На ринках Івано-Франківська вже з’явилися перші тепличні продукти. Ціна кусається – кілограм помідорів в середньому вартує 20 гривень, огірки трішки дешевші – 18 гривень.
За словами продавців, в асортименті не лише імпортні овочі, а й продукція місцевих тепличних господарств. Зокрема, богородчанські овочі. Перець й надалі залишається дорогим задоволенням – 34-35 гривні за кілограм. Та попри це, експерти застерігають, що вміст нітратів у таких продуктах може бути достатньо високим. Адже для тепличних овочів і фруктів офіційно дозволений відсоток нітратів є в два-три рази більшим, ніж для плодів, вирощених на відкритому ґрунті.
Івано-Франківська міська державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи контролює якість продуктів на ринках обласного центру. «На місцевих ринках всі продукти які виставляються на продаж повинні підлягати експертизі. Їх перевіряють. В нас на центральному ринку є своя лабораторія, - говорить керівник міської державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи Ігор Глеб. – По лікарю-лаборанту є на ринку по вулиці Хоткевича та Коновальця. Крім цього, наші працівники кожного дня об’їжають службовим автомобілем всі ринки міста та контролюють якість товару».
За перший квартал цього року лабораторія забракувала не вже одну тонну товару. Найбільше на івано-франківських ринках зіпсутих овочів і фруктів – 4 тонни 40 кілограм забраковано. Тут знайдено перевищення вмісту нітратів, механічні пошкодження або просто зіпсуті овочі і фрукти.
Майже півтори тонни браковано м’яса, 815 кілограм крупи, 192 кілограми молочної продукції, 151 кілограм риби і рибопродуктів, 35 кілограми меду та 355 штук яєць на попали на прилавки ринків після обстеження в лабораторії за перші три місяці цього року.
Начальник Івано-Франківської міської державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Ігор Глеб наголошує, що лабораторія перевіряє тільки товари, які реалізуються на ринках і не відповідає за якість продукції стихійної торгівлі.