В Івано-Франківську знизилась смертність серед новонароджених

 

У сучасному суспільстві однією із важливих проблем є питання народжуваності здорових дітей. На жаль, не рідкісними є випадки, коли з тих чи інших причин немовлята народжуються недоношеними.

 

Якщо раніше говорити про виживання таких дітей було складно, то на сьогодні у Івано-Франківську ця проблема практично вирішена. Адже з часу відкриття при міському пологовому будинку блоку інтенсивної терапії новонароджених, смертність серед немовлят зведена до мінімуму.

 

Блок інтенсивної терапії новонароджених – це відділення, де проводять виходжування хворих новонароджених дітей чи дітей недоношених. В середньому відділення розраховане на 6 дітей, але при потребі його можна перереорганізувати на більшу кількість маленьких пацієнтів.

 

Найчастіше до відділення інтенсивної терапії потрапляють саме недоношені діти, але є серед пацієнтів і немовлята з проблемами органів дихання чи діти, які отримали післяпологові ускладнення. Лікарі зазначають – з 2007 року Україна перейшла на реєстрацію дітей з 22 тижнів вагітності. Такі немовлята справді крихітні, їхня вага всього лише 500 гр., тому обладнання відділення пристосоване якраз для виходжування таких глибоко недоношених дітей.

 

Відділення „Блок інтенсивної терапії новонароджених” на повну силу запрацювало з 2008 року. Саме тоді, за сприяння міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, було придбано новітнє обладнання – сучасні кювези, які дають мінімум шумів, адекватний обігрів і зволоження того повітря, яке знаходиться в інкубаторі.

 

„Перебування дітей у відділенні інтенсивної терапії включає в себе вентиляцію і кондиціювання повітря, використання сучасних інкубаторів, які дозволяють спостерігати за диханням немовлят. Кювези мають бути обладнані апаратами штучної вентиляції легень, а також спеціальними моніторами, які дозволяють вимірювати артеріальний тиск, показують насиченість крові киснем та частоту серцевих скорочень, записують електрокардіограму”, – розповідає завідувач блоку інтенсивної терапії новонароджених Марія Гриців.

 

За її словами, сучасне обладнання дає можливість створити для немовлят умови, максимально наближені до внутрішньоутробних. Апарати штучної вентиляції легень, які власне і пристосовані до виходжування таких маленьких діточок, мають велику кількість режимів, які зводять до мінімуму негативний вплив апаратної вентиляції на дитину.

 

Для використання апаратури використовують компресори, які нагнітають повітря для дихальних апаратів. Для того, щоб у палатах не було чути шумів від роботи компресорів, їх було винесено за межі дитячих палат.

 

Відкриття блоку інтенсивної терапії новонароджених та придбання сучасного обладнання суттєво змінило показники народжуваності у Івано-Франківську. Про це свідчать, насамперед, цифри. Якщо ще у 2000 році кількість померлих дітей на 100 новонароджених становила 2,7%, то з часу придбання і використання новітнього обладнання вона не перевищує 0,18%.

 

Звісно, раніше діти із вродженими вадами розвитку народжувалися частіше. А сучасна медицина може використовувати сучасні методи ультразвукового обстеження, моніторинг і спостереження жінки безпосередньо перед пологами. Саме тому деякі вади можна виявити ще внутріутробно і відкоригувати їх.

 

Ті проблеми, які могли виникнути при пологах, тепер також здебільшого можна попередити. Нові методики обстеження дозволяють попередити не тільки захворювання, але й загрозу недоношеності.

 

„У нас розроблена схема допомоги нашим пацієнтам. Насамперед, це вентиляційна підтримка. Також ми використовуємо розчини харчування для дітей – засоби, які забезпечують дитині ріст і повноцінний розвиток – амінокислоти, вуглеводи, жири. Глибоко недоношена дитина потребує не так лікування, як бережного виходжування”, – каже Марія Гриців.

 

Звісно, кожну проблему краще попередити. Лікарі пояснюють – недоношеність дитини можуть спричинити психоемоційні перевантаження, несприятлива обстановка в сім’ї, надмірні фізичні навантаження, робота в шкідливих умовах виробництва, наявність попередніх викиднів у матері і попередні невиношування, різні інфекційні захворювання.

 

Щоб народити здорову дитину і мати нормальну вагітність, майбутній матері варто позбутися шкідливих звичок, якщо такі є. Потрібно також звернути увагу на умови проживання і роботи, на здорове харчування. Провести медичні обстеження на наявність різноманітних інфекцій, які згодом можуть спричинити проблеми під час вагітності. Варто вчасно стати на облік, проводити своєчасні ультразвукові обстеження, пройти консультування вузьких спеціалістів, якщо чи з боку чоловіка, чи з боку дружини були важкі спадкові захворювання.

 

Усі ці нібито добре знані кожним профілактичні заходи допоможуть матері виносити та народити здорову дитину. Адже для кожної сім’ї це і є найважливішим.


11.02.2013 2120 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

486
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4915
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1406
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1291
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2553
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3944

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

332

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1168

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1008

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

934
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

245
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

319
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

585
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5640
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1406
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

270
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

182
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

561 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

995
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

864