В Івано-Франківську відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України: які питання обговорили (ФОТО)

В Івано-Франківську 30 липня 2023 року відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України.

Традиційно захід розпочався із виконання Державного гімну України. Відтак до присутніх звернувся Володимир Зеленський. Президент привітав учасників конгресу та повідомив про порядок проведення засідання, пише Фіртка.

На події також були присутні Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України, Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України та голова президії конгресу, Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, Матьє Морі, генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (онлайн-присутність), а також міністри, представники обласних військових адміністрацій та очільники територіальних громад Прикарпаття.

На порядку денному засідання обговорювали три теми:

  • енергетика й захист енергетичної інфраструктури України від російських ударів;
  • міжнародна політика, реалізація Української формули миру та підготовка до Глобального саміту миру, гарантії безпеки для нашої держави й початок переговорів про вступ у Європейський Союз;
  • бюджетні видатки на державному та місцевому рівнях.

«Очевидно, що восени та взимку ворог спробує повторити терор проти української енергетики.

Маємо в будь-якому разі бути готові до цього на державному, найвищому рівні, а також на рівні кожної громади, кожного міста, кожного нашого села та містечка», – зазначив Володимир Зеленський. 

Щодо міжнародного порядку денного, то, зі слів президента, успіхи України в міжнародних відносинах дають додаткову мотивацію і нашим воїнам на фронті, і нашому народу загалом, адже вони бачать, якою буде країна в майбутньому. У цьому питанні також багато залежить від вчасної відповідної роботи Верховної Ради.

«Буде правильно, якщо народні депутати України відчуватимуть, що в громадах від них очікують дуже позитивних зовнішньополітичних успіхів України. І це важливо робити зараз», – наголосив очільник держави.

Щодо бюджетних видатків Володимир Зеленський акцентував, що бюджет – це завжди дзеркало пріоритетів держави, області, кожної громади. І зараз пріоритет у всіх сферах – це оборона України.

«Українські воїни та весь наш народ мають відчувати, що українські громади вважають саме оборону нашим пріоритетом, як це я сьогодні зазначив. Всі ви бачите пріоритети й потреби бойових бригад, інших наших підрозділів, у яких служать воїни з ваших громад, із кожного міста й села України», – сказав Гарант.

Також важливою, за словами президента, є соціальна стійкість України, кожного міста й громади, захист нормального життя кожної людини.

До слова, у засіданні безпосередньо взяли участь 98 членів Конгресу та ще понад 1500 учасників у форматі онлайн.

Крім того, онлайн до засідання долучилися Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та інші іноземні гості.

«Ми створили цей Конгрес, щоб забезпечити повагу до кожної громади і кожній громаді дати всі інструменти для реалізації своїх інтересів», - підкреслив Зеленський.

Руслан Стефанчук у вітальному слові вкотре наголосив на єдності, адже саме це є найбільшою передумовою майбутньої перемоги України над ворогом.

«Безперечно, кожне засідання нашого Конгресу це унікальна можливість, бо це майданчик для того, щоб використати принаймні чотири основних функції, які на нього покладаються.

Зокрема, обговорити найважливіші питання, які нас об'єднали, обговорити та скоригувати ті плани, які в нас уже зроблені до цього, отримати зворотний зв'язок один від одного та синхронізувати діяльність усіх гілок влади та гілок місцевого самоврядування для того, щоб ми разом рухалися вперед.

Тільки зберігаючи єдність, зокрема влади та органів місцевого самоврядування, нам вдасться зробити все для того, щоб Україна вистояла, перемогла і відбудувалася», - зазначив голова Верховної Ради України.

За словами очільника Верховної Ради, для українського парламенту одне з найбільш важливих завдань на сьогодні – це встигати за адаптаціями законодавства, які є вкрай необхідні як на рівні безпековому, на рівні оборони, так і на рівні підтримки місцевого самоврядування.

«Україна – запорука безпеки всього світу. Для нас це питання стає ще ширшим, тому що це безпека України, безпека кожної територіальної громади та кожного громадянина. Це пріоритет.

Я також хотів би сказати про те, що парламент вже встиг зробити і до чого він буде готуватися. Насамперед це питання комплексного поступу до Європейського Союзу.

Парламентом прийняті необхідні рішення і ми готуємося до завершення прийняття всіх необхідних рішень для того, щоб восени цього року Європейський Союз сказав Україні «так» у письмовій рекомендації щодо перемовин про повноцінне членство.

Україна була і залишається світовим донором безпеки для всього світу. І я думаю, що це розуміють дуже добре й наші партнери», - додав Стефанчук.

Зараз у країні також активно працюють над підготовкою до зими, оскільки ворог знову може завдати ударів по об’єктах критичної інфраструктури.

Відтак, стан підготовки до опалювального сезону сягає 60%.

Про це під час засідання Конгресу повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, з травня в Україні працює штаб з підготовки до зими, який створив уряд. Голова уряду зауважив, що наразі вже відремонтовані чотири атомні енергоблоки, дев’ять енергоблоків теплових електростанцій, шість гідроагрегатів.

Як зазначив Денис Шмигаль, до початку опалювального сезону Міненерго отримало чітке завдання - повернути в енергосистему 1,7 ГВт потужностей.

«Накопичуємо енергоресурси. Газ у сховищах 11,7 млрд мгазу, це 80% від запланованих обсягів. На складах маємо 1,5 млн тонн вугілля із запланованих 1,8 млн тонн», - запевнив політик.

За словами посадовця, від початку року в Україні відремонтували 14, 5 тис. км повітряних ліній, відновили понад 60% пошкоджених теплоелектростанцій, ТЕЦ, котелень.

Прем’єр-міністр зауважив, що наразі триває закупівля комунальної техніки для 12 регіонів, які цього потребують, на 50 мільйонів гривень, залучаються кошти міжнародних партнерів.

«Єдність на всіх рівнях – це запорука нашої сили та стійкості, можливість подолання всіх проблем і викликів», - переконаний Шмигаль.

Зазначили також, що для відновлення, ремонту та захисту об’єктів енергетики Держагентство з відновлення вже скерувало 10 мільярдів гривень. Також Україна отримала допомогу США у розмірі 897 мільйонів доларів, а ще близько 166 мільйонів євро на розв'язання цих питань скерував Європейський фонд енергетичної підтримки України.

Тим часом Івано-Франківська область готова до осінньо-зимового періоду на 65% згідно з графіками підготовки. Про це розповіла очільниця Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

«Сьогодні Прикарпаття готове до осінньо-зимового періоду на 65% згідно зі всіма графіками підготовки. Попри стандартні заходи, які щороку здійснюємо, ми забезпечуємо резервним автономним живленням критичні об'єкти інфраструктури.

Хочу запевнити, що всі наші заклади — лікарні, важливі соціальні об'єкти — забезпечені повністю генераторами для того, щоб ми могли працювати безперебійно», — сказала Онищук.

Зі слів очільниці Івано-Франківської області, після проведення реконструкцій енергетичного об'єкта обсяг виробництва збільшився до 950 МВт. Однак вартість повноцінного відновлення складає приблизно 1,5 мільярда гривень.

Голова Івано-Франківської ОВА також зазначила, що роботи з укріплення об'єктів критичної інфраструктури та газотранспортної системи проводила служба відновлення та розвитку інфраструктури в області. На це використали понад 88 мільйона гривень.

Зазначимо, що у день робочого візиту очільника держави в Івано-Франківськ, Зеленський також відвідав реабілітаційний центр, у якому лікують українських захисників.

«Хочу подякувати кожному з наших воїнів за подвиг та героїзм. Дякую від усіх українців за захист нашої держави. Перемога точно буде! Бажаю швидкого одужання!

Велика вдячність і нашим медикам! Лікарі, медсестри, ви всі фантастичні. Пишаємося вашою важливою роботою», – підкреслив Гарант.

фото: Офіс Президента України


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


31.07.2023 Тіна Любчик 7353 9
Коментарі (9)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1061 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1349
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5886 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2170
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2031
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3209

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

695

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1858

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2600

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3356
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

373
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

494
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1067
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33894
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

810
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

958
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16449
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

658
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

648
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

637
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

424