В Івано-Франківському обласному художньому музеї відкрито «Вікна сподівань»

 

В обласному художньому музеї відкрито «Вікна сподівань» — виставку-тандем митців Володимира Сандюка та Олега Чуйка. Спершу художники працювали в форматі «сім художників», з часом їх залишилося двоє.

 

Сьогодні їхній проект «Вітер з Карпат» уже відомий в Україні, щойно завершено виставку в Софії Київській, недавно — в Полтаві, Камянці-Подільському та Кривому Розі. З жовтня минулого року виставка мандрує Україною.



Володимир Сандюк, доцент інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, викладач спецдисциплін кафедри образотворчого мистецтва, працює в галузі живопису. За його плечима дві персональні виставки та численні групові вернісажі в усіх куточках України, починаючи з 1994 року і до сьогодні, а також у Росії.

 

Одна з картин Володимира Сандюка має назву «Верховинське море». Власне вона є лейтмотивом усієї творчості художника. «Як кажуть гуцули — «йдемо в горби», навіть не гори, а горби з їхнім безмежжям, як море, як безмір між землею і небом», — каже митець.



На виставці представлено переважно пейзажні роботи, котрі «ѕлунають варварською розкішшю червоних, салатових, фіолетових, жовтогарячих, яскраво синіх барв» (мистецтвознавець Лідія Хомяк). Усі вони притягують погляд передовсім своїм колористичним рішенням — сміливим, буйним, неспинним, що заряджає енергією життя. Сам художник пояснює це народною традицією, з якої власне взяло початок мистецтво і в якій яскравий колір завжди був на першому плані. «Барви», «Дощове літо», «Край світу», «Стара хижа», «Верховинські вітражі», «Перед бурею» — полотна Володимира Сандюка підкреслено декоративні, виконані в техніці розкутих мазків, запрошують у подорож цікавим світом Карпат.



Олег Чуйко як науковець досліджує сакральну спадщину Карпат. З цим пов’язані духовні цикли його розпису на шовку. Техніка батику не допускає виправлень і вимагає елегантності, філігранності, зрештою висококласної майстерності митця. «У його творах присутні емблематика часу, наростання ритму спокою, зворотна перспектива почуттів, міфологія і семантика барв», — писав Володимир Лукань у буклеті до виставки О. Чуйка в Америці.



Найцікавішими, як на мене, є цикл робіт мистця, котрі зображають храми, монастирі, духовні центри карпатського краю, як-от «Церква Святого Духа в Рогатині», «Священне світло Гошева», «Манявський монастир», «Провесінь. Криворівня», «Брама до молитви. Крехівський монастир». Олег Чуйко каже, що загалом усі ці святині намальовано на пленерах. Однак стиль його не завжди реалістичний, автор експериментує з технікою, формою — зображає архітектуру у вигляді вигнутих поверхонь, віддзеркалених у небі чи у власному баченні, кольором — переходячи від елегійних, пастельних тонів до яскравих, однак вишуканих у своєму відтінковому поєднанні.



Шовковий світ Олега Чуйка не піддається часовим обмеженням, бо він «пише» вічні теми, викладає філософські істини у замкнутому просторі картини. Ми маємо щасливу нагоду почерпнути їх, збагатитися духовно й естетично, наблизившись, уважно і небайдуже, до всесвіту, який створив Олег Чуйко.

 


09.08.2012 2826 0
Коментарі (0)

07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

989
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33137
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2017
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2793
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4699 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4716

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

100

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

879

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

578

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

815
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

389
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

473 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

776
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

851
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

654
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7241
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

589
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30034 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

279
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

355
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

557
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

748