В Івано-Франківську готується перший випуск учнів школи декору Яреми Стецика "Меджіфактурен" (фото)

 

 

Протягом п'яти вікендів шестеро охочих до малярного ремесла молодих людей під наглядом досвідчених фахівців оволодівали азами та знайомились із"підводними каменями" декорування.


"Найголовніше, що є у цій школі, – це учні, які приходять сюди. Ярема зі своєю командою передають їм свої знання, які були напрацьовані не за один рік", – розповідає директор школи Андрій Савка, пише Курс.


"Ця школа стала експериментом і для нас, і для учнів. Ми були здивовані, що взагалі є охочі на таку школу, – зізнається митець Ярема Стецик. – Базова програма на навчання по декоруванню була оголошена заздалегідь. Вона торкає практичні глибини".


За словами Яреми Стецика, школа декору на практиці мало чим відрізняється від навчання у профтехучилищі. Головна відмінність – інтенсивність навчання. В ПТУ також не навчать, як маляру будувати взаємовідносини з клієнтами чи дизайнерами та як дотримуватися професійної етики. Тренери школи не лише навчають тому, як треба виконувати ту чи іншу роботу, а одразу розповідають про помилки, яких варто уникати. Це дозволить учням у майбутньому значно зекономити час і зусилля.


Серед випускників школи є і учасник бойових дій, і громадянин Камеруну, і люди з інших міст. Усі вони захоплені можливістю повчитися у Яреми Стецика та планують у подальшому використовувати ці знання.


"Коли я познайомився з цими людьми, я здивувався. Деякий час була апатія, що ніхто не вчиться і ніхто нічого не хоче, всі хочуть відразу швидких грошей. Це соціальна проблема не лише у Франківську, а й у цілій країні, а також і в розвинених країнах. Люди не балдіють від того, що вони щось роблять руками, тобто ремесло зникає. Залишаються одиниці, які хочуть його розвивати, – розповідає Ярема Стецик. – Поки не пізно, в Україні цей момент ще можна вловити. Є одиниці людей, у яких є настрій щось робити, їм треба пропонувати кайфову роботу. Те, що ми робимо, є на грані мистецтва".


Бадик приїхав з Камеруну. У Франківську він навчається в одному з вузів, але душа прагне займатися ремеслом.

 

"Я дуже багато ходив по місту і дивився роботи пана Яреми і зацікавився, як таке робити. Я дуже близько від мистецтва, дуже люблю його, – каже Бадек Здес. – Я хочу далі цим займатися. Я б хотів розмалювати велику стіну, якщо буде така можливість".


Учасник бойових дій Леонід раніше займався художньою обробкою дерева і металу, але через поранення на війні ця робота стала для нього надто важкою фізично. Прагнучи не придушити свою тягу до мистецької роботи, вирішив зайнятися декоруванням.


"Я вирішив перекваліфікуватися на більш мистецькі роботи і робити маленькі дива з фактурою на стінах", – ділиться Леонід.


Ірина щовихідних приїздить до Івано-Франківська аж з Мукачевого Закарпатської області. Дівчина надзвичайно зраділа можливості повчитися у спеціалізованій школі. У подальшому планує деякі техніки застосовувати у живописі та незабаром відкриє персональну виставку картин у Стамбулі в Туреччині.


"Це європейський підхід і це дуже круто. Це безмежно розширює уяву та можливості", – каже Ірина.


Юрій приїхав з Коломиї. Він виконує ремонтні роботи, а на навчання його відправила колега-дизайнер.


Навчання у школі декору коштує 3500 гривень за курс. Ці кошти покривають витрати на матеріали, на яких учні вчаться працювати зі штукатуркою.

 


19.11.2016 1076 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

514
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5307
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1431
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1311
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3968

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1029

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

948
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

338
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

608
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5656
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

310
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

219
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1011
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

879