В Івано-Франківську визначились з тим, як виглядатиме пам’ятник «Руській трійці»

29 червня, в Центральному Народному Домі №1 Івано-Франківська відбулися громадські слухання з приводу визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Учасниками слухань були 111 громадян обласного центру. Для роботи слухань обрано президію у складі Богдана Гавриліва, Василя Тимківа, Михайла Вереса; лічильну комісію та секретаріат. Головуючий на слуханнях М.Верес оголосив порядок денний, який складався з єдиного питання «Про визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Також, він розповів про передумови даного засідання, які передбачали подання громадських організацій щодо встановлення пам’ятника Івано-Франківському міськвиконкому; проведення громадських слухань з приводу обрання місця для пам’ятника (грудень 2010 р.); оголошення конкурсу на подання авторських проектів. За словами п. Михайла, до Івано-Франківського міськвиконкому було подано 6 проектів, 2 з яких були визначено – як найкращі і запропоновані для обрання одного з них учасникам громадських слухань.

 

Переможцями було визначено авторський колектив під керівництвом Володимира Довбенюка та авторський колектив під керівництвом Степана Федорина.

 

Представники авторських колективів презентували свої роботи для ознайомлення учасникам слухань. Зокрема, С.Федорин розповів, що «вартість проекту становитиме 280 тис. грн., скульптури передбачено вилити з бронзи; їхня висота становитиме 3 м. Проект їхнього пам’ятника є знаком і символом, кожному часовому періоду характерна своє подання.

 

У проекті використано пластичний стиль, є відображення західноукраїнських ікон». Натомість, В.Довбенюк повідомив, що «висота пам’ятника становитиме 2,5 м. Він буде споруджений з тонованого бетону. При його проектуванні дотримано реалістичного підходу».

 

В обговоренні взяли участь ряд небайдужих до краєзнавчої справи осіб. Зокрема, виступили заступник голови обласної спілки краєзнавців України Б.Гаврилів, заступник начальника управління культури, голова ОО УТОПіК В.Тимків, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківського МВК І.Панчишин, директор ДП ОАСУ «Культурна спадщина Прикарпаття» В.Романець та ін.

 

Думки виступаючих були відмінні – від цілковитого заперечення того чи іншого проекту до визнання того, що обидва проекти є неординарними і цікавими.

 

Говорилося про те, що необхідно при встановленні дотримуватися архітектурного стилю площі коло медакадемії; про те, що пам’ятники відомим людям повинні бути знаковими і впізнаваними; про те, що пам’ятники мають бути символами міста. Один з проектів було визначено, як сучасний і європейський за характером; інший – як монументальний. За результатами громадських слухань для встановлення обрано проект авторського колективу В.Довбенюка. За нього віддали голос 76 учасників слухань.

 

Проект колективу С.Федоришина отримав 20 голосів. Слід зазначити, що молода команда С.Федоришина отримала ряд схвальних відгуків, що говорить про наявність доброї перспективи у митців. На завершення слухань заступник міського голови М.Верес висловив думку, що пам’ятник «Руськiй Трійці» у обласному центрі буде встановлено до ювілеїв – 200 річчя І.Вагилевича (відзначатиметься у вересні) та М.Шашкевича (відзначатиметься у листопаді)


30.06.2011 2280 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

836
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1436
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3254 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2558
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3415
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2975

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

322

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

788

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

791

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1399
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3231
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20721
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

955
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

480
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

550
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1111
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5805
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

224
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3603 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

661 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

994
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1343 2