В Івано-Франківську визначились з тим, як виглядатиме пам’ятник «Руській трійці»

29 червня, в Центральному Народному Домі №1 Івано-Франківська відбулися громадські слухання з приводу визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Учасниками слухань були 111 громадян обласного центру. Для роботи слухань обрано президію у складі Богдана Гавриліва, Василя Тимківа, Михайла Вереса; лічильну комісію та секретаріат. Головуючий на слуханнях М.Верес оголосив порядок денний, який складався з єдиного питання «Про визначення авторського проекту – переможця пам’ятника «Руській трійці».

 

Також, він розповів про передумови даного засідання, які передбачали подання громадських організацій щодо встановлення пам’ятника Івано-Франківському міськвиконкому; проведення громадських слухань з приводу обрання місця для пам’ятника (грудень 2010 р.); оголошення конкурсу на подання авторських проектів. За словами п. Михайла, до Івано-Франківського міськвиконкому було подано 6 проектів, 2 з яких були визначено – як найкращі і запропоновані для обрання одного з них учасникам громадських слухань.

 

Переможцями було визначено авторський колектив під керівництвом Володимира Довбенюка та авторський колектив під керівництвом Степана Федорина.

 

Представники авторських колективів презентували свої роботи для ознайомлення учасникам слухань. Зокрема, С.Федорин розповів, що «вартість проекту становитиме 280 тис. грн., скульптури передбачено вилити з бронзи; їхня висота становитиме 3 м. Проект їхнього пам’ятника є знаком і символом, кожному часовому періоду характерна своє подання.

 

У проекті використано пластичний стиль, є відображення західноукраїнських ікон». Натомість, В.Довбенюк повідомив, що «висота пам’ятника становитиме 2,5 м. Він буде споруджений з тонованого бетону. При його проектуванні дотримано реалістичного підходу».

 

В обговоренні взяли участь ряд небайдужих до краєзнавчої справи осіб. Зокрема, виступили заступник голови обласної спілки краєзнавців України Б.Гаврилів, заступник начальника управління культури, голова ОО УТОПіК В.Тимків, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківського МВК І.Панчишин, директор ДП ОАСУ «Культурна спадщина Прикарпаття» В.Романець та ін.

 

Думки виступаючих були відмінні – від цілковитого заперечення того чи іншого проекту до визнання того, що обидва проекти є неординарними і цікавими.

 

Говорилося про те, що необхідно при встановленні дотримуватися архітектурного стилю площі коло медакадемії; про те, що пам’ятники відомим людям повинні бути знаковими і впізнаваними; про те, що пам’ятники мають бути символами міста. Один з проектів було визначено, як сучасний і європейський за характером; інший – як монументальний. За результатами громадських слухань для встановлення обрано проект авторського колективу В.Довбенюка. За нього віддали голос 76 учасників слухань.

 

Проект колективу С.Федоришина отримав 20 голосів. Слід зазначити, що молода команда С.Федоришина отримала ряд схвальних відгуків, що говорить про наявність доброї перспективи у митців. На завершення слухань заступник міського голови М.Верес висловив думку, що пам’ятник «Руськiй Трійці» у обласному центрі буде встановлено до ювілеїв – 200 річчя І.Вагилевича (відзначатиметься у вересні) та М.Шашкевича (відзначатиметься у листопаді)


30.06.2011 2260 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

592
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1881
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1058
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1470 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2726
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2080

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

452

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

534

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1453

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1423
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

289
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18187
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1153
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3493
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

859
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10621
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6379
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1020
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

290
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

515
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3125
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

833