В Івано-Франківську за круглим столом вирішували проблеми підготовки фахівців світового рівня на кафедрі біохімії та біотехнології (фото)

 

 

В Івано-Франківському Інституті природничих наук ПНУ ім. В. Стефаника кафедра біохімії та біотехнології зібрала за круглим столом професорів, ректорів, проректорів, майбутніх біохіміків, а сьогодні студентів, а також випускників і аспірантів кафедри, які працювали за кордоном і працюють там дотепер.

 

Тема обговорення: «Сучасні виклики у підготовці фахівців світового рівня: досвід кафедри біохімії та біотехнології», повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Учасники круглого столу ділились думками, досвідом і вносили свої пропозиції щодо якості підготовки фахівців навчального закладу, викладання навчальної програми і що потрібно від студента, щоб він міг осягнути цю навчальну програму. Також обговорювали матеріально-технічну базу: робочі площі, прилади, ресурси.

 

«Кафедрі 13 років, і це певний зріст нашого досвіду, ми ділимся ним і хочемо отримати зворотній зв'язок, щоб робити свою роботу ще краще», - говорить завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.

 

Випускники, які працюють в діагностичній лабораторії «Медекс+», ділились основними вимогами, якими керується дана лабораторія по підбору персоналу. Це знання англійської мови та практичні навички роботи в лабораторії, адже більшість методів, що використовуються в сучасній лабораторній медицині описані лише англійською. Не зайвими також є ініціативність, креативність і вміння працювати в команді.

 

Щодо практичних навичок в лабораторії, то з цим погодився і професор кафедри органічної та аналітичної хімії Інституту природничих наук Сергій Курта.

 

«На першому курсі я з задоволенням приймаю людей в нашу лабораторію, що на третьому поверсі, бо ви маєте працювати в лабораторії зразу, а не на п’ятому курсі, перед тим як треба здавати курсову. Тільки своїми руками ви можете здобути свій фах», - говорить науковець.

 

Також професор запропонував зменшити кількість дисциплін, які загалом потрібні лише для загального розвитку.

 

Проректор Прикарпатського університеу Андрій Загороднюк закликав і студентів, і викладачів подавати заявки на міжнародні гранти і при цьому відмітив дуже млалу активність потенційних бажаючих.

 

«Є певні можливості по обміну студентами з різними закордонними вузами, але студенти не дуже хочуть їхати, бо це довготривалі поїздки. Тим не менше, потім, вони не хочуть звідти повертатися. Вони бачать інший сівт, інші можливості і розуміють, що вони не дурніші за іноземних студентів, і хочуть працювати вже на їхньому рівні. Тому я пропоную робити і на молодших курсах короткотермінові виїзди на навчання на тиждень-місяць. Для цього треба лише подати заявку на запропоновані гранти, які публікуються на сайті університету», - зауважує Загороднюк.

 

«Проблема в тому, що ми вчимо студентів теорему і її доведення, а їм не треба вчити доведення, їм треба знати, де це можна застосувати», - так Андрій Загороднюк вмістив всі проблеми в одну.

 

Директор Інституту природничих наук Володимир Кланічка привів до прикладу Люндський університет, що на півдні Швеції:  «В його системі роботи є тільки 15 основних курсів на напрямі біології і 47 – вибіркових. Студенти мають право вибирати ті курси, які потрібні саме їм.У нас же виборність по інтересах студентів – це проблема. Ще однією проблемою є проблема онлайн-освіти. Сьогодні група передових університетів світу створила інтернет платформу edX. Це система безкоштовного онлайн-навчання. Там є величезний масив лекцій ведучих професорів світу, в тому числі по біохімії. І вам, студентам, треба користуватися цими світовими ресурсами».

 

Людмила Моргулець, яка в 2011 році закінчила Прикарпатський університет і два роки пропрацювала в Люндському університеті ділилася своїм досвідом і висловлювала думки українських студентів, які, на її думку, бояться говорити:  «Найкраща робота – це робота вживу в маленьких групах. А у нас студенти ідуть масою, і викладачу складно справитися з великою кількістю студентів, так само як студентам складно зрозуміти чого хоче викладач. Іноземні студенти дуже вільно викладають свої думки, роблять свої припущення, заперечують поданий їм матеріал – вони вчаться відстоювати свою особистість. Якщо студент чогось не зрозумів, то він запитує, а у нас студент може почути у відповідь: «що ти робив на лекції?». В нашій системі освіти хотілось би більш демократичних стосунків між викладачем і студентом. Шведська система освіти у вишах прагне універсалізації, коли студент може вільно брати окремі курси в інших університетах».

 

Студентів закликали не бути пасивними учасниками навчання, бо навчання – це взаємодія, і студенти мають бути зацікавлені отримати знання, а викладачі в свою чергу, мають допомогти. Для цього й буде проведена додаткова робота з викладачами.

 

«Студенти – це те, заради чого ми тут працюєм. Має бути взаємодія викладачів, студентів і тої інфраструктури, яка існує, з метою досягнення фахівців вищого гатунку. Наша мета – не працювати на західний ринок, а працювати на Україну. Про це свідчить те, що практично всі випускники нашої кафедри мають роботу в Україні - це Львів, Київ, Івано-Франківськ», - підсумував Володимир Лущак.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


07.05.2015 573 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

61
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13933 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

567
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2