В Івано-Франківську визначили переможців конкурсу інноваційних ідей «Моє місто майбутнього»

Днями в Університеті Короля Данила відбувся фінал конкурсу інноваційних ідей «Моє місто майбутнього».

Понад 70 представників з 13 навчальних закладів області зібралися в актовій залі УКД для того, щоб презентувати свої ідеї щодо покращення інфраструктури міста. На розгляд журі конкурсу надійшло 20 проєктів, кожен з яких планує удосконалювати місто з різних сторін.

«Хто сьогодні має допомагати молоді? Звісно, влада наблизилась до людей, але основною рушійною силою повинен бути Університет. Розуміючи цю необхідність, своєю місією УКД бачить формування екосистеми для розвитку успішної та підприємливої особистості. Такими є всі учасники нашого конкурсу. Нам потрібно сфокусуватись на нових ідеях і продумати реальний механізм втілення задумів молоді. Завдяки інноваційним ідеям, вже завтра ми можемо почати створювати університет майбутнього, де енергію вироблятимуть сонячні батареї, а простір буде відповідати усім потребам сучасного студента. Я щиро вдячний, за те, що ви прийшли до нас змінювати місто на краще», – з такими словами до молоді звернувся ректор Університету Короля Данила Віталій Хромець.

З вітальним словом до школярської молоді звернулися ініціатор проведення конкурсу, декан факультету управління та бізнес-аналітики УКД Романюк Наталія Дмитрівна, начальник управління інвестиційної політики Попадюк Ігор Ярославович, віцепрезидент торгово-промислової палати Бартків Ігор Мирославович, фінансовий директор компанії Blago developer Дячишин Наталія Петрівна та перший заступник міського голови Вітенко Микола Іванович.

Проєкти, які презентували школярі, вражали різноманітністю тем. Молодь розмірковувала про користь зонування міст, дистанційного контролю порядку, яка допоможе розв’язувати проблему вирубки лісів, запровадження smart-технології в місті, наприклад, пішохід майбутнього та збереження архітектурної впізнаваності міста.

Переможцями конкурсу інноваційних ідей «Моє місто майбутнього» стала команда ліцею ім. Р. Шухевича (м.Івано-Франківськ) з проєктом «Освітній Аудіогід».

«Нам приємно, що в цьому місті є небайдужі люди. Люди, які хвилюються про майбутнє міста і хочуть зробити його комфортним для молоді. Наш проєкт абсолютно унікальний, адже всі досі думають, що достатньо прикріпити листочки А4 з суцільним нудним текстом, щоб бути цікавим. Ми ж пропонуємо інновації та технологічність», – розповідає учасниця команди переможців Наталія Радчук.

Срібло отримали учні Тлумацької гімназії з проєктом «Разом до успіху (молодіжний коворкінг)». Третє місце посіла команда Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму з проєктом «Літнє кемпінгове містечко на Вовчинецьких горах».

Окремо журі відзначило призерів в категорії «Індивідуальний проєкт»: Славенюк Софію, Гаманюка Ігоря та Клюфінського Адріана. Переможці отримали сертифікати про гранти на навчання, цінні подарунки від УКД та партнерів конкурсу. Організатори сподіваються, що конкурс стане щорічним, а всі ідеї учасників реалізуються найближчим часом.

 


21.11.2019 1341
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

918
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1605 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2373
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2224 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7521
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15237 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

290

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1020

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1088

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1872
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

266
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

647
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

887
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3113
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

904
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1938
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

989
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35134 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

247
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

470
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

610
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

935