В Івано-Франківську знизилась смертність серед новонароджених

 

У сучасному суспільстві однією із важливих проблем є питання народжуваності здорових дітей. На жаль, не рідкісними є випадки, коли з тих чи інших причин немовлята народжуються недоношеними.

 

Якщо раніше говорити про виживання таких дітей було складно, то на сьогодні у Івано-Франківську ця проблема практично вирішена. Адже з часу відкриття при міському пологовому будинку блоку інтенсивної терапії новонароджених, смертність серед немовлят зведена до мінімуму.

 

Блок інтенсивної терапії новонароджених – це відділення, де проводять виходжування хворих новонароджених дітей чи дітей недоношених. В середньому відділення розраховане на 6 дітей, але при потребі його можна перереорганізувати на більшу кількість маленьких пацієнтів.

 

Найчастіше до відділення інтенсивної терапії потрапляють саме недоношені діти, але є серед пацієнтів і немовлята з проблемами органів дихання чи діти, які отримали післяпологові ускладнення. Лікарі зазначають – з 2007 року Україна перейшла на реєстрацію дітей з 22 тижнів вагітності. Такі немовлята справді крихітні, їхня вага всього лише 500 гр., тому обладнання відділення пристосоване якраз для виходжування таких глибоко недоношених дітей.

 

Відділення „Блок інтенсивної терапії новонароджених” на повну силу запрацювало з 2008 року. Саме тоді, за сприяння міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса, було придбано новітнє обладнання – сучасні кювези, які дають мінімум шумів, адекватний обігрів і зволоження того повітря, яке знаходиться в інкубаторі.

 

„Перебування дітей у відділенні інтенсивної терапії включає в себе вентиляцію і кондиціювання повітря, використання сучасних інкубаторів, які дозволяють спостерігати за диханням немовлят. Кювези мають бути обладнані апаратами штучної вентиляції легень, а також спеціальними моніторами, які дозволяють вимірювати артеріальний тиск, показують насиченість крові киснем та частоту серцевих скорочень, записують електрокардіограму”, – розповідає завідувач блоку інтенсивної терапії новонароджених Марія Гриців.

 

За її словами, сучасне обладнання дає можливість створити для немовлят умови, максимально наближені до внутрішньоутробних. Апарати штучної вентиляції легень, які власне і пристосовані до виходжування таких маленьких діточок, мають велику кількість режимів, які зводять до мінімуму негативний вплив апаратної вентиляції на дитину.

 

Для використання апаратури використовують компресори, які нагнітають повітря для дихальних апаратів. Для того, щоб у палатах не було чути шумів від роботи компресорів, їх було винесено за межі дитячих палат.

 

Відкриття блоку інтенсивної терапії новонароджених та придбання сучасного обладнання суттєво змінило показники народжуваності у Івано-Франківську. Про це свідчать, насамперед, цифри. Якщо ще у 2000 році кількість померлих дітей на 100 новонароджених становила 2,7%, то з часу придбання і використання новітнього обладнання вона не перевищує 0,18%.

 

Звісно, раніше діти із вродженими вадами розвитку народжувалися частіше. А сучасна медицина може використовувати сучасні методи ультразвукового обстеження, моніторинг і спостереження жінки безпосередньо перед пологами. Саме тому деякі вади можна виявити ще внутріутробно і відкоригувати їх.

 

Ті проблеми, які могли виникнути при пологах, тепер також здебільшого можна попередити. Нові методики обстеження дозволяють попередити не тільки захворювання, але й загрозу недоношеності.

 

„У нас розроблена схема допомоги нашим пацієнтам. Насамперед, це вентиляційна підтримка. Також ми використовуємо розчини харчування для дітей – засоби, які забезпечують дитині ріст і повноцінний розвиток – амінокислоти, вуглеводи, жири. Глибоко недоношена дитина потребує не так лікування, як бережного виходжування”, – каже Марія Гриців.

 

Звісно, кожну проблему краще попередити. Лікарі пояснюють – недоношеність дитини можуть спричинити психоемоційні перевантаження, несприятлива обстановка в сім’ї, надмірні фізичні навантаження, робота в шкідливих умовах виробництва, наявність попередніх викиднів у матері і попередні невиношування, різні інфекційні захворювання.

 

Щоб народити здорову дитину і мати нормальну вагітність, майбутній матері варто позбутися шкідливих звичок, якщо такі є. Потрібно також звернути увагу на умови проживання і роботи, на здорове харчування. Провести медичні обстеження на наявність різноманітних інфекцій, які згодом можуть спричинити проблеми під час вагітності. Варто вчасно стати на облік, проводити своєчасні ультразвукові обстеження, пройти консультування вузьких спеціалістів, якщо чи з боку чоловіка, чи з боку дружини були важкі спадкові захворювання.

 

Усі ці нібито добре знані кожним профілактичні заходи допоможуть матері виносити та народити здорову дитину. Адже для кожної сім’ї це і є найважливішим.


11.02.2013 2082 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

734 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2182
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33467
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2357
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3062
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5208 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

432

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1224

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

786

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

991
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

311
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

603
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

658 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1182
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

984
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1077
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

846
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30222 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

949
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3937
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

522
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

557