В Івано-Франківську сьогодні стартує “Ніч в музеї”

 

Івано-франківці отримають сьогодні можливість провести ніч серед полотен провідних європейських художників та величних статуй, насолоджуючись при цьому звуками божественної музики, римами поетів і розповідями про цікаві моменти з історії старого Станіславова.


Таку можливість надасть їм Івано-Франківський обласний художній музей, в залах якого стартує сьогодні о 21.00 годині свято під досить екстравагантною як для нашого міста назвою «Ніч в музеї».

 

За словами директора музею Михайла Дейнеги, ініціатором проведення акції в Івано-Франківську став молодий працівник музею, випускник історичного факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, переможець конкурсу екскурсоводів Роман Водвуд. Вдатись до організації подібного свята хлопця спонукав досвід провідних європейських та й українських музеїв, які за допомогою подібних ночей популяризували свої колекції серед пересічних обивателів – тих, кому зазвичай у життєвих буденних клопотах не вистачає часу і сил відвідати музей вдень.

 

«Ідея ночі в музеї, - говорить пан Дейнега, – виникла у Німеччині, далі – Франція, а до 1999 року вона завоювала Європу». Її сутність полягає в тому, що у повсякденних турботах людям зазвичай нема коли завітати до музею і долучитись до світового мистецтва. Тому подібні заходи і проводяться вночі. В Україні такі ночі першими почали проводити національні музеї ще з 2009 року. Івано-франківці ж виношували ідею проведення акції цілих п’ять років і тільки зразу змогли її зреалізувати, насамперед завдяки молодим працівникам музею, які взяли на себе весь тягар організації свята.

 

«Я побачив таку акцію в Кракові, - говорить пан Михайло, - десь до другої години ночі вони пускали людей до музею. Людей було дуже багато. Ми напевно в Україні щось втрачаємо, якщо наші люди не можуть прийти до музею, полишивши буденні справи».

 

Як стверджують організатори, вони приготували для відвідувачів «Ночі» низку сюрпризів, заснованих на певних регіональних цікавинках. «По-перше, - говорить директор, - акція збігається з святкуванням 350-річчя нашого прадавнього міста Станіславова. Музей розташовано у найстаршій архітектурні споруді міста – Колегіаті. В зв’язку з цим ми вирішили показати історію музею. Ми запросили генерального консула Республіки Польща у місті Львові Анжея Дрозда, який розкаже про роль Потоцьких в історії Польщі. Буде також начальник обласного управління культури Володимир Федорак, який розповість про роботу музеїв України».

 

До участі в заході також долучаться архітектор Зіновій Соколовський, який розповість низку цікавих моментів з історії Станіславської фортеці, історик і публіцист Іван Бондарєв з його легендами старого Станіславова, художники Роман Бончук з полотном «Місячна соната», музиканти з Києва, молоді поети.

 

Крім того, кожен відвідувач зможе долучитись до створення художнього полотна «Музика ночі», для чого в музеї буде встановлено два холости, надано фарби і пензлі, пише Коломия ВЕБ.

 

Вхід на «Ніч в музеї» цьогоріч буде безкоштовним, прооте надалі організатори не виключають введення певної оплати.


17.05.2012 2211 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2364
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19360
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1739
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3855

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

112

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2001

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

689

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

376
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

625
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8040
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

463
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

773
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2044 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731