В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука

 

 

В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука.

 

Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.

 

Турнір імені Павла Федорука, як розповідають організатори, не конкурує з традиційними олімпіадами чи іншими напрямами проведення учнівських олімпіад, змагань та конкурсів, а гармонічно доповнює, розширюючи їх спектр. Турнір об’єднує знання і вміння добре програмувати із  застосуванням цих знань на практиці.

 

Головними завданням турніру є: пошук здібних та талановитих учнів  у галузі прикладного інтернет-програмування; популяризація програмування серед учнівської молоді України; рекомендації щодо подальшого навчання учасників Турніру; враховуючи перспективу розвитку програмування, як галузі виробництва України, скоректувати конкурсні завдання та навчальні програми курсів, гуртків, факультативів, шкіл програмування, тощо; співпраця з роботодавцями допомога у пошуку висококваліфікованих працівників.

 

Чому саме Інтернет-програмування.

Проаналізувавши нові програмні продукти найбільших виробників програмного забезпечення  - Google і Microsoft, такі як  Google Apps, Microsoft  Office 365 бачимо, що вони зорієнтовані на роботу клієнта у Інтернет-мережі. Самі додатки знаходяться у Інтернет просторі і створені з їх допомогою продукти - текстові документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, тощо, теж зберігаються в Інтернеті. Світові виробники, що задають стандарти, напрямок, «моду» програмних розробок показали де повинен розміщуватись програмний код, де повинні бути результати дії програми – це Інтернет-мережа. Наш турнір повинен орієнтуватись на нові тенденції у програмуванні, саме тому ми пропонуємо учасникам змагатись у Інтернет-програмуванні.

 

Короткий аналіз олімпіад і конкурсів, що уже проводяться

Учнівську олімпіаду з програмування можна по іншому назвати – олімпіада зі спортивного програмування. Під час олімпіади учні розв’язують задачі високого рівня складності, при цьому використовують різноманітні засоби розробки та мови програмування. Неординарні та оригінальні завдання, що пропонують учням підбирають, як правило, таким чином, щоб викликати зацікавленість учнів. Проведення таких олімпіад є вкрай необхідним, тому що підготовка та участь стимулює розвиток алгоритмічного мислення учнів, розвиває здатність ухвалювати відповідальні рішення.

 

Також в Україні проводяться олімпіади з інформаційних технологій. Завдання таких олімпіад не передбачають створення програм, а лише  використання уже існуючих програмних продуктів, таких як текстові процесори, електронні таблиці, засоби підготовки презентацій, системи керування базами даних, тощо. Це олімпіада у підтримку якісного і вмілого використання сучасних програмних засобів. Проведення таких олімпіад є також вкрай важливим, адже далеко не усі учні пов’яжуть свою майбутню професію з власне програмуванням, в той час коли володіння сучасними засобами комп’ютерної техніки та інформаційними технологіями є необхідним для усіх без винятку.

 

Конкурси сайтів зорієнтовані на розробку веб-сайтів та їх наповнення. Багато сайтів, що виставляються на такі конкурси, побудовані за допомогою спеціалізованих засобів, що суттєво спрощують досягнення мети, абстрагуючись від технічних деталей реалізації і залишаючи більше простору для творчості. Учні, які представляють такі роботи у перспективі зможуть стати розробниками і вдосконалюючи свій рівень досягати вершин майстерності.

 

Більше інформації про турнір за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/ 

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ТУРНІР МОЖНА за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/form.h 

 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
:

Забираючи з собою таємниці… (пам'яті професора Павла Івановича Федорука)

У Прикарпатському національному університеті відкрили лекційну аудиторію імені видатного науковця професора Павла Федорука (фото)

Меморіал Павла Федорука з мікс-файту відбувся в Івано-Франківську (фоторепортаж)

Чат на "Фіртці" з Павлом Федоруком


29.04.2015 860 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1128
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2827
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1046
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3127 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

917

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

161
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2354
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1156
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15077
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1117