В Івано-Франківську жінки - власниці понад 50 відсотків малого та середнього бізнесу (ФОТО)

В Івано-Франківську основою економіки є малий та середній бізнес, понад 50% з якого – заснували саме жінки. Такі дані в рамках Жіночого Економічного Форуму, що відбувся в обласному центрі, озвучила народна депутатка України, колишній секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук.

Оксана Савчук розповіла журналістці Фіртки в яких сферах найчастіше відкривають власну справу франківські жінки та як коронавірус вплинув на бізнес.

«Частина бізнесу пов’язана з наданням певних послуг, зокрема туристичні,  організація певних заходів, творчі крамниці та інше. У зв’язку із пандемією багато хто вимушений був закритися, або обмежити себе в чомусь.

До прикладу, люди менше ходять на масові заходи, відповідно менше купляють одягу, бо не зношують той, який купили раніше. В свою чергу одежа – це ж залучені і працівники-дизайнери, і тканини, і швачки. Тому бізнесу зараз складно. Допомога, яку надає держава, не може компенсувати їм ті втрати, які зараз є.

Тому ми повинні дати їм інші перспективи, щоб вони розуміли, що їх підтримують. Наприклад, відправити працівників на навчання, щоб вони осилили якісь нові навички, або податкові канікули, які в свою чергу також дуже важливо для бізнесу в теперішній ситуації», - каже Савчук.

На думку депутатки, жінки мусять вдвічі більше працювати, аніж чоловіки, бо поєднують дві роботи: перша – жінка-керівник, друга – жінка-мама та дружина.

«Вплив жінок зараз справді посилився. Вони почали більше займати керівних посад, почали очолювати партії на різних рівнях. Так, до речі, не лише в Україні. Так в цілому світі. Такі факти, направду, дуже приємно констатувати», - додала Оксана Савчук.

Лариса Заграй, декан факультету психології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, розповіла Фіртці, у чому відмінність ролі чоловіка та жінки у підприємницькій діяльності з психологічної точки зору.

«У суспільстві існує низка стереотипів, які заважають вільно жити людині, незалежно від статі: чоловік ти чи жінка. Відповідно ці стереотипи ускладнюють процес життєвих виборів людей.

І тому важливість економічного розвитку країни чи регіону жінок-підприємиць є надзвичайно актуальною. Важливо розуміти, як можна конструктивно розвивати нашу економіку, якщо залучати і чоловіків, і жінок в рівній мірі.

Якщо чоловіки здатні більше зосереджуватися на одній справі і вникати в конкретне питання, то жінки можуть охопити кілька справ одночасно. Тому тут ми бачимо не дві альтернативи, як звикли говорити у суспільстві, а навпаки хороше поєднання і доповнення», - ділиться Лариса Заграй.

На її думку, обмеження існують на рівні свідомості. Багато жінок упускають можливості не тому, що їх не впускають кудись, а тому, що самі не прагнуть.

«Тут вже йдеться про упередження: «чи я не заперечую свою жіночність», «чи не заперечую свою сутність», «я не хочу виглядати стервозною». Я часто чую, що жінки ідуть в підприємництво або займають певні лідерські позиції від безвиході.

Однак це не завжди конструктивно для психологічного благополуччя жінки. Тому тут важливо розкривати жіночий підприємницький чи лідерський потенціал, при тому ж розуміти, що це ніяк не заперечує їхню жіночність», - додає психологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську вперше організували Жіночий Економічний Форум (ФОТО)

Жінки та бізнес: франківчанок навчатимуть, як розпочати власну справу

Як подолати кризу через COVID-19: комітет “Активні жінки” ІФТПП провів стратегічну сесію (ФОТО)


26.11.2021 Тіна Любчик 2945
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

847
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

929
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1510
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2488 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1287
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3230

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1042

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1171

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1603

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2197
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

510
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26585 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

898
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7780
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3164
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1404
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1066
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3655
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

486
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

561
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4467
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1198