локаціями Форуму.

Гуцульське свято Полонинське літо.

Це справжній рай для гурманів, любителів усього незвичного та нового. Тут, і вироби народного мистецтва, і продукти харчування, і колоритний національний одяг, і ярмарок народних майстрів Гуцульщини. Свої вироби представлять, як підприємці, так і місцеві жителі. Бринза, медовуха, гриби, карпатські чаї, народний одяг – кожен знайде щось для себе. Цьогоріч Полонинське літо прийме фестиваль українських виробників  “Made in Ukraine”.

Гала-концерти українських зірок.

Фестиваль музики та мистецтв Sounds of Carpatia в стилі World Music пройде з 28 по 30 червня просто неба серед Карпатських гір. Хедлайнери: Марічка Бурмака, Олег Скрипка, Аліна Паш, Христина Соловій, KOZAK SYSTEM, Іванка Червинська та Ігор Закус, “Джаз коло”, Taraka та інші. На двох сценах виступлять більше двохсот музикантів.

Унікальний танцювальний майданчик на свіжому повітрі.

Щовечора на гостей Форуму чекає танцювальна програма. Двогодинні музичні сети від українських діджеїв на свіжому гірському повітрі не залишать байдужим нікого. Сучасну електронну музику “Новий голос Карпат” представить DJ O’Skrypka. Проект “MUND” запропонує гостям сучасну електроніку поєднану з аутентичними народними інструментами (дримба, сопілки, скрипка). До речі, це буде найвищий танцювальний майданчик над рівнем моря.

Найкращі фестивальні кінопрем’єри.

Родзинкою фестивалю TRANSCARPATIA стануть головні кінопрем’єри. Покази стрічок “Легенда Карпат”, “ЕКС”, “Зрадник”, “Ізі”, “Коли падають дерева”, а також покази ретроспективних стрічок та короткого метру і документальних фільмів. Окрім українських фільмів буде презентовано зарубіжні стрічки, серед яких є призери Канського і Берлінського фестивалів. Покази пройдуть на двох локаціях – два екрани в конференц залах та один великий екран open air. Упродовж трьох днів з 23 по 25 червня, буде показано 20 фільмів.

Екскурсії музеями та заповідником.

Для цього буде виокремлено цілий день 25 червня. Відбудуться екскурсії до музеїв Криворівні, Верховини, Красноїлля. Буде організовано оглядові  екскурсії з відвідуванням Карпатського біосферного заповідника та численні тематичні екскурсії. Ви знали, що лише в одному Верховинському районі знаходиться близько 18 заповідних об’єктів та майже три десятки музеїв? Пропонуємо кілька, а ви обирайте: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музей Михайла Грушевського, Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”, Музей “Хата-Гражда” гуцульської господарки, Музей гуцульської вишивки, Музей-садиба “Вишиванка”, Музей прикладного мистецтва, дегустаційний зал прикарпатських  виноробів, Музей гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”, Хата-стая сироварня, Музей гуцульської магії, Музей села “Криворівня”, Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича. Саме тому поїздка має бути не лише розважальною, а й інтелектуально насиченою.

Відпочинок у літній столиці України

Криворівня – унікальне село у Верховинському районі, де свого часу проводили літні вакації. Тут любили відпочивати відомі представники української інтелігенції Іван Франко і Михайло Грушевський, приїжджала Леся Українка, часто бував художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. В цій місцевості Сергій Параджанов знімав “Тіні забутих предків”.

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті Форуму.


24.06.2018 3546
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1964
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5499 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

746

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

799

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1001

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1772
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3683
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10259
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26150
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10187 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7715
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

210
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

265
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

382
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1278
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

885