

Під час засідання круглого столу обговорювалися перспективи виробництва органічної продукції в Україні, налагодження зв'язків органічного експортного ринку, законодавчого забезпечення органічного сільськогосподарського виробництва, особливості сертифікації органічної продукції, досвід виробників органічної рослинницької та тваринницької продукції Київської, Житомирської, Львівської, Івано-Франківської областей.
Одним з прикладів успішного виробництва екологічно чистої продукції на Івано-Франківщині є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Чиста Флора" (с.Спас Коломийського району, керівник - Михайло Стовпюк), де застосовується повний цикл виробництва екологічно чистої продукції.
Продукція, виготовлена підприємством, користується попитом на внутрішньому ринку, експортується до США і Канади, країн Євросоюзу.
У нашій області виробники органічної продукції об'єдналися у громадську спілку “Карпатський смак”, а продукцію реалізовують під торговою маркою “Смак українських Карпат”.
Це - перша в Україні торгова марка, яка є регіональною і об‘єднує виробників різних напрямків. Однак їхня продукція має бути вирощена, перероблена та виготовлена тільки в регіоні Карпат, зокрема в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях.
Подальше нарощування обсягів екологічно чистої та органічної продукції сприятиме покращенню конкурентоздатності наших виробників, споживанню населенням якісної харчової продукції, створенню нових робочих місць, соціально-економічному розвитку села.
Довідково:
Органічна, або, як її ще називають, екологічно чиста продукція – це така продукція, яка вирощена та вироблена без застосування будь-яких хімічних препаратів та генних модифікацій.
Основними вимогами виробництва органічних продуктів є відмова від хімічних засобів захисту і мінеральних добрив у рослинництві, від стимуляторів росту та антибіотиків у тваринництві та від використання генномодифікованих організмів (ГМО).
Сьогоднішні євроінтеграційні процеси, які активно відбуваються в Україні, викликають необхідність долучитися до розвитку органічного землеробства як умови зростання експорту в країни Європейського Союзу. Це одночасно забезпечить збереження і відтворення якісних характеристик земельних ресурсів.
За своїми природно-кліматичним та ґрунтовим потенціалом Прикарпаття має унікальну можливість зайняти одне з провідних місць у державі серед виробників органічної продукції, виробництво якої на теренах краю ми розглядаємо як один із стратегічних та перспективних напрямків розвитку економіки області.