В Івано-Франківську роблять 4D-томографію хребта

 

 

Часто ми навіть не уявляємо, наскільки важливим для людини є хребет. Значна кількість хвороб найрізноманітніших органів і систем організму виникає саме через захворювання хребта. І діагностувати їх можна, лише зробивши рентгенографію або томографію.

 

За словами завідуючого рентгенологічним відділенням Центральної міської клінічної лікарні Ігоря Соколовського, хребет – дуже важлива частина людського організму, можна сказати, частина його основи, до якої кріпляться м’язи, зв’язки і який допомагає утримувати тіло у вертикальному положенні. Але найосновніше – всередині хребта проходить канал, в якому знаходиться спинний мозок, при ураженні якого практично неможливе функціонування людського організму. Крім того, в отворах, з боків хребетного стовпа, від спинного мозку відходять нервові корінці, які зв’язують головний мозок з різними органами і системами організму. Що кращим буде стан хребетного стовпа, то краще працюватиме весь організм.

 

У випадку банального остеохондрозу чи грижі міжхребцевих дисків, повноцінне функціонування організму неможливе: у людини може відмовити нога, буде відчуття затерпання кінцівок, виникає біль у коліні, навіть може боліти стопа, погано функціонують внутрішні органи, пацієнт відчуває сильні болі в грудній клітині, які схожі на біль в серці, а справжня проблема – у хребті.

 

«Згідно наказів Міністерства охорони здоров’я щодо лікування і профілактики захворювань, профілактичний огляд стану хребта не передбачений. Тому люди мають керуватися певними симптомами, щоб звернутися до лікаря-терапевта чи сімейного лікаря, які є першою ланкою надання медичної допомоги. Ці спеціалісти допоможуть визначити, до якого вузького спеціаліста потрібно звернутися. Якщо пацієнт одразу звертається у рентгенкабінет, це не зовсім правильно для початку лікування. Лікар-рентгенолог допомагає розібратися у проблемі після проведення самого обстеження, а це може бути рентгенографія, комп’ютерна томографія чи магніторезонансна томографія хребта», – розповідає Ігор Соколовський.

 

Рентгенографія показує рентгенівське зображення хребта і міжхребцевих суглобів в двох площинах, а комп’ютерна томографія – тривимірне зображення, тобто лікар бачить об’ємний орган, не тільки кісткову систему, але й стан м’якотканинних утворів. Дуже важливим у хребті є стан міжхребцевих дисків, наявність можливих гриж або протрузій останніх.

 

«Перевага рентгенографії в центральній міській клінічній лікарні полягає в тому, що ми володіємо технологіями виконання функціональних рентгенівських обстежень. В цьому наша унікальність. Рентгенографія хребта може бути в стані повного згинання, у звичайному положенні і в стані повного розгинання. Отримуючи ряд функціональних зображень, лікар-рентгенолог практично безпомилково може визначити наявність або відсутність і навіть вид патології хребта. Іноді люди хочуть провести обстеження цілого хребта, а це не зовсім правильно. Обстеження робиться по вказівках лікаря і лише у певних відділах для того, щоб опромінення не було занадто великим для людини і не несло шкоди.

Що стосується комп’ютерної томографії, то унікальність нашої клініки полягає в тому, що тут теж неодноразово проводилися функціональні обстеження хребетного стовпа та інших органів і систем. Це можна назвати навіть зображенням 4D – коли лікар бачить об’єм і функцію, як себе «поводить» той чи інший суглоб, коли він повністю розігнутий чи зігнутий і знаходиться в звичайному стані», – каже Ігор Соколовський.

 

Часто трапляються випадки, коли пацієнту в багатьох клініках не можуть поставити правильний діагноз саме через відсутність функціональних методів діагностики. Наприклад, це біль у колінному суглобі. Пацієнт роками може наносити різні мазі, приймати знеболюючі таблетки чи уколи, а хвороба не минає. При перевірці стану певного відділу хребта пацієнта, виявляється, що проблема не у хворому коліні, а у хворобі хребта. Лікуючи хребет, минає і уявна хвороба коліна.

 

Буває, що люди роками лікують плечовий або ліктьовий суглоб, а насправді проблема в стані хребців шийного відділу хребта. Це ще раз доводить, що функціональна рентгенографія є надзвичайно важливим методом обстеження при лікуванні хворих з патологією хребта, суглобів, опорно-рухового апарату в цілому.


30.09.2015 3101 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3036
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2031
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

150

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

781

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2195

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

872
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

211
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

496
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

815
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8269
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

960 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

860