В Івано-Франківську завершився спецкурс для семінаристів УГКЦ

 

В Івано-Франківській духовній семінарії ім. Cв. Йосафата УГКЦ завершився тижневий спецкурс  місійного служіння для семінаристів передостанніх років навчання у духовних семінаріях України, запроваджений  Пасторально-місійним відділом УГКЦ.

 

Вперше такий формат місійної практики для семінаристів П-МВ УГКЦ апробував торік на базі Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ. В Івано-Франківську майбутні священики — слухачі курсу — мали змогу почути про діяльність Пасторально-місійного відділу УГКЦ та виклики душпастирства вірних УГКЦ за межами Галичини й України від голови  П-МВ УГКЦ єпископа-помічника Київської архієпархії владики Йосифа (Міляна), про організацію церковних громад у країнах перебування мігрантів розповів виконавчий секретар П-МВ УГКЦ о. Василь Поточняк. Перед семінаристами свідчили місіонери з Греції, Португалії, Росії, Казахстану, Прибалтики та з центральної, східної і південної України.

 

Про потребу розвитку місійного духа в УГКЦ виголосив слово архієпископ-емерит блаженніший Любомир (Гузар), розважали перед семінаристами владики Володимир (Війтишин) — архієпископ і митрополит Івано-Франківський, Йосафат (Говера) — екзарх Луцький, Василь (Івасюк) — екзарх Одесько-Кримський, ректори Івано-Франківської духовної семінарії — отець-доктор Олександр (Левицький) та Дрогобицької — отець-доктор Мирон (Бендик), священики, представники «Карітасу» і монаших спільнот, заступник голови УВКР Євген Гірник, дослідники явища сучасної міграції, релігієзнавці, представники Комісії у справах мігрантів УГКЦ та спільноти колишніх трудових мігрантів в Італії «Пієта» при Молодіжному християнському центрі ім. Св. Івана Боско УГКЦ міста Івано-Франківська, дружини священиків-місіонерів та ін. Окрім питань місійного служіння, у часі спілкування з майбутніми священиками УГКЦ в Івано-Франківську обговорювалися і сучасні суспільні виклики та роль Церкви у подоланні суспільних ризиків як небезпеки гріха. Організатори й учасники спецкурсу місійного служіння у форматі духовно-мистецької програми переглянули виставу «Нація» в Івано-Франківському  облмуздрамтеатрі та зустрілися з її автором — лауреатом Шевченківської премії Марією Матіос, ознайомилися з фрагментами музейної експозиції «Наші в Італії», представленою спільнотою «Пієта» тощо.

 

«Нині нашому народові і нашій Церкві бракує місійного духа. Потреба місійного духа — то щире бажання поділитися з ближнім дарами святої віри. Хто ніколи не був на чужині, не відчув, що то означає бути самотнім і далеко від своєї Церкви, тому дуже трудно зрозуміти, що то є дар святої віри», — наголосив блаженніший Любомир, виступаючи перед старшокурсниками Івано-Франківської, Львівської, Дрогобицької і Тернопільської духовних семінарій і закликаючи плекати в собі місійну душпастирську відвагу, пише «Галичина».


02.07.2012 2167 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

538
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1206
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2860 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2342
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3206
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2787

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

71

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

607

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

624

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1159
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3055
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20566
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

790
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

362
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

953
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5653
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7524
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1107
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

451 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

831
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1181 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1704 1