В Івано-Франківську для дітей із сімей у складних життєвих обставинах влаштували літню школу

Літню школу вирівнювання знань для дітей, якими опікується міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткували в Івано-Франківську. Заняття відвідує десять учнів початкових класів.

Про це Суспільному Карпати розповіла директорка установи Леся Дикун, передає Фіртка.

"Ні для кого не секрет, що COVID-19 вніс особливості у шкільну програму й у роботу навчальних закладів. Не всі діти мали можливість навчатися дистанційно. Наприклад, у багатодітних родинах може бути один гаджет на усіх дітей або взагалі немає такого, на якому можна було б учитися дистанційно. Тому, працюючи із сім’ями у складних життєвих обставинах, ми зробили висновок, що багато дітей, де є троє і більше, не мали можливості як слід опанувати знання початкової школи", — розповідає Леся Дикун.

Навчання у школі триватиме два тижні. Перші заняття розпочалися 12 липня.

"Вирішили хоча б на 2 тижні відкрити таку школу вирівнювання знань. Запросили викладачку початкових класів, яка займається із дітками з 1 до 4 класу. Учителька працює над тими прогалинами у знаннях, які виникли під час навчального року", — каже директорка.

У літній школі немає домашніх завдань, а дітки навчаються у процесі гри. Окрім занять, учні відвідують різноманітні майстер-класи. Тож, за словами Лесі Дикун, це — своєрідний літній табір, оскільки діти перебувають тут від ранку і до обіду.

"Це вперше ми впроваджуємо таке у нашу практику. На завершення школи усі діти отримують сертифікати. А наприкінці зміни ми влаштуємо для них сімейний майстер-клас "Родинна піца", де діти власноруч приготують піцу для своїх сімей", — пояснює Леся Дикун.

За словами директорки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час літніх канікул для дітей, які перебувають під супроводом центру, влаштували не лише школу вирівнювання знань. У межах лідерської програми "Я можу", для дітей проводять кулінарні майстер-класи.

"Щоразу ці майстер-класи відвідують різні діти, якими ми опікуємося. Вони самостійно готують під керівництвом наших працівників борщ, млинці з м’ясом, овочевий суп, деруни. Їм це дуже сподобалося, – каже Леся Дикун. – Причому, це — діти різного віку, і ми трішки побоювалися, що діти 7-8 років не вмітимуть добре поводитися з ножем чи з іншими інструментами. Але вони усі хотіли робити, помагати, стояли в черзі, щоб натерти картоплю".

Окрім того, ще десять дітей віком від 10 років упродовж цього тижня відвідували безкоштовний швейний табір від майстерні "Клаптик" та громадської організації "Творче коло". Діти шили собі панамки та сумки до літнього гардероба із клаптиків тканини. Проведення такого табору стало можливим завдяки програмі "Малі гранти" від платформи "Тепле Місто".

Зі слів Лесі Дикун, упродовж останніх місяців цього року центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також розпочне проводити родинні кулінарні майстер-класи. Раз у місяць по три родини, які супроводжує центр, готуватимуть страви, змагатимуться, у кого вийшло краще, і забиратимуть їжу додому. Продукти буде забезпечувати благодійний фонд "Час добра і милосердя".

Загалом від початку року під супроводом Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало понад 270 родин.


Читайте також:

Потребують предметів побуту: на Прикарпатті багатодітна сім'я проживає у злиднях (ФОТО)

Волонтери допомогли сім’ї на Рогатинщині, чим викликали обурення у соцслужби (ВІДЕО)

У Долині створять обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей


19.07.2021 964
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1663
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

588

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

175
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830