В Івано-Франківську розпочався польсько-українсько-єврейський семінар "Ковчег"

 

 

В Івано-Франківську в Центрі польської культури та європейського діалогу урочисто відкрили дев’ятий польсько-українсько-єврейський молодіжний семінар "Ковчег".

 

"Cьогодні відкриваємо дев’ятий польсько-українсько-єврейський семінар "Ковчег", польською мовою – "Арка". Це проект спрямований на взаємне розуміння між поляками, українцями та євреями, громадянами України, які зараз живуть на одній землі, на якій зараз відбуваються дуже важкі, трагічні події", – сказав у коментарі журналістам консул Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Яцек Жур.

 

Він зазначив, що до участі у цьогорічному семінарі запросили також групу молодих кримських татар на знак підтримки і солідарності з кримськотатарським народом, передає кореспондент УНН.

 

Яцек Жур відмітив, що тема цьогорічної зустрічі молоді – "Немає свободи без солідарності".

 

"Кожен поляк знає це гасло. Це було гасло першого масштабного зриву в 80-их роках, де майже весь польський народ виступив проти комуністичної влади, за свободу і гідність. І зараз за свободу і гідність виступає український народ. І без солідарності, без підтримки з боку Польщі, з боку Євросоюзу, з боку інших країн це українцям було би важко зробити", – відмітив консул.

 

Він розповів, що під час семінару перед молоддю щодо історичних та культурних аспектів кожного народу виступлять відомі польські, українські, єврейські науковці, громадські діячі. Молодь разом шукатиме шляхи подолання історичних конфліктів і по-новому погляне на можливість використання історичного досвіду задля спільного розвитку чотирьох народів.

 

В урочистій церемонії відкриття семінару взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Троценко, координатор програм "Джойнт" в СНД доктор Арон Вайc.

 

На відкриття семінару запрошували і народного депутата України, лідера кримських татар Мустафу Джемілєва, однак, як пояснили організатори, він не зміг приїхати через події у Криму.

 

У семінарі, який триватиме по 29 липня, беруть участь 40 молодих громадян України української, польської та єврейської національностей, а також кримськотатарська молодь.

 

Організаторами семінару є Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Український католицький університет, Український інститут вивчення Голокосту "Ткума", Львівський міський палац культури ім. Гната Хоткевича, Федерація польських організацій в Україні.

 

Молодіжний семінар "Ковчег" проводиться з 2006 року. П’ять років поспіль він проходив в Свято-Успенській Унівській Лаврі Студійського уставу на Львівщині, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям.

 

Останні три роки семінар відбувається на Івано-Франківщині у центрі миру та возз’єднання парафії римо-католицької церкви у селищі Більшівці Галицького району.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Голова Івано-Франківської ОДА попросив поляків показати, як у них працює адміністративно-територіальна реформа

Голова Івано-Франківської ОДА: Якщо б Україна залишилась на одинці з агресором, то її б не було (фото)


21.07.2014 426 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1168 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1418
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5952 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2234
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2071
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3253

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

724

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1886

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2629

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3382
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

409
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

526
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1101
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33938
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

850
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

988
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16486
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

692
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

714
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

675
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

457