В Івано-Франківську відкрили виставку картин Юрія Ковальського

фото: Суспільне Івано-Франківськ

15 листопада в Музеї мистецтв Прикарпаття презентували виставку картин пам’яті художника Юрія Ковальського. Відвідувачі мають змогу побачити майже сотню пейзажів автора, виконаних акварельними фарбами та в техніці "графіка", передає кореспондентка Суспільного.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне Івано-Франківськ.

Вдова митця Валентина Ковальська пригадує, коли чоловік захворів, перестав писати картини, але із задоволенням навчав цього свою онуку.

"Він сам не хотів малювати. Я так розумію, через стан здоров’я Юрій не хотів передавати біль у картинах. Він такого не любив. Чоловік більше любив спокій, споглядальність. Приходить дитина, знає, що чоловік — художник, та й просить навчити малювати. І він одразу акварельками вчив", — пригадує Валентина Ковальська.

Виставка в музеї — це представлення робіт художника без професійної освіти, каже співорганізатор заходу Віктор Доскалюк. За його словами, тут є майже сотня акварельних та графічних картин, виконаних тушшю, пером і чорною гелевою ручкою. Віктор Доскалюк разом з Юрієм писали та продавали картини на "стометрівці".

"Він не любив просто так сидіти — він завжди малював. От він продавав картини, одночасно сидів під деревом в тіні й малював. Було дуже цікаво спостерігати за тим, як оці його ялинки (основний елемент його творів), як кожну гілочку він пропрацьовував, розмивав. Це треба було бачити", — розповідає Віктор Доскалюк.

Юрій Ковальський робив замальовки з натури, але деталі міг проробляти ще тривалий час після цього. Мистецтвознавець Мирослав Аронець розповідає, що Юрій Ковальський майстерно й професійно працював у техніці акварелі, хоча й не мав професійної освіти.

"Цінність його в тому, що він відчуває кольором навколишню природу. І не тільки відчуває, а дуже добре, майстерно володіє цією акварельною фарбою. Зараз дуже мало художників працюють в цій техніці. А йому, поету в душі, вдавалося передати той спокій природи", — поділився Мирослав Аронець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Команда франківської “Асортиментної кімнати” приймає запити на евакуацію мистецьких робіт з різних міст України

В Криворівні офіційно відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт

В обласному музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери організували виставку: коли можна переглянути (ФОТО)


16.11.2022 Іван Муканик 795
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

499
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2411
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2350 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2182 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2934
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2725 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

554

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1236

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1304

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2116
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

730
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

455
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

823
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43631
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3210
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1141
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2132
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35359 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

316
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

443
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

663
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

800