В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука

 

 

В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука.

 

Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.

 

Турнір імені Павла Федорука, як розповідають організатори, не конкурує з традиційними олімпіадами чи іншими напрямами проведення учнівських олімпіад, змагань та конкурсів, а гармонічно доповнює, розширюючи їх спектр. Турнір об’єднує знання і вміння добре програмувати із  застосуванням цих знань на практиці.

 

Головними завданням турніру є: пошук здібних та талановитих учнів  у галузі прикладного інтернет-програмування; популяризація програмування серед учнівської молоді України; рекомендації щодо подальшого навчання учасників Турніру; враховуючи перспективу розвитку програмування, як галузі виробництва України, скоректувати конкурсні завдання та навчальні програми курсів, гуртків, факультативів, шкіл програмування, тощо; співпраця з роботодавцями допомога у пошуку висококваліфікованих працівників.

 

Чому саме Інтернет-програмування.

Проаналізувавши нові програмні продукти найбільших виробників програмного забезпечення  - Google і Microsoft, такі як  Google Apps, Microsoft  Office 365 бачимо, що вони зорієнтовані на роботу клієнта у Інтернет-мережі. Самі додатки знаходяться у Інтернет просторі і створені з їх допомогою продукти - текстові документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, тощо, теж зберігаються в Інтернеті. Світові виробники, що задають стандарти, напрямок, «моду» програмних розробок показали де повинен розміщуватись програмний код, де повинні бути результати дії програми – це Інтернет-мережа. Наш турнір повинен орієнтуватись на нові тенденції у програмуванні, саме тому ми пропонуємо учасникам змагатись у Інтернет-програмуванні.

 

Короткий аналіз олімпіад і конкурсів, що уже проводяться

Учнівську олімпіаду з програмування можна по іншому назвати – олімпіада зі спортивного програмування. Під час олімпіади учні розв’язують задачі високого рівня складності, при цьому використовують різноманітні засоби розробки та мови програмування. Неординарні та оригінальні завдання, що пропонують учням підбирають, як правило, таким чином, щоб викликати зацікавленість учнів. Проведення таких олімпіад є вкрай необхідним, тому що підготовка та участь стимулює розвиток алгоритмічного мислення учнів, розвиває здатність ухвалювати відповідальні рішення.

 

Також в Україні проводяться олімпіади з інформаційних технологій. Завдання таких олімпіад не передбачають створення програм, а лише  використання уже існуючих програмних продуктів, таких як текстові процесори, електронні таблиці, засоби підготовки презентацій, системи керування базами даних, тощо. Це олімпіада у підтримку якісного і вмілого використання сучасних програмних засобів. Проведення таких олімпіад є також вкрай важливим, адже далеко не усі учні пов’яжуть свою майбутню професію з власне програмуванням, в той час коли володіння сучасними засобами комп’ютерної техніки та інформаційними технологіями є необхідним для усіх без винятку.

 

Конкурси сайтів зорієнтовані на розробку веб-сайтів та їх наповнення. Багато сайтів, що виставляються на такі конкурси, побудовані за допомогою спеціалізованих засобів, що суттєво спрощують досягнення мети, абстрагуючись від технічних деталей реалізації і залишаючи більше простору для творчості. Учні, які представляють такі роботи у перспективі зможуть стати розробниками і вдосконалюючи свій рівень досягати вершин майстерності.

 

Більше інформації про турнір за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/ 

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ТУРНІР МОЖНА за посиланням: http://webcontest.pnu.edu.ua/form.h 

 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
:

Забираючи з собою таємниці… (пам'яті професора Павла Івановича Федорука)

У Прикарпатському національному університеті відкрили лекційну аудиторію імені видатного науковця професора Павла Федорука (фото)

Меморіал Павла Федорука з мікс-файту відбувся в Івано-Франківську (фоторепортаж)

Чат на "Фіртці" з Павлом Федоруком


28.04.2015 1230 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

207

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2