В Івано-Франківську відбулася презентація арт-проекту Мирослава Яремака

 

 

Днями в Івано-Франківську у Центрі сучасного мистецтва відбулася презентація арт-проекту художника Мирослава Яремака: цСмОБ’ЄКТ9116.

 

Арт-проект “цСмОБ’ЄКТ9116″ – це довготермінова 9 місяцева, соціальна, художня акція-дослідження поняття “художній процес” засобами арт-форматів, які використовував периферійний художник у своїх мистецьких практиках протягом 25 років, пише Станіславське ТБ.

 

Під час презентації автор виконав перформенс КОНТРІНВАЗІЯ у якому були присутні прямі цитати з 90-х рр. і алюзії з персонами, з життям 1990-2000-х рр., з діями, які відбувалися, власне, генеровані людьми, які складають кістяк Станіславськогоо феномену. Розпочався перформенс з діалогу з Самборським.

 

“Я розпочав з Євгеном діалог тільки тому, що це було етично. Ми зараз знаходимося у тілі проекту художника Самборського і не звернутися до нього було б неетично. Мій перформенс є ніщо інше, як вперше бачена вами, і я думаю, що в Україні в тому числі, візуальна рецензія на мистецький твір Самборського і це єдине, що мене, як художника, рятує від критики етичної, що я увірвався інвазійно, тобто вторгнувся у чужу територію, і таким чином я порушив етику стосунків. Хоча насправді це візуальна рецензія на цю подію, на цю виставку, яка відбувалася тут”, – каже Мирослав Яремак

 

Цей захід початок великого дев’ятимісячного проекту, який вцілому має на меті, не багато не мало, змінити до 2017 року відношення до сучасного мистецтва та візуальної культури вцілому. Він передбачає собою презентації нових імен, нових авторів, репрезентації художників, які вже відбулися аж до зустрічей з дуже поважними персонами, які компетентні говорити на тему актуального мистецтва.

 

Мирослав Яремак стверджує, що в Україні є вкрай мало мистецтвознавчої аналітики і це перешкоджає художникам і вони від цього страждають.

 

“Мій проект має велику кількість складових. Тут будуть відбуватися мною і не мною організовані виставки, презентації нових художників, репрезентації авторів, які відбулися. Тут будуть події, які будуть пов’язані з інтерв’ю і діалогами з дуже поважними людьми, які компетентні в поняттях художнього процесу як такого. Насправді я не апелюю до широкого загалу. Сучасне мистецтво має тенденцію бути дуже вузько зрозумілим, вузькому колу. Звісно ніхто не заважає людям з широкого кола підніматися до того вужчого кола і до вершин піраміди суспільного розвитку”, – додає художник.

 

Цей перформенс є таким, що він легко читається. Прочитання Шевченколише доповнило загальну картину, адже, його поезія – це те, що є базою, яку ми повинні пам’ятати і задумуватись над його текстом, який є насправді для нас вічним і має актуальність і тоді і тепер. Явище піонера у перформенсі теж відчитується. за словами Мирослава символ піонера тут не є напряму пов’язаний з якоюсь комуністичною ідеологією, а це скоріше “стьоб” такий іронічний.

 

“Моя відповідальність як перед Євгеном, так і перед франківцями, і перед місцевим мистецтвом є в тому, що дуже багато речей, які мною були зроблені в цьому місяці, були зроблені мною таки вперше, тобто по-піонерськи. І поняття піонера, першопрохідця, безумовно, є нагадуванням про цю відповідальність”, – каже художник

 

Щодо поняття “це тут”.  Тому що це тут – червона фраза, яка продовжує фразу чорним – це так само візуальна алюзія на події і так званий мистецький “С об’єкт”, який активно діяв наприкінці 90-х рр.

 

“Насправді багато людей казали: там у центрі напроти молочного кафе є така точка, називається “Це тут”. Там таке відбувається всяке, там дуже цікаво і нестандартно, і насправді оце поняття це тут – це та візуальна алюзія, яка перекидує місточок з 21 століття в 90-ті рр. 20 століття і нагадує людям, що все ще буде попереду і все буде дуже цікаво”, – додає Мирослав Яремак.


04.04.2016 392 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

357
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1726
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3207
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1156
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1188
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1241 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

268

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1132

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

963

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

418
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

342
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2503
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1252
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1333
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

565
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15194
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7495
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

353
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

716 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

480
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

399
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

488