Микола Ткачук із білою тростиною не розлучається 4 десятки років. Чоловік - не зрячий.
Таких як він, у Івано-Франківську понад півтисячі людей. З них більше сотні - повністю сліпі. Аби їхнє життя було більше комфортним, а головне - безпечним, особливо на вулицях, міські світлофори озвучили.
Лише упродовж літа "заговорили " понад два десятки дорожніх "контролерів", повідомляє ТРК Вежа.
"Балакучі" світлофори - результат міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Івано-Франківській казні такі нововведення обійшлися в 15 тисяч гривень. Нині в місті "розмовляє" 36 світлофорів, кажуть фахівці "Міськсвітла". 2 роки тому, коли проект лише запроваджувався, кольорові регулювальники потерпали від бешкетників.
Світлофори говорять, але надто тихо, нарікає Микола Ткачук. Чоловікові доводиться нерідко самотужки пересуватися містом. Найважче - переходити дорогу. Такої ж думки і пані Марія.
Незрячі люди обмежені у пересуванні, тому потребують чималої уваги з боки влади, визнають чиновники. В мерії кажуть: з наступного року змонтують виключно світлофори зі звуковими сигналами.
У планах міської влади - "звуковий" транспорт та "соціальне таксі" для незрячих. Ці наміри озвучили під час зустрічі - в День сліпих, який відзначається 15 жовтня. В усьому світі його називають ще "Днем білої тростини". Вона є символом сліпоти.