В Івано-Франківську відбулася медична рада лікувально-профілактичних закладів міста, на якій заслухали питання про стан організації роботи в поліклініці №3 та рівень надання медичної допомоги жителям закріпленої території та про стан медичного забезпечення осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
В засіданні медичної ради взяли участь лікарі, заступники головних лікарів, завідувачі відділень стаціонарів та поліклінік, міські позаштатні спеціалісти,завідувачі кабінетів статистики,відповідальні за надання медичної допомоги потерпілим від аварії на ЧАЕС. Заступник головного лікаря міської поліклініки №3 Н.Ветоха.
Доповідач наголосила, що заклад надає медичну допомогу населенню центральної частини міста та прописних сіл Микитинці та Угорники. Поліклініка обслуговує 39600 осіб, з них 1089 дітей , 283 підлітків та 30896 працездатного населення. Медичну допомогу населенню надає 64 лікарі та 153 середні медичні спеціалісти. Використовуючи наявні та залучені ресурси поліклініка виконала об’єми медичних послуг більше, ніж в попередні роки.
За рейтинговими показниками в 2010р. заклад зайняв друге місце серед поліклінік міста. Велику увагу в закладі приділяють санітарно-просвітній роботі, яка займає чільне місце в профілактиці захворювань. За ініціативи завідувачки відділення загальної практики сімейної медицини вже випущено три номери газети «Сімейний лікар». На завершення Н.Ветоха зауважила, що більше уваги потрібно приділяти впровадженню нових методик в лікувально-діагностичний процес, впровадженню нових комп’ютерних програм, забезпеченню контролю за дотриманням протоколів надання медичної допомоги, покращенню матеріально-технічної бази поліклініки.
З другого питання виступила лікар міської поліклініки №1 О.Савчук. Доповідач відзначила,що одним з провідних завдань охорони здоров’я міста є надання медичної допомоги населенню,яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. Станом на 01.01.2010р. в місті знаходиться 857 осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Щороку змінюється склад контингенту потерпілих в групах первинного обліку: зменшується група ліквідаторів, евакуйованих та проживаючих на території радіологічного контролю. Зменшилась кількість дітей за рахунок знятих з диспансерного обліку та підлітків, яким не поновлено чорнобильський статус.
Комплексним медичним оглядом протягом 2010року охоплено 100% усіх постраждалих. Із числа оглянутих здоровими визнано 20 осіб проти 12 в 2009році, усі вони відносяться до 4 категорії (діти). В основному поставлені завдання перед медициною міста з питань медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, виконуються на достатньому рівні. Проте є ряд недоліків: не вистачає фінансування, не придбано зовсім апаратури за кошти чорнобильського фонду.
Тому пріоритетним завданням на 2011рік є покращення диспансерного нагляду та якості медичного обслуговування шляхом покращення фінансування на забезпечення медикаментозного та відновного лікування, наголосили медики.