В Івано-Франківську проведуть черговий Всеукраїнський конкурс учнівських проектів ім. професора Павла Федорука

Конкурс проводиться за ініціативою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» щорічно, починаючи з 2015 року для учнів загальноосвітніх закладів.

Конкурс – це змагання учнів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок у прикладному програмуванні, інформують у ПНУ. Метою Конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої молоді у галузі прикладного програмування, сприяння реалізації її творчих здібностей та популяризація програмування серед учнівської молоді України.

Для того, щоб взяти участь у Конкурсі з прикладного програмування необхідно: - підготувати свій творчий діючий проект (презентаційний сайт, блог, інтернет-магазин, комп’ютерна гра, багатофункціональний портал, система для on-line опитування чи тестування, навчальна програма, програма для дослідження чи аналізу, сайт для знайомств чи спілкування, програма тощо); - заповнити заявку на офіційному сайті Конкурсу.

Під час заповнення заявки слід вказати дані про себе, назву проекту, короткий опис, розширений опис, обрати до якої номінації належить проект. Після перевірки заявки оргкомітетом Конкурсу приймається рішення про розміщення цього проекту на офіційному сайті Конкурсу. Журі Конкурсу відбирає найкращі проекти для фінального етапу.

Правилами проведення конкурсу може бути передбачено проведення додаткового відбіркового етапу. Також, може бути дозволено враховувати результати Інтернет-голосування.

Фінальний етап Конкурсу проводиться у вигляді конференції, де учасники конкурсу у відкритій дискусії захищають свої проекти. Крім того, учасникам фінального етапу може бути запропоновано пройти тестування для визначення загального рівня володіння предметом. За результатами тестування та захисту проектів журі визначає переможців Конкурсу.

Переможці та учасники отримують дипломи відповідних ступенів, цінні призи, подарунки, грамоти.

Реєстрація учасників за посиланням.

Конкурс проводиться за підтримки управління освіти, Освітнього центру YOLO (проекту YOLO IT TEENS). Навчальний курс YOLO IT TEENS займається поглибленим навчанням програмування дітей віком від 11 років (створення власних сайтів та інших програм) Допомагає підготувати проект до участі в конкурсі.

Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”. Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційного відділу ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальностю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“. В наступному році надано вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році надано вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ. З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.

Павло Федорук здобув всеукраїнську славу людини широких знань, поглядів та інтересів. Він виступив ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Зокрема, виступив ініціатором створення Центру дистанційного навчання та контролю знань (ЦДНКЗ) при ПНУ, де вперше в Україні розроблялись найпередовіші технології адаптивних систем дистанційного навчання студентів. Павло Іванович став директором цього центру в 2004-му році.

На численних міжнародних конференціях Павло Федорук представляв молоду українську кібернетику. Його по праву вважали одним із найкомпетентніших світових фахівців в галузі створення штучного інтелекту. Він брав участь в багатьох світових наукових конференціях з проблем адаптивних систем дистанційного навчання та штучного інтелекту. Його наукові доповіді, робота та виступи отримали найвищу оцінку зокрема на міжнародній конференції “Комп’ютери та передові технології в освіті“ (САТЕ 2011) в Кембриджському університеті.

Павло Федорук був також Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв, членом Правління асоціації міст-побратимів Івано-Франківська. Він виступав меценатом багатьох культурологічних, громадських, мистецьких, спортивних проектів, в тому числі організатором змагань, пропагандистом бойових мистецтв на Прикарпатті.

А ще Павло Федорук був людиною різносторонніх талантів та зацікавлень: кандидатом в майстри спорту з самбо, скрипалем, філософом. Він був справжнім патріотом України і разом з тим – громадянином світу. Коло його наукових та простих людських і дружніх контактів сягало багатьох країн та практично всіх континентів.

Павло Іванович помер передчасно, на 41 році життя, 10 січня 2013 року після важкої хвороби.


24.04.2018 1173
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

108
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12772 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1468
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

799
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5965
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1651

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

570

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

587
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

809
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5851
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13120
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

461
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188