В Карпатах стартував міжнародний форум Східної та Центральної Європи "Via Carpatia" (відео)

В Карпатах стартував Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia.  На учасників та гостей чекає насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма.

Сьогодні у селищі Криворівня, за 140 км від Івано-Франківська, відбулося офіційне відкриття Форуму, який закінчиться 30 червня.

У рамках Форуму 23-24 червня також минає фестиваль українських виробників "У пошуках Made in Ukraine: зустріч в Карпатах".

До програми "Via Carpatia" увійшли кінофестиваль “Transcarpatia”, конференція "Коло Вінценза: майбутнє Карпат", фестиваль музики та мистецтва "Sounds of Carpatia" і свято народної творчості імені Гната Хоткевича.

Форум Via Carpatia покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати разом інтелектуальних лідерів Східної й Центральної Європи.

Музична частина Форуму  розпочалась із фестивалю Sounds of Carpatia із програмою «World music». Першою випробувала велику сцену, яку обладнали  на сільському стадіоні, Мар'яна Гавриш,  яка представила  загалу пісні в стилі поп-рок на основі гуцульського мелосу.

Перед глядачами виступи також  гурт Кораллі з сценічним рок-перфоменсом, в якому  використали традиційні карпатські інструменти: сопілку, дримбу та справжню карпатську трембіту; JONYCH і Ципа band; DZ`OB зі своєю крос-жанровою акустично-електронною музикою; Under The Moon; а ось як адаптувати оперу для широкого загалу продемонструвала  Мар`яна Боднар  в рамках проекту Boxedge & Maryana Bodnar Project . Як каже сама виконавиця, це інтелектуальний синтез електронної музики та класичного співу.

Попри холод та дощову погоду до Криворівні вже з`їжджаються туристи. Тож Форум обіцяє бути доволі велелюдним.

Також в місцевому кінотеатрі розпочалися демонстрації фільмів у рамках Кінофоруму.

Протягом всього Форуму Via Carpatia з 23 по 30 червня відбуватимуться кінопокази національного кіно, копродукції  України з іншими країнами, іноземного кіно та ретроспективних стрічок. За підтримки Державного агентства України з питань кіно покажуть сучасні українські кінокартини: «Стрімголов», «Припутні», «Ізі», «Межа», «Будинок «Слово», «Викрадена принцеса» та «Казка про гроші».


Безкоштовний фестивальний тиждень cеред Карпатських гір.

Всі заходи фестивалю впродовж цілого тижня, з 23 по 30 червня, будуть абсолютно безкоштовними. Єдине, про що треба потурбуватися заздалегідь, – це місце проживання та спосіб добратися (потягом, автомобілем). До речі, організатори Форуму продумали і це: на сайті viacarpatia.org ви знайте перелік маєтків, будинків, готелів та хостелів, розрахованих на різний бюджет на різну кількість гостей. Усі вони знаходяться поряд із локаціями Форуму.

Гуцульське свято Полонинське літо.

Це справжній рай для гурманів, любителів усього незвичного та нового. Тут, і вироби народного мистецтва, і продукти харчування, і колоритний національний одяг, і ярмарок народних майстрів Гуцульщини. Свої вироби представлять, як підприємці, так і місцеві жителі. Бринза, медовуха, гриби, карпатські чаї, народний одяг – кожен знайде щось для себе. Цьогоріч Полонинське літо прийме фестиваль українських виробників  “Made in Ukraine”.

Гала-концерти українських зірок.

Фестиваль музики та мистецтв Sounds of Carpatia в стилі World Music пройде з 28 по 30 червня просто неба серед Карпатських гір. Хедлайнери: Марічка Бурмака, Олег Скрипка, Аліна Паш, Христина Соловій, KOZAK SYSTEM, Іванка Червинська та Ігор Закус, “Джаз коло”, Taraka та інші. На двох сценах виступлять більше двохсот музикантів.

Унікальний танцювальний майданчик на свіжому повітрі.

Щовечора на гостей Форуму чекає танцювальна програма. Двогодинні музичні сети від українських діджеїв на свіжому гірському повітрі не залишать байдужим нікого. Сучасну електронну музику “Новий голос Карпат” представить DJ O’Skrypka. Проект “MUND” запропонує гостям сучасну електроніку поєднану з аутентичними народними інструментами (дримба, сопілки, скрипка). До речі, це буде найвищий танцювальний майданчик над рівнем моря.

Найкращі фестивальні кінопрем’єри.

Родзинкою фестивалю TRANSCARPATIA стануть головні кінопрем’єри. Покази стрічок “Легенда Карпат”, “ЕКС”, “Зрадник”, “Ізі”, “Коли падають дерева”, а також покази ретроспективних стрічок та короткого метру і документальних фільмів. Окрім українських фільмів буде презентовано зарубіжні стрічки, серед яких є призери Канського і Берлінського фестивалів. Покази пройдуть на двох локаціях – два екрани в конференц залах та один великий екран open air. Упродовж трьох днів з 23 по 25 червня, буде показано 20 фільмів.

Екскурсії музеями та заповідником.

Для цього буде виокремлено цілий день 25 червня. Відбудуться екскурсії до музеїв Криворівні, Верховини, Красноїлля. Буде організовано оглядові  екскурсії з відвідуванням Карпатського біосферного заповідника та численні тематичні екскурсії. Ви знали, що лише в одному Верховинському районі знаходиться близько 18 заповідних об’єктів та майже три десятки музеїв? Пропонуємо кілька, а ви обирайте: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музей Михайла Грушевського, Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”, Музей “Хата-Гражда” гуцульської господарки, Музей гуцульської вишивки, Музей-садиба “Вишиванка”, Музей прикладного мистецтва, дегустаційний зал прикарпатських  виноробів, Музей гуцульського побуту та мистецтва “У трембітаря”, Хата-стая сироварня, Музей гуцульської магії, Музей села “Криворівня”, Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича. Саме тому поїздка має бути не лише розважальною, а й інтелектуально насиченою.

Відпочинок у літній столиці України

Криворівня – унікальне село у Верховинському районі, де свого часу проводили літні вакації. Тут любили відпочивати відомі представники української інтелігенції Іван Франко і Михайло Грушевський, приїжджала Леся Українка, часто бував художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. В цій місцевості Сергій Параджанов знімав “Тіні забутих предків”.

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті Форуму.


24.06.2018 3716
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

387
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1433
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2631 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3656
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3026
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2162

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

640

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

484

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1649

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1813
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

307
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

524
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

820
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5007
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

370
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

899
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10141
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

529
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

266
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

281
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

392
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

414