В Івано-Франківську вшанували 156-річницю з Дня народження Івана Яковича Франка (фото)

 

Сьогодні в Івано-Франківську відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 156-ої річниці з Дня народження видатного українського письменника та поета, громадського діяча Івана Яковича Франка.

Представники громадськості та влади поклали вінки до погруддя Івана Франка, яке встановлене в сквері на однойменній вулиці в Івано-Франківську. Також церемонія вшанування пам’яті видатного громадського діяча відбулась біля підніжжя пам’ятника Івану Франку на площі біля обласного музично-драматичного театру. Представники громадськості, учнівської молоді, міської та обласної влади поклали квіти до пам’ятника Івану Франку.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус наголосив, що ми маємо дякувати Господу Богу за те, що незважаючи на усі труднощі, несприятливі умови, він все ж таки дарував українському народу світочів, дарував геніїв, які робили все для того, щоб ми врешті-решт здобули Незалежність. Одним з таких геніїв був Іван Франко.

«Я тішуся з того, що наше славне місто вже 50 років носить ім’я Івана Франка. Він неодноразово бував у нашому місті, з його ім’ям, творчим шляхом, громадською та політичною діяльністю пов’язано дуже багато місць у Івано-Франківську.

Я вважаю те, що в 1962 році наше місто у рік свого трьохсотріччя отримало нову назву на честь Івана Франка, відновленням історичної справедливості. І я відкидаю будь-які намагання знов розпочати дискусію щодо повернення місту історичної назви Станіславів. Вважаю це неприпустимим, оскільки це неповага до громади і неповага до Івана Франка, який зробив величезний внесок в історію та розвиток українського суспільства», - зазначив Віктор Анушкевичус.

«Радянська пропаганда змальовувала Івана Франка виключно як вічного революціонера та пропагандиста соціалістичних поглядів. Його твори видані 50-томним виданням. Проте, це лише половина його творчого доробку, оскільки за радянських часів було невигідно публікувати його цілком. Адже тоді українці могли б прочитати окремі праці Івана Франка, в яких видатний письменник та публіцист досліджував, зокрема, і проблему здобуття Незалежності українським народом.

В одній з своїх праць Іван Франко писав, причиною безуспішної боротьби українців за здобуття власної держави та Незалежності є те, що на піку національного піднесення духовні провідники нації починали вагатись і зупинялись, тим самим породжуючи у народу почуття розчарування та невпевненості.

Якщо ми будемо такими самими працелюбними, щирими у своїх почуттях до рідної землі, гідними спадкоємцями славних прадідів, то ми матимемо таку Незалежність та власну державу, про яку мріяли і Тарас Шевченко, і Іван Франко, і вояки ОУН-УПА», - відзначив міський голова Івано-Франківська відкриваючи церемонію вшанування пам’яті Каменяра.

 

 
 


27.08.2012 3650 3
Коментарі (3)

Мирослав Бойчук 2012.08.27, 22:04
Громадське інтернетбачення Прикарпаття спільно з студією Мирослава Бойчука зняли за свій та частково за власний кошт Віктора Анушкевичуса перший документальний фільм про Івана Франка під назвою "Франкове Прикарпаття". Презентація перших його частин ("Чи багато Франкового у Франківську?" та " Три кохання Франка") спочатку планувалась на 350-річчя Франківська, потім на день народження Каменяра, але жодна структура (ні державна, ні приватна), ні навіть ті, хто балотується в депутати так і не відгукнулась на пропозиції про підтримку цього проекту. На офіційні листи-запити прийшла єдина відповідьУправління культури облдержадміністрації. В ньому сказано, що "підтримати виробництво вищеназваного фільму в поточному році немає можливості". Можливо на день перейменування Франківська? ... Ніколи б не подумав, що такий фільм нікому не буде потрібний у моєму рідному місті імені Франка...але квіти і слова про любов до письменника біля його пам"ятника на його день народження, звучали гарно, особливо у цей час, коли йде передвиборна...
нікому! 2012.08.27, 23:05
Нікому твій фільм не потрібний,тому що місто називається СТАНІСЛАВІВ.Сам Франко,не хотів би такого,ви вигадуєте небилиці,хочете шанувати Франка,то шануйте,а не хизуйтеся,і не ліпіть дурню,яку спеціально спровокували комуняки ще за радянської влади,бо хотіли із твору Вічний революціонер,зробити комуністчним гімном.Згадайте ці роки і як на кожному заході демонстрували комуняки цей твір.Вони так і наголошували,що Франко революціонер-комунст.Так що робіть фільми гідні,а не ліпіть гавно.Треба читати і вивчати історію,а не випрошувати подяки і уваги.Львів мав би більше права бути Івано-Франківськом,але там мудрі люди,патріоти,які вміють шанувати історію і відрізнити головне .Франко похоронений у Львові.його вшановують на високому рівні,університет носить його імя,і багато любові теж мав у Львові,більше ніж у франківську,але є але, і наші великі патріоти не хочуть мучитися і щось робити.не хочуть бути правдивими,їм легше вийти до памятника і блеяти то, що вони самі ще не розуміють.А про памятник,то взагалі і соромно говорити.якесь не закінчене творіння.або скульптор був трохи не в дусі,в нас все ,як не в людей і Шевченку памятник особливе творіння і дивуватися нема чого.Ми дуже любимо своє місто,але не любимо тих,хто не хоче ,щоб наше місто.було красивим і правдивим.згідно історичних фактів.Шануймо і поважаймо тих людей,які розбудовували наше місто,а не обкрадали до останьої сорочки...
знаток 2012.08.27, 23:15
Анушкевичус-ще один мені історик,який знає Франка.Та не душіть бабцю,бо вона вже вмерла.Зробіть референдум і всі питання стануть на своє місце.Але тут є одне важливе питання-тут потрібні гроші,а це значить,що їх не вдасться вкрасти.Прийде мудра людина до влади ,стане міським головою і вирішиться питання,бо все повинен вирішувати тільки народ,мешканці міста ,а не ануськевичіс......Радянський союз теж думав.що буде вічний,але Господь дав розум ..і люди це головна рушійна сила.а не тимчасові попандопали.Слава державі Україна і її народу!!!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

485
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3036
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2034
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

152

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

781

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2196

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

872
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

211
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

498
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1039
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

815
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8270
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

960 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

860