В Івано-Франківську визначили найкращих та найгірших місцевих депутатів за підсумками 2018 року (інфографіка)

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Громадська Організація «Центр Політичних Студій» презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Івано-Франківської міської ради за 2018 рік.

Експерти презентували результати оцінювання роботи депутатів Івано-Франківської міської ради у 2018 році.

За основу оцінювання взяли 21 критерій – вимоги українського законодавства до діяльності депутатів місцевих рад. Також роботу депутатів міської ради оцінювали місцеві експерти – редактори видань, журналісти, громадські активісти та політичні аналітика.

“За основу оцінювання ми взяли Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”, де передбачені обов’язки та права місцевого депутата”, – зазначає аналітик кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” Віталій Світлик, – “Також ми застосували в якості критеріїв оцінки ефективні практики роботи депутатів – наприклад комунікація з виборцями через соціальні мережі, публічні звіти перед громадою чи публікація декларацій у вільному просторі. Таким чином ми оцінювали ефективність наших місцевих обранців протягом року”.

Жоден депутат міськради не отримав найвищої оцінки – “5”.

Керівник проекту Михайло Джогола пояснює, що цю оцінку отримати було неможливо через відсутність на сайті ради повної інформації про депутатів та відсутність звіту про використання коштів з депутатського фонду за 2018 рік.

“Одним з критеріїв оцінювання є повнота інформації про депутата. На сайті міської ради ця інформація оприлюднена не в повній мірі”, – зазначає Михайло Джогола, – “Немає повних автобіографій депутата, інформації про освіту, також не вказано місце роботи жодного депутата”.

Серед 41-го проатестованого депутата Івано-Франківської міськради 27 отримали оцінку “4”, 13 – оцінку “3” та один депутат став “двієчником”. Найнижчу оцінку у 2018 році, як і в попередньому, отримав позафракційний депутат Ігор Саварин. Якщо порівнювати оцінки за 2018 рік, з оцінками 2017-го року, то вони несуттєво зменшились – трієчників у 2017 році було 12, а “хорошистів” з оцінкою “4” було 29 (щоправда, у 2018 році не оцінювався Віктор Анушкевичус, який склав повноваження та Михайло Верес, який став депутатом лише у грудні 2018-го).

Таким чином, оцінку “4” отримали: Сергій Абрам’як, Віталій Бурко, Мар’ян Вагилевич, Андріан Волгін, Іван Гарасимко, Андрій Грималюк, Петро Гречанюк,  Роман Онуфріїв, Олег Капустяк, Микола Ковальчук, Стефан Магас, Віталій Мерінов, Роман Марцінків, Сергій Палійчук, Маріанна Продан, Іван Пуйда, Степан Руднянин, Оксана Савчук, Василь Скиданчук, Віктор Синишин, Андрій Строїч, Володимир Саврей, Володимир Фецич, Роман Харук, Дмитро Чміль, Петро Шкутяк, Володимир Яблонь.

Оцінку “3” отримали: Володимир Балагура, Петро Гавриш, Ярослав Горбовий, Сергій Гаєвський, Ірина Кулинич, Ігор Корсун, Галина Куницька, Володимир Кушнір, Володимир Олійник, Василь Ревчук, Руслан Терешко, Мстислав Тарас, Олександра Федорук.

Також цього року депутатів оцінювали і місцеві експерти – головні редактори та журналісти місцевих ЗМІ, громадські активісти та політичні аналітика. Загалом 15 експертів. Експерти віддали максимальні оцінки двом депутатами – Андріану Волгіну та Стефану Магасу.

Також визначили трьох аутсайдерів з оцінкою “2” – Ярослава Горбового, Івана Пуйду та Володимира Саврея. Вісім місцевих обранців отримали від експертів оцінку “4”, 18 – оцінку “3” та ще 10 депутатів – оцінку “2”.

Експерти ГО “Центр Політичних Студій” і надалі здійснюватимуть моніторинг та оцінку депутатів Івано-Франківської міської ради та публікуватимуть на сайті проекту. Він буде запущений у роботу уже 3 червня.


24.05.2019 1326
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2323
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1036
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2200
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3634
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2579 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

887

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

766

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

716

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

702
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10385
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1231
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5362
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1083
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2878
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1232
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

462
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

332 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

771
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

663
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

713