В Івано-Франківську відбувся форум, присвячений захисту прав дітей

У вівторок, 23 квітня відбувся форум, присвячений захисту прав дітей.

Захід організований швейцарською благодійною організацією «Terre des hommes» - Україна. У ньому взяли участь представники влади, громадського сектору, благодійних фондів, спеціалісти служб у справах дітей, фахівці із соціальної роботи, департаменту освіти і науки з різних областей України.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської ОВА.

Як зазначають, йшлося про роботу громадського сектору у сфері захисту прав дітей, співпрацю із громадськими організаціями, державними установами задля забезпечення повноцінного захисту прав та добробуту дітей в Україні.

«Через воєнні дії в нашій країні та втрату близьких діти отримують психологічні травми. Ця війна стала найважчим випробуванням для молодого покоління українців. Органами виконавчої влади, місцевого самоврядування спільно із громадськими організаціями забезпечується надання соціальної, психологічної та гуманітарної допомог.

Також на Прикарпатті реалізовуються благодійні проєкти щодо підтримки та захисту дітей. Переконана, що ми завжди повинні об’єднуватися у співпраці задля надання найнеобхіднішої допомоги усім, хто в час війни росії проти України вимушено залишив свої оселі», — зазначила заступниця голови ОДА Людмила Сірко.

Як зауважили, Івано-Франківська область прийняла більше ніж 150 тисяч переселенців. З них на Івано-Франківщину з інших областей, що заходяться в епіцентрі активних бойових дій, перемістилися 502 дитини із закладів цілодобового перебування, — а це діти, які опинилися у складних життєвих обставинах та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Також із законними представниками: опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, патронатними вихователями перемістилися 392 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Важливо, що зараз в області проживають 252 із зазначених вище категорій.

Під час зустрічі обговорювали питання надання найнеобхіднішої допомоги для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, реалізовані проєкти швейцарською благодійною організацією «Terre des hommes» щодо психосоціальної допомоги, створення просторів дружніх для дитини у територіальних громадах, а також навчальні простори. Йшлося й про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» спільно з проєктами швейцарської благодійної організації «Terre des hommes».

Представники благодійного фонду «Рокада» та СОС «Дитячі містечка» також розповіли про впроваджені проєкти психосоціальної підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Учасники форуму мали можливість обмінятися досвідом роботи, обговорити важливі аспекти співпраці, ефективні підходи щодо соціального супроводу, покращення практик роботи з цими сім’ями, а також соціального супроводу родин з дітьми, як методу підтримки в умовах війни.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


23.04.2024 Діана Струк 555
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

308
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

436
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2293
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1696
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1991
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5597 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1099

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1115

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1628

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1103
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

857
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

714
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14532
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

512
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10377
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6046
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

599
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7463
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2710
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

499
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

601
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

435