В Івано-Франківську модернізували третину котелень (ВІДЕО)

За п’ять років в Івано-Франківську модернізували приблизно десять котелень з 31. Заміна старого обладнання на сучасне скоротила використання газу та електроенергії.

Про це розповів т.в.о. головного інженера "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Михайло Кобилянський, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

За його словами, усі роботи проводили за гроші Європейського банку розвитку та реконструкції, а також в межах програми енергоефективності "НЕФКО". Загалом, втрати в тепломережах за 2019-й рік становили близько 14 %.

Котельня на Медичній, 17 обслуговує онкодиспансер та центр психологічного здоров’я. Після модернізації вона використовує газу на третину менше, ніж раніше. Рахунки за електроенергію – мінімальні. За словами машиністки котельні Тетяни Шекети, п'ять старих котлів НІІСТУ поміняли на три нові. Зокрема, котли італійського виробництва використовують для нагрівання води, а дров’яний український – взимку для подачі тепла. Нове обладнання також полегшило роботу працівникам котельні.

"За тим треба було пильнувати, постійно треба дивитися, бо могли ставатися якісь аварійні ситуації. Могли пропустити їх, наприклад, води не стало. Там наче теж спрацьовувала сигналізація. Нові котли, мабуть, є більш економними. На ті котли витрачалося більше енергії", - розповіла Тетяна Шекета.

Загалом, за гроші європейських програм реконструювали близько десяти котелень. Т.в.о. головного інженера "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Михайло Кобилянський каже, що заміна старих котлів на вулиці Військових Ветеранів на нові скоротила споживання електроенергії у п'ять разів.

За словами Михайла Кобилянського, якщо повністю поміняти мережі, якими користується котельня, можна вийти на європейський показник втрати тепла у 8-9 %.

"Теплові мережі треба міняти, якщо ми хочемо досягнути зменшення втрат. У Франківську невисокі втрати теплової енергії. За минулий рік втрати у тепломережах були на рівні 14 %", - зазначив Михайло Кобилянський.

Цього року, готуючись до нового опалювального сезону, відремонтували 32 котельні та 130 км теплових мереж. Під час робіт виявили 149 поривів. Найбільше аварій сталося в мікрорайоні Позитрон (вулиця Стуса, Миколайчука, Симоненка). Капітальним ремонтом мереж не займалися.

"Ми цього року, в основному, займалися ремонтом там, де прорвало. Одне, що ми планово поміняли за інвестиційною програмою, - 100 метрів позаду 10-ї школи в районі вулиць Стуса-Симоненка", - сказав Михайло Кобилянський.

В 2016-му році на замовлення тепловиків провели енергоаудит мереж. Доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Івано-Франківського національного університету нафти і газу Ігор Рибіцький пригадує, що спочатку він з колегами вивчав технічні документи: карту мереж, теплові потужності підприємства та споживачів. Після цього за допомогою тепловізорів та теплових лічильників обстежували стан мереж. За результатами дослідження, через тепломережі втрачалося близько 14 % тепла. Загалом втрати становили приблизно 30 %.

"Друге питання – це, так звана, класична втрата через випромінювання, тобто ми не маємо герметичну мережу і втрата відбувається через погану ізоляцію. Другі втрати – негерметичність самої системи. Це від дрібних витоків на з’єднаннях, на кранах в теплових колодязях до великих витоків, коли вже у всіх на слуху, коли ми бачимо фонтани. І третя втрата – від крадіжок, які все одно є. Багато підприємств просто під’єднуються до мережі і беруть собі теплу воду для побутових потреб", - розповів Ігор Рибіцький.

Найбільше тепла – до 50 % – втрачається на ділянках теплотрас, від яких від’єднуються великі промислові підприємства. Через великий діаметр трубопроводу подача тепла є великою, а забір – маленький. Після аудиту "Івано-Франківськтеплокомуненерго" капітально відремонтувало приблизно три кілометри мережі за гроші різних європейських програм. Також модернізували частину котелень.

Нагадаємо, майже 20 % франківців перейшли на індивідуальне опалення.


01.10.2020 928
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1368
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14350 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6297

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

943
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13958
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

327
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

619
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2