В Івано-Франківську створено дизайн-лабораторію для навчання публічних службовців

Одна з перших в Україні лабораторій для навчання публічних службовців з використанням методології дизайн-мислення функціонує віднедавна в Івано-Франківську.

Лабораторію створено в ході реалізації спільного проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», який протягом двох років реалізовувався кафедрою публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Каунаським технологічним університетом (Литва), інформує Фіртка.

Метою проєкту визначили обґрунтування використання методології дизайн-мислення у розвитку компетентності публічних службовців, створення дизайн-лабораторії та розроблення навчально-методичних матеріалів, які поширюватимуться серед закладів системи професійного навчання публічних службовців.

«Власне, це нова методологія навчання, яку використовує Стенфордський університет, Каунаський технологічний університет має потужну лабораторію.

Ми проводили SWOT-аналіз для того, щоб максимально ефективно імплементувати зарубіжний досвід. І зараз ми вже започаткували у себе таку лабораторію і, власне, в цій лабораторії ми вчора провели перший тренінг», - розповідає доктор наук з державного управління, доцент Мар’яна Орлів, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ.

Зі слів науковиці, у першому, пілотному тренінгу взяли учать 16 осіб з-поміж службовців органів місцевого самоврядування з міста Івано-Франківська.

Значну допомогу у підготовці лабораторії та проведенні тренінгу надали партнери з Литви.

Нагадаємо, делегація Каунаського технологічного університету (КТУ) на чолі з професоркою факультету соціальних гуманітарних наук та мистецтв, керівницею дослідницької групи КТУ  з питань освіти, докторкою суспільних наук Брігітою Янюнайте перебуває з 27 вересня по 3 жовтня на Прикарпатті і 30 вересня взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи».

Як зауважив професор Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, прикарпатські публічні службовці з цікавістю ставляться до застосування щодо них нової методології навчання.

«Ми попередньо апробували вже технологію дизайн-мислення на тренінгах, які провели для органів місцевого самоврядування – обласної ради, Івано-Франківської міської ради. І коли ми сумнівалися, що ми десь знайдемо охочих взяти участь у цих тренінгах, то виявилося, що ми не зможемо навіть усіх охопити, бо охочих є дуже багато.

Сучасне управління потребує нетрадиційних підходів, бо ми живемо в непостійних умовах, які вимагають рішень у невизначених умовах», - поділився враженнями від застосування методології науковець.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кузня професійних держслужбовців. Магістратура державної служби ІФНТУНГ відзначає одразу два ювілеї

Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину 


01.10.2021 Сергій Білий 1213
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

419
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1430 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2123
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2104 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7456
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15184 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

223

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

972

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1829
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

230
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

605
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

851
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3088
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

854
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35090 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

436
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

805