В Івано-Франківську планують впровадити сортування сміття на п’ять фракцій

З 1 січня 2018 року набула чинності нова редакція закону про відходи, відповідно до якого українці повинні сортувати сміття, а невідсортоване і неперероблене заборонено захоронювати на полігонах.

 

Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи взагалі мають збирати окремо. Штраф за порушення цієї норми закону для населення становитиме від 340 до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн., пише Фіртка з посиланням на ЗК.

 

Однак як на практиці реалізовуватимуться вимоги цього закону, наразі достеменно невідомо. Зрештою, він не визначає механізму, яким чином і де повинно відбуватися сортування сміття, а лише забороняє захоронювати невідсортовані та необроблені відходи.

 

Оскільки в Івано-Франківську ПЕТ-пляшки і великогабаритне та будівельне сміття все-таки збирають окремо, то можна вважати, що формально наше місто новий закон виконує. А згодом безпосередньо на контейнерних майданчиках для твердих побутових відходів планують впровадити сортування сміття на п’ять фракцій. Загалом, перші кроки до сортування сміття в Івано-Франківську почали робити ще у 2004 році.

 

Тоді за кошти євросоюзу у місті проводили широку роз’яснувальну компанію, видавали брошури та встановили нові контейнери, в тому числі й для роздільного збору відходів.

 

У квітні 2011 року у нашому місті стартував національний проект «Роздільний збір відходів – крок у майбутнє» компанії «ГрінКо». Її місцева філія встановила у різних частинах обласного центру Прикарпаття 70 контейнерів для так званої сухої фракції сміття.

 

Єксперимент виявився напрочуд вдалим. Як тоді зазначав керівник ТОВ «ГрінКо-Франківськ» Володимир Мендела, частка якісної сировини у сухій фракції роздільного збору ТПВ сягала 80-90%.

 

Таких результатів компанія не отримувала в жодному з міст, де проводила роздільний збір сміття. Але уже через рік цей проект «ГрінКо» у Івано-Франківську довелося припинити, бо компанія не виграла конкурс з вивезення ТПВ і змушена була піти з цього ринку. З того часу у місті окремо збирають фактично лише ПЕТ-пляшку, хоча були спроби налагодити на майданчиках для ТПВ сортування паперу і скла. Останнє зараз збирають в окремі контейнери лише на території колишньої ЖЕО № 2. Зараз же закон спонукає місцеву владу повернутися і розширити спектр роздільного збору сміття. Хоча, як зазначає директор департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак, він не визначає механізму такого сортування і є швидше декларативним.

 

«У змінах до закону йдеться про захоронення лише відсортованого сміття. Де і як повинно відбуватися сортування, мають визначити органи місцевого самоврядування. У нас уже давно є окремі контейнери для збору ПЕТ-пляшки, негабаритне і будівельне сміття теж збираємо окремо. Придбали сміттєсортувальну лінію для полігону ТПВ. Готуємо нові правила благоустрою і будемо впроваджувати сортування сміття на контейнерних майданчиках», – каже М. Смушак.

 

За його словами, на сміттєзвалище з міста щоденно вивозять 250-300 тонн відходів. Розробляється документація на нову чергу полігону, якої вистачить ще на 6-7 років. А потім його знову доведеться розширяти. Щоб дещо зменшити навантаження на міське сміттєзвалище, для КП «Полігон» придбали сміттєсортувальну лінію. За годину вона зможе приймати на сортування 15 тонн відходів, з яких відбиратимуть придатну для вторинної переробки сировину – папір, картон, скло (світле і темне), пластик (білий і кольоровий) тощо. На території свого підприємства сортування сміття запровадило і АТП-0928, яке вивозить ТПВ з більшої частини міста. Поетапно сортування сміття також впроваджуватимуть і безпосередньо на контейнерних майданчиках для збору ТПВ.

 

«Зараз думаємо над тим, яким чином і на які фракції. Швидше за все поки що це буде окремо пластик, окремо органічні та неорганічні відходи, окремо папір і картон», – пояснив М. Смушак. Водночас він додав, що в перспективі методи сортування сміття, як і саму технологію його збору, вдосконалюватимуть. Зокрема, у місті з’являться підземні контейнерні майданчики європейського зразка. Перший з них – на вул. Грушевського, біля стоматологічного корпусу медуніверситету.

 

«Це типовий проект, але з його реалізацією виникли труднощі, – каже М. Смушак. – У тому місці дуже багато мереж, які необхідно переносити, а деякі з них знаходяться на глибині у понад три метри. До того ж треба було отримати погодження археологів, бо це центральна частина міста».

 

Загалом, комунальники уже визначили півтора десятка адрес, де згодом мають намір побудувати такі підземні контейнерні майданчики. Найперше – у центральній частині міста, на вул. Орлика та у сквері на розі вулиць Мазепи і Гординського.

 

Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF


13.01.2018 2676 0
Коментарі (0)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
09.01.2018

Про роботу з вивезення ТПВ в Івано-Франківську доповіли під час оперативної наради в міського голови.   За словами представника ДП «Автоколона 2222» Василя Савчука, минулого року фірма встановила 100 сміттєвих контейнерів.   ...

1718 0
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

48
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

793
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1997
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1108
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1553 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2760

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

480

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

566

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1483

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1461
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

315
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18209
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1179
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3513
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

880
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10642
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6408
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1048
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

315
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

540
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3151
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

853