В Івано-Франківську презентували талісман Прикарпатського університету (ФОТО)

Ректор  Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда презентував талісман університету.

Талісманом університету стала рись, інформує Фіртка.

"Багато університетів уособлюють університетські колективи зі звіром, який притаманний духу їхнього університету. Ми так само думали, який символ буде притаманний Прикарпатському університету. Він має бути пов'язаний з регіоном, і з тим, що є сьогодні актуально. Прийшли до думки, що талісманом має стати карпатська рись", - відзначив Ігор Цепенда.

Рись в університеті оцінюють як звіра, який має надприродну силу, пильний та спритний, а також сильний та вміє постояти за себе.

"Дитинча рисі народжується блакитним та уособлює силу неба, пізніше окраси стають жовтими, що переносить його силу на землю. Стародавні греки вірили у надприродні сили рисі", - додав ректор.

А ще символ, додають в університеті, дозволить повноцінно розкрити роль університету на вершинах. Наразі символіку ще розробляють. У планах, щоб кожен факультет мав свою рись із притаманними йому особливостями.

"Усе це має створити позитивну атмосферу навколо та в середині університету", - підсумував очільник вишу.

До слова, обрання такого талісмана, стало спільним напрацюванням колективу університету і дизайнерів.


Довідка:

Талісман, неофіційний логотип або маскот (від фр. mascotte — «людина, тварина або об'єкт, який приносить удачу») — персонаж, котрий є символом чогось. Він уособлює собою певний колектив: університет, наукову школу, спортивну команду, співтовариство тощо. Маскот — атрибут графічних композицій і дійова особа анімації рекламного характеру на мережевих ресурсах, де велику роль відіграє яскравий дизайн і соціальне позиціювання. Талісмани є важливими символами успіху для різноманітних команд університету. Від спортивних до наукових. Використання маскоту також дозволить університету створити яскраву, ексклюзивну, привабливу сувенірну продукцію і використовувати її у презентаційних цілях. Свої талісмани є у багатьох університетів світу. Зокрема, неофіційний логотип Техаського університету (University of Texas) являє собою силует голови бика. «Атакуючий кіт» представляє собою талісман університету Огайо (Ohio University). Пантера є офіційним талісманом Міжнародного університету Флориди (Florida International University). Європейські партнери Прикарпатського університету так само мають свої талісмани.

Фотогалерея


03.03.2020 3958 1
Коментарі (1)

Igor 2020.03.03, 21:28

Карпатська вівця може також бути талісманом Прикарпатського Університету.

Тепер про здоровий глузд. Університет носить ім'я Василя Стефаника(1871-1936).З подачі партійного чиновника в радянські часи.В.Стефаник ніколи не був студентом   чи професором ПУ.Навчався на лікаря в Кракові ,але  полишив  студії, зайнявшись літературою.Помер за декілька років до відкриття Станіславського вчительського інституту , наступником якого є ПУ.З таким же самим успіхом Прикарпатський Університет міг би носити ім'я І.Франка, Л.Українки чи В.Януковича.Прийшов час керівництву Університету виправити це безглуздя і забрати ім'я В.Стефаника з офіційної назви вишу.

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2623 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3052
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2371 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

498

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1442