Сьогодні, 14 листопада, відбулася чергова 47-ма сесія Івано-Франківської міської ради, де обговорили рішення про скасування інвестиційного конкурсу щодо реабілітаційного центру неподалік міського озера.
Сесію відвідала журналістка Фіртки.
«ЗА» скасування інвестиційного конкурсу проголосували 34 депутати.
Задля обговорення цього питання, у залі засідань зібралося чимало ветеранів, військовослужбовців, активістів та небайдужих містян.
Доброволець 102 бригади ТрО, ветеран Микола Бітюк підтримує будівництво реабілітаційного центру поблизу озера, адже там, з його слів, у військових буде змога ще й відпочити.
"Хочу звернутися до вас, пане мер та депутати, адже війна вже триває два з половиною роки.
І за цей час мерія не зробила достатньо реабілітаційних центрів з професійними працівниками, які б могли надати фахову допомогу.
Тому ми взяли ініціативу у свої руки, а саме — створили такий проєкт, який би хотіли втілити в реальність на міському озері.
Ми вкотре звертаємося до вас, аби ви проголосували "за", а ми почали будувати цей реабілітаційний центр", — зазначив ветеран.
Архітекторка Ірина Чолій зазначила, ситуація, яка наразі склалася в місті, є не найкращою.
"Чи вважаєте ви наше місто комфортним та екологічним і безпечним для дітей? Я думаю, що відповідь — ні.
Те, що ви зараз прийматимете рішення щодо реабілітаційного центру, голосуватимете, зрозумійте, все, що тут відбувається, дуже сильно відбивається на наших дітях.
Тут присутні люди, які мають власну думку. І я не побоялася прийти, аби відстоювати неймовірно красивий куток зеленої зони нашого міста.
Я вас запрошую туди прийти та побачити цей скарб. Я прошу скасувати цей інвестиційний конкурс, тому що так буде правильно. Адже забудовуючи зелену зону, ви забираєте свіже повітря у дітей", — наголосила Ірина Чолій.
Військовослужбовець Олександр Турваєв ділиться, реабілітаційний центр — необхідний, адже там військові зможуть не лише отримати якісну допомогу, а й поділитись переживаннями.
"Ви знаєте, якою ціною ми можемо тут збиратися. У нашій 65-тій бригаді, на жаль, дуже великі втрати, є психологічні проблеми. Тому ребцентр може надавати не тільки реабілітацію, але й зможуть зібратися всі на озері, аби поговорити про свої складнощі.
Ребцентр ще й об'єднає ветеранів на цій базі. А якщо ми відкладатимемо це рішення, то не знаю, що з цього вийде. Я не розумію, чому хтось може перечити проходженню нормальної реабілітації", — сказав Олександр Турваєв.
Активіст Богдан Козак наголосив, громаду збурило рішення щодо того, що депутати підняли рішення оголошення інвестиційного конкурсу щодо реабілітаційного центру поблизу міського озера.
"Хочу наголосити раз і назавжди, що проти військових та ветеранів можуть виступати люди без здорового глузду і то, напевне, ще й москалі.
Всі ми бачили, як пан Марцінків обіцяв збереження зеленої зони. Потім почали інший сценарій. Ви працюєте на наші гроші, податки. І, будьте добрі, майте людське ставлення.
Ви пообіцяли громадським діячам зустріч, де запросите голову фракції Тараса Масляка, і ми розглянемо можливість оренди ділянки.
Ветеранам я скажу, якщо ви дійсно хочете центру, а не землі, то вимагайте від міської ради інші місця. Давайте разом після сесії ще запитаємо, що для ветеранів зробила очільниця області Світлана Онищук. Нічого.
Тому ми вимагаємо скасування цього рішення", — сказав Богдан Козак.
"Розумію, що таке рішення викликало обурення військових, адже якісне відновлення їм потрібне вже і негайно.Потрібно більше якісних і сучасних реабілітаційних центрів. Тому працюємо над цим", — сказав мер.
Нагадаємо, другого серпня 2024 року під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва реабілітаційного центру неподалік міського озера.
Тоді у залі, окрім депутатів, були присутні місцеві мешканці та військовослужбовці. Після жвавої дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.
Згодом, 5 серпня, іванофранківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні біля міського озера. Необхідну кількість голосів під петицією вже зібрали.
На противагу 7 серпня на сайті міськвиконкому створили електронну петицію про створення реабілітаційного центру для воїнів біля міського озера та облаштування відпочинкової зеленої зони. Ця петиція також зібрала необхідну кількість голосів.
Четвертого вересня ініціатори створення реабілітаційного центру поблизу міського озера представили проєкт, який планують реалізувати. Також, на сайті міськвиконкому створили електронну петицію з вимогою оголосити інвестиційний конкурс щодо створення відпочинкового оздоровчо-реабілітаційного центру для воїнів поруч міського озера.
Натомість 5 вересня на площі перед входом у міську раду мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.
Разом з тим, 21 вересня трапився конфлікт між активістами, які підтримують будівництво ребцентру поблизу озера та активістами, які виступають за створення поблизу озера Парку ветеранів. У результаті двоє чоловіків, між якими сталася сутичка, отримали тілесні ушкодження.
Відтак, 10 жовтня міський голова Руслан Марцінків повідомив про те, що інвестиційний конкурс планують скасувати.
"Я підтримую, щоб був і Парк ветеранів, але я й за те, щоб був реабілітаційний центр.
Не згоден з тим, що ребцентр повинен бути далеко за містом. Це не оздоровчий комплекс, а в першу чергу — лікувальний заклад", — сказав Марцінків.
На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради, що відбулась 29 жовтня, рішення про скасування інвестиційного конкурсу щодо реабілітаційного центру неподалік міського озера перенесли на наступну сесію, 14 листопада. Тоді «ЗА» перенесення рішення проголосували 25 з 30 депутатів.