В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука

 

 

 

В Івано-Франківську пройде Всеукраїнський турнір учнівських проектів з прикладного Інтернет-програмування імені Павла Федорука.

 

Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.

 

Турнір імені Павла Федорука, як розповідають організатори, не конкурує з традиційними олімпіадами чи іншими напрямами проведення учнівських олімпіад, змагань та конкурсів, а гармонічно доповнює, розширюючи їх спектр. Турнір об’єднує знання і вміння добре програмувати із  застосуванням цих знань на практиці.

 

Головними завданням турніру є: пошук здібних та талановитих учнів  у галузі прикладного інтернет-програмування; популяризація програмування серед учнівської молоді України; рекомендації щодо подальшого навчання учасників Турніру; враховуючи перспективу розвитку програмування, як галузі виробництва України, скоректувати конкурсні завдання та навчальні програми курсів, гуртків, факультативів, шкіл програмування, тощо; співпраця з роботодавцями допомога у пошуку висококваліфікованих працівників.

 

Чому саме Інтернет-програмування.

Проаналізувавши нові програмні продукти найбільших виробників програмного забезпечення  - Google і Microsoft, такі як  Google Apps, Microsoft  Office 365 бачимо, що вони зорієнтовані на роботу клієнта у Інтернет-мережі. Самі додатки знаходяться у Інтернет просторі і створені з їх допомогою продукти - текстові документи, електронні таблиці, презентації, малюнки, тощо, теж зберігаються в Інтернеті. Світові виробники, що задають стандарти, напрямок, «моду» програмних розробок показали де повинен розміщуватись програмний код, де повинні бути результати дії програми – це Інтернет-мережа. Наш турнір повинен орієнтуватись на нові тенденції у програмуванні, саме тому ми пропонуємо учасникам змагатись у Інтернет-програмуванні.

 

Короткий аналіз олімпіад і конкурсів, що уже проводяться

Учнівську олімпіаду з програмування можна по іншому назвати – олімпіада зі спортивного програмування. Під час олімпіади учні розв’язують задачі високого рівня складності, при цьому використовують різноманітні засоби розробки та мови програмування. Неординарні та оригінальні завдання, що пропонують учням підбирають, як правило, таким чином, щоб викликати зацікавленість учнів. Проведення таких олімпіад є вкрай необхідним, тому що підготовка та участь стимулює розвиток алгоритмічного мислення учнів, розвиває здатність ухвалювати відповідальні рішення.

 

Також в Україні проводяться олімпіади з інформаційних технологій. Завдання таких олімпіад не передбачають створення програм, а лише  використання уже існуючих програмних продуктів, таких як текстові процесори, електронні таблиці, засоби підготовки презентацій, системи керування базами даних, тощо. Це олімпіада у підтримку якісного і вмілого використання сучасних програмних засобів. Проведення таких олімпіад є також вкрай важливим, адже далеко не усі учні пов’яжуть свою майбутню професію з власне програмуванням, в той час коли володіння сучасними засобами комп’ютерної техніки та інформаційними технологіями є необхідним для усіх без винятку.

 

Конкурси сайтів зорієнтовані на розробку веб-сайтів та їх наповнення. Багато сайтів, що виставляються на такі конкурси, побудовані за допомогою спеціалізованих засобів, що суттєво спрощують досягнення мети, абстрагуючись від технічних деталей реалізації і залишаючи більше простору для творчості. Учні, які представляють такі роботи у перспективі зможуть стати розробниками і вдосконалюючи свій рівень досягати вершин майстерності.

 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
:

Забираючи з собою таємниці… (пам'яті професора Павла Івановича Федорука)

У Прикарпатському національному університеті відкрили лекційну аудиторію імені видатного науковця професора Павла Федорука (фото)

Меморіал Павла Федорука з мікс-файту відбувся в Івано-Франківську (фоторепортаж)

Чат на "Фіртці" з Павлом Федоруком 


27.04.2015 396 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

888
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

401
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14212 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1638
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

919
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6255

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

684

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1511

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1317

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1203
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

557
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

698
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1621
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

639
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

928
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5971
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13855
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

304
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

597
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

527
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

844 2