В Івано-Франківську 19 листопада представили проєкт, спрямований на покращення обізнаності та ситуації щодо раку шийки матки.
Для прикарпатських медиків первинного рівня надання медичної допомоги провели тренінг щодо профілактики та раннього виявлення раку шийки матки.
Подію відвідала журналістка Фіртки.
Як зазначили організатори, проєкт, спрямований на посилення спроможності системи охорони здоров’я у наданні якісних та ефективних медичних послуг у сфері профілактики та раннього виявлення раку шийки матки.
"Тренінг "Профілактика та раннє виявлення раку шийки матки" є частиною великого проєкту щодо боротьби з поширення раку шийки матки серед пацієнтів на Івано-Франківщині.
Проєкт передбачає тренінгові заходи навчання для медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги Івано-Франківської області.
Сімейні лікарі — перші, до кого звертаються пацієнти зі скаргами на здоров’я. Саме тому їхня обізнаність відіграють ключову роль у профілактиці та ранньому виявленні онкологічних захворювань.
Такі тренінги проходитимуть системно. Один-два рази на місяць. Передбачається двадцять таких тренінгів. Ми плануємо охопити триста медичних працівників.
Фонд працює в декількох областях. Працюємо над тим, щоб охопити всю Україну", — розповіла керівниця благодійної організації "Фонд боротьби з раком" Марія Адамчук-Коротицька.
Довідково: проєкт на Івано-Франківщині реалізовує Фонд боротьби з раком за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я», який впроваджує організація «Пакт».
Окрім навчань для медиків, проєкт передбачає широку інформаційну кампанію щодо раку шийки матки, тренінги для журналістів та лекції для студентів факультетів журналістики на цю тему.
Також, проєкт передбачає проведення конкурсу журналістських робіт, підвищення обізнаності школярів про важливість профілактики раку шийки матки через вакцинацію проти вірусу папіломи людини, навчання працівників обласного та районних Центрів контролю та профілактики хвороб.
А також — започаткування «Шкіл пацієнта, хворого на рак», адвокацію затвердження місцевих цільових програм вакцинації хлопчиків та дівчаток 9-14 років проти вірусу папіломи людини.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров'я: профілактика та перші дзвіночки розладів