в Івано-Франківську вшанували пам'ять жертв комуністичного терору.
Представники обласної та міської влади, ветерани Української повстанської армії, політичних партій національно-патріотичного спрямування, громадськість міста зібралися у меморіальному комплексі "Дем'янів Лаз", щоб вшанувати пам'ять жертв комуністичного терору, своїх земляків, яких розстріляло НКВС у Станіславській в'язниці на початку 1941 року.
Учасники заходу поклали вінки та квіти на могили невинно убитих. Священики греко-католицької і православної церков відслужили поминальну панахиду.
На віче голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зазначив, що "сьогодні ми вшановуємо наших попередників, які увійшли в кращі світи, і це стало доброю українською традицією. В цей день вшановувати українських героїв стало традицією після першої світової війни, після перших визвольних дій . І тому нині молимося на могилах в пам'ять про них. У Дем'яновому Лазу вшановували тих, хто загинув від більшовицького режиму на Прикарпатті. Тому що ми не завжди знаємо, де вони загинули і де їх могили від 1939 і до 1991 року. Тут поховані і члени ОУН, і звичайні люди. Їх злочин полягав у тому, що всі вони хотіли бути собою: розмовляти українською мовою, шанувати українські традиції, ходити до української церкви. За це їх знищили ".
Дем'янів Лаз - урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в'язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня 1941 року перед відступом радянських військ.
Під час розкопок в урочищі знайшли людські кістки 525 людей. Особистості 22 з них вдалося встановити, робота в архівах СБУ дозволила визначити імена ще 400 страчених.
У 1970 році після передачі на Радіо "Свобода" місцевий ландшафт зрівняли важкою технікою (екскаватори, бульдозери), щоб перешкодити майбутнім спробам пошуків.
Незважаючи на це, в 1989 році були проведені успішні розкопки, які організувало місцеве відділення "Меморіалу". У 1998 році неподалік від поховань відкрили меморіальний комплекс "Дем'янів лаз".
За матеріалами obozrevatel.com