В Івано-Франківську провели Школу політичного виховання

 

Вчора завершилася літня школа «Демократичні цінності в суспільстві», організована комісією УГКЦ Справедливість і Мир та Навчально-методичним і науковим Центром політичних та євроінтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.


Як повідомили у Секретаріаті Комісії УГКЦ Справедливість і Мир, у літній школі взяли участь 25 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів із Києва, Запоріжжя, Луганська, Одеси, Львова, Івано-Франківська. За словами проректора Прикарпатського університету, доктора історичних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Василя Марчука, метою літньої школи є підготовка нової генерації політичної еліти, молодих відповідальних управлінців, формування в молоді основ політичних і громадянських цінностей, безпосередня їх участь у вирішенні питань становлення та розвитку демократії, реалізації виборчих процесів.

 

У програмі навчання – семінари і тренінги з основ демократичної участі, діяльності місцевого самоврядування, психології керівника, зв’язків із громадськістю, партійного будівництва, стратегії і тактики виборчих кампаній тощо. Учасникам літньої школи проводили лекції як провідні українські вчені-політологи, так і науковці Варшавського університету.

 

«Організатори подбали про те, щоб кращі наукові сили України мали можливість поспілкуватися зі студентами та аспірантами, оскільки тема, яка сьогодні обговорюватиметься, є вічною – сказав у вітальному слові з нагоди відкриття літньої школи ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. – На сьогоднішній день у різних народів і різних культур є різне бачення демократичних цінностей. Українці, говорячи про них, зазвичай повертаються до поняття «християнських цінностей», російські вчені все більше користаються поняттям «універсальних цінностей». Попри все, це те, що має об’єднувати, а не роз’єднувати. Якщо до цього йтиметься, то ми з певністю зможемо говорити про те, що формується суспільство, яке в першу чергу базується на добрі, на тому, що має виокремлювати, створювати умови для кожної особистості, а ця особистість відповідно буде формувати суспільство, в якому живе».

 

З вітальним словом до учасників літньої школи також звернувся владика Софрон Мудрий. У зверненні до учасників єпископ зазначив: «Як показує політична практика, студенти перманентно виступають у якості активної сили політичних змін і в залежності від того, які цінності вони делегують у ці зміни, яку культуру впроваджують, багато в чому буде залежати майбутній вигляд суспільства, його культура, напрями трансформацій. Суспільство зацікавлене в тому, щоб ці цінності і культура були демократичними. Справжня демократія – це не лише результат формального дотримання низки правил, а плід свідомого вибору цінностей, які лежать в основі демократичних процедур. Це такі цінності, як гідність кожної людської особи, дотримання прав людини, відданість спільному благу як меті і провідному критерію політичного життя. Якщо немає згоди щодо цих цінностей, втрачається найглибший сенс демократії, а її стабільність опиняється під загрозою».

 

Професор кафедри політології Національного Університету ім. Тараса Шевченка Федір Кирилюк звертаючись до учасників сказав, що кращої цінності ніж сама демократія людство не придумало, тож даваймо поглиблювати свої знання та втілювати в життя.

 

Самі учасники літньої школи відзначили, що, крім можливості поглибити власні знання із запропонованих до розгляду тем, для них також важливим було і налагодження особистих контактів між представниками різних вищих навчальних закладів України.


08.07.2012 2166 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1353
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2108
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1319
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1607 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4358 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34167

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

721

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

302

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

278

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

591
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1382
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1460
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

866
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6720
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2156
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12433
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1748
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

693
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

743
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

551
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1109
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

485