В Івано-Франківську проведуть дводенний креативний воркшоп «Smart Living Challenge»

 

/data/blog/88207/1d739e2a7749ce761b7274164f3de41a.jpg?resize=800%2C447

 

Наступного тижня, 5-6 жовтня, в Івано-Франківську проведуть дводенний креативний воркшоп «Smart Living Challenge».

 

Шведські урбаністи навчатимуть франківців, як створити сучасний міський простір, як вирішити проблеми з транспортом та зробити місто комфортним для людей на прикладі трьох конкретних локацій, пише Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Це все буде відбуватися в рамках спільного проекту посольства Швеції в Україні та міжнародної благодійної організації «Green Dossier» з Києва. Вони й вибрали Івано-Франківськ, з-поміж інших, своєю навчальною локацією, через активну роботу платформи «Тепле місто».

 

Після воркшопу в Івано-Франківьку вперше в Україні встановили парклети Шведські урбаністи Метс Ярнхамар та Мартін Янсон разом з місцевими експертами – архітекторами Анною Пашинською, Андрієм Команом та активістом Денисом Квасовим проведуть навчальний воркшоп для активних людей, яким близька тема урбаністики.

 

За словами Анни Пашинської, у Франківську буде два дні нон-стоп урбанізму, після чого, сподівається, вийдуть якісь цікаві й якісні проекти, а ще створиться команда та осередки людей, які будуть разом щось творити. teple (4) До речі, влітку такий робочий воркшоп проводила й Анна. Саме завдяки їй Франківськ став першим містом в Україні, де встановили парклети – соціальні простори для відпочинку людей, замість паркомісць. Нагадаємо, що такий парклет є на площі перед адмінбудинком.

 

«Проведення воркшопів набуває популярності з різних причин, – говорить Анна Пашинська. – Є велика потреба у перетворенні міста, яке місцями застаріле і не придатне до потреб сучасного життя. Також є велика потреба у самих людей щось створювати, ідентифікувати себе, висловлювати. Є багато зацікавлених у створенні урбаністичного простору. Люди починають відчувати міський простір, починає розширюватися зона відповідальності від своєї квартири – до міста, що є дуже цінним і може покращити життя Франківська».

 

Окрім теорії про шведський досвід міського простору, учасники цього воркшопу будуть поділені на кілька команд, які розроблятимуть своє бачення покращення простору на прикладі трьох конкретних локацій.

 

Їх завчасно вибрали франківські урбаністи. Анна Пашинська пояснює, що обирали ці ділянки за проблемністю, тобто ті, на яких можна вирішити конкретні питання – трафік, публічний простір, як його краще використовувати для людей, які живуть поруч.

 

«Наприклад, перша локація – малий сквер на вулиці Франка, – говорить Пашинська. – Тут хороше місце, центр, але його не використовують для відпочинку. Чомусь звідти забрали лавочки і зараз жодної функції воно не виконує». teple (1) Небезпечний «трикутник» дороги на Грушевського можуть перетворити в острівець публічного простору Друга локація – небезпечна розвилка, так званий «трикутник» на Грушевського.

 

За словами франківських урбаністів, там паркуються машини, що створює багато незручностей як для самих водіїв, так і для пішоходів.

 

«Є ідея зробити там таке сучасне рішення – острівець публічного простору, який буде займати шматочок дороги, – розповідає Анна. – Це покращить перехід для пішоходів, а також вирішить інші проблеми».

 

І третя локація – площа біля ринку. Тут, вважають архітектори, треба більше простору для зупинок та руху.

 

Ще, розказує Пашинська, розглядався і четвертий варіант – міське озеро та парк імені Шевченка, адже вони також потребують значних творчих рішень, аби привабити більше людей.

 

Та за два дні опрацювати таку територію буде важко. teple (5) Хоч воркшоп буде тривати недовго, але організатори надіються на позитивний результат і кілька добрих проектів та ідей.

 

«Наприклад, зараз платформа «Тепле місто» відкрила малі гранти, – каже Анна Пашинська. – З цим проектом ми можемо податися на грант, можливо, виграти гроші і реалізувати щось. А, можливо, зацікавиться якийсь бізнес. Тобто самоціль цього всього – створити такі проекти, в які комусь би було цікаво вкласти гроші».


02.10.2015 461 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1411 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1717 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2512
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2330 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7567
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15286 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

348

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1062

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1129

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1921
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

304
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

685
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

919
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

949
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1975
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1029
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35177 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

294
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

504
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

651
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

968