Замість звичайних підручників восьмикласникам івано-франківського природничо-математичного ліцею видали електронні пристрої «PocketBook». У невеличкій, схожій на книжку, коробочці з кількома кнопками вміщається ціла бібліотека, близько шести тисяч книг, інформує briz.if.ua.
Коштує таке задоволення близько трьох тисяч гривень. Але юні прикарпатці отримали його безкоштовно, в рамках експерименту Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Ідея з упровадження в освітній процес електронних підручників має не лише тільки наблизити українську школу до сучасних інформаційних технологій, а й покращити стан методичного забезпечення навчальних закладів. Адже педагогічні колективи, учні та батьки щороку нарікають на нестачу підручників, яка вже перетворилася на загальнодержавну проблему.
Усього в експерименті беруть участь п’ять навчальних закладів з областей та три столичні школи. На Івано-Франківщину фірма-виробник надала сорок п’ять пристроїв.
«Це дуже добре для наших школярів. – каже директор закладу Мирослав Бідичак. – На відміну від нет-буків, ці коробочки не мають випромінювання. Отож з точки зору безпеки – це найоптимальніший пристрій для читання електронних підручників».
Вчителі до новації ставилися спочатку упереджено. Казали, що класичні підручники не можна нічим замінити. Але згодом оцінили всі його переваги, адже такої багатофункціональності новинки годі й шукати. На кожному уроці стане в пригоді. А коли під єднати цей пристрій до комп’ютера, то можна завантажити будь-які книги та додаткові матеріали. Вчителі кажуть, що для зручності розсилають їх через Інтернет. Учні диво техніки освоїли дуже швидко.
Хлопчики та дівчатка із радістю розповідають, що навіть під час подорожей вони тепер зможуть читати книжки та навчатися. Також він може замінити щоденник. Експеримент має закінчитися першого травня. Але в ліцеї навіть після цього від новітніх технологій не відмовляться, а ще більше удосконалюватимуть форми й методи й засоби навчання.
13