В Івано-Франківську провели Школу політичного виховання

 

Вчора завершилася літня школа «Демократичні цінності в суспільстві», організована комісією УГКЦ Справедливість і Мир та Навчально-методичним і науковим Центром політичних та євроінтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.


Як повідомили у Секретаріаті Комісії УГКЦ Справедливість і Мир, у літній школі взяли участь 25 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів із Києва, Запоріжжя, Луганська, Одеси, Львова, Івано-Франківська. За словами проректора Прикарпатського університету, доктора історичних наук, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Василя Марчука, метою літньої школи є підготовка нової генерації політичної еліти, молодих відповідальних управлінців, формування в молоді основ політичних і громадянських цінностей, безпосередня їх участь у вирішенні питань становлення та розвитку демократії, реалізації виборчих процесів.

 

У програмі навчання – семінари і тренінги з основ демократичної участі, діяльності місцевого самоврядування, психології керівника, зв’язків із громадськістю, партійного будівництва, стратегії і тактики виборчих кампаній тощо. Учасникам літньої школи проводили лекції як провідні українські вчені-політологи, так і науковці Варшавського університету.

 

«Організатори подбали про те, щоб кращі наукові сили України мали можливість поспілкуватися зі студентами та аспірантами, оскільки тема, яка сьогодні обговорюватиметься, є вічною – сказав у вітальному слові з нагоди відкриття літньої школи ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. – На сьогоднішній день у різних народів і різних культур є різне бачення демократичних цінностей. Українці, говорячи про них, зазвичай повертаються до поняття «християнських цінностей», російські вчені все більше користаються поняттям «універсальних цінностей». Попри все, це те, що має об’єднувати, а не роз’єднувати. Якщо до цього йтиметься, то ми з певністю зможемо говорити про те, що формується суспільство, яке в першу чергу базується на добрі, на тому, що має виокремлювати, створювати умови для кожної особистості, а ця особистість відповідно буде формувати суспільство, в якому живе».

 

З вітальним словом до учасників літньої школи також звернувся владика Софрон Мудрий. У зверненні до учасників єпископ зазначив: «Як показує політична практика, студенти перманентно виступають у якості активної сили політичних змін і в залежності від того, які цінності вони делегують у ці зміни, яку культуру впроваджують, багато в чому буде залежати майбутній вигляд суспільства, його культура, напрями трансформацій. Суспільство зацікавлене в тому, щоб ці цінності і культура були демократичними. Справжня демократія – це не лише результат формального дотримання низки правил, а плід свідомого вибору цінностей, які лежать в основі демократичних процедур. Це такі цінності, як гідність кожної людської особи, дотримання прав людини, відданість спільному благу як меті і провідному критерію політичного життя. Якщо немає згоди щодо цих цінностей, втрачається найглибший сенс демократії, а її стабільність опиняється під загрозою».

 

Професор кафедри політології Національного Університету ім. Тараса Шевченка Федір Кирилюк звертаючись до учасників сказав, що кращої цінності ніж сама демократія людство не придумало, тож даваймо поглиблювати свої знання та втілювати в життя.

 

Самі учасники літньої школи відзначили, що, крім можливості поглибити власні знання із запропонованих до розгляду тем, для них також важливим було і налагодження особистих контактів між представниками різних вищих навчальних закладів України.


08.07.2012 2244 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

934
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1997
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3466
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1283
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1273

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1542

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

434

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1081

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1246
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24201
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

460
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

521
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1448
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

637
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15315
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

440
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

207
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1242 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

577
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

484