
Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.
Конкурс – це змагання учнів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок у прикладному програмуванні, інформують у ПНУ. Метою Конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої молоді у галузі прикладного програмування, сприяння реалізації її творчих здібностей та популяризація програмування серед учнівської молоді України.
Для того, щоб взяти участь у Конкурсі з прикладного програмування необхідно: - підготувати свій творчий діючий проект (презентаційний сайт, блог, інтернет-магазин, комп’ютерна гра, багатофункціональний портал, система для on-line опитування чи тестування, навчальна програма, програма для дослідження чи аналізу, сайт для знайомств чи спілкування, програма тощо); - заповнити заявку на офіційному сайті Конкурсу.
Під час заповнення заявки слід вказати дані про себе, назву проекту, короткий опис, розширений опис, обрати до якої номінації належить проект. Після перевірки заявки оргкомітетом Конкурсу приймається рішення про розміщення цього проекту на офіційному сайті Конкурсу. Журі Конкурсу відбирає найкращі проекти для фінального етапу.
Правилами проведення конкурсу може бути передбачено проведення додаткового відбіркового етапу. Також, може бути дозволено враховувати результати Інтернет-голосування.
Фінальний етап Конкурсу проводиться у вигляді конференції, де учасники конкурсу у відкритій дискусії захищають свої проекти. Крім того, учасникам фінального етапу може бути запропоновано пройти тестування для визначення загального рівня володіння предметом. За результатами тестування та захисту проектів журі визначає переможців Конкурсу.
Переможці та учасники отримують дипломи відповідних ступенів, цінні призи, подарунки, грамоти.
Реєстрація учасників за посиланням.
Конкурс проводиться за підтримки управління освіти, Освітнього центру YOLO (проекту YOLO IT TEENS). Навчальний курс YOLO IT TEENS займається поглибленим навчанням програмування дітей віком від 11 років (створення власних сайтів та інших програм) Допомагає підготувати проект до участі в конкурсі.
Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”. Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційного відділу ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальностю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“. В наступному році надано вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році надано вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ. З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.
Павло Федорук здобув всеукраїнську славу людини широких знань, поглядів та інтересів. Він виступив ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Зокрема, виступив ініціатором створення Центру дистанційного навчання та контролю знань (ЦДНКЗ) при ПНУ, де вперше в Україні розроблялись найпередовіші технології адаптивних систем дистанційного навчання студентів. Павло Іванович став директором цього центру в 2004-му році.
На численних міжнародних конференціях Павло Федорук представляв молоду українську кібернетику. Його по праву вважали одним із найкомпетентніших світових фахівців в галузі створення штучного інтелекту. Він брав участь в багатьох світових наукових конференціях з проблем адаптивних систем дистанційного навчання та штучного інтелекту. Його наукові доповіді, робота та виступи отримали найвищу оцінку зокрема на міжнародній конференції “Комп’ютери та передові технології в освіті“ (САТЕ 2011) в Кембриджському університеті.
Павло Федорук був також Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв, членом Правління асоціації міст-побратимів Івано-Франківська. Він виступав меценатом багатьох культурологічних, громадських, мистецьких, спортивних проектів, в тому числі організатором змагань, пропагандистом бойових мистецтв на Прикарпатті.
А ще Павло Федорук був людиною різносторонніх талантів та зацікавлень: кандидатом в майстри спорту з самбо, скрипалем, філософом. Він був справжнім патріотом України і разом з тим – громадянином світу. Коло його наукових та простих людських і дружніх контактів сягало багатьох країн та практично всіх континентів.
Павло Іванович помер передчасно, на 41 році життя, 10 січня 2013 року після важкої хвороби.