В Івано-Франківську для дітей із сімей у складних життєвих обставинах влаштували літню школу

Літню школу вирівнювання знань для дітей, якими опікується міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткували в Івано-Франківську. Заняття відвідує десять учнів початкових класів.

Про це Суспільному Карпати розповіла директорка установи Леся Дикун, передає Фіртка.

"Ні для кого не секрет, що COVID-19 вніс особливості у шкільну програму й у роботу навчальних закладів. Не всі діти мали можливість навчатися дистанційно. Наприклад, у багатодітних родинах може бути один гаджет на усіх дітей або взагалі немає такого, на якому можна було б учитися дистанційно. Тому, працюючи із сім’ями у складних життєвих обставинах, ми зробили висновок, що багато дітей, де є троє і більше, не мали можливості як слід опанувати знання початкової школи", — розповідає Леся Дикун.

Навчання у школі триватиме два тижні. Перші заняття розпочалися 12 липня.

"Вирішили хоча б на 2 тижні відкрити таку школу вирівнювання знань. Запросили викладачку початкових класів, яка займається із дітками з 1 до 4 класу. Учителька працює над тими прогалинами у знаннях, які виникли під час навчального року", — каже директорка.

У літній школі немає домашніх завдань, а дітки навчаються у процесі гри. Окрім занять, учні відвідують різноманітні майстер-класи. Тож, за словами Лесі Дикун, це — своєрідний літній табір, оскільки діти перебувають тут від ранку і до обіду.

"Це вперше ми впроваджуємо таке у нашу практику. На завершення школи усі діти отримують сертифікати. А наприкінці зміни ми влаштуємо для них сімейний майстер-клас "Родинна піца", де діти власноруч приготують піцу для своїх сімей", — пояснює Леся Дикун.

За словами директорки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час літніх канікул для дітей, які перебувають під супроводом центру, влаштували не лише школу вирівнювання знань. У межах лідерської програми "Я можу", для дітей проводять кулінарні майстер-класи.

"Щоразу ці майстер-класи відвідують різні діти, якими ми опікуємося. Вони самостійно готують під керівництвом наших працівників борщ, млинці з м’ясом, овочевий суп, деруни. Їм це дуже сподобалося, – каже Леся Дикун. – Причому, це — діти різного віку, і ми трішки побоювалися, що діти 7-8 років не вмітимуть добре поводитися з ножем чи з іншими інструментами. Але вони усі хотіли робити, помагати, стояли в черзі, щоб натерти картоплю".

Окрім того, ще десять дітей віком від 10 років упродовж цього тижня відвідували безкоштовний швейний табір від майстерні "Клаптик" та громадської організації "Творче коло". Діти шили собі панамки та сумки до літнього гардероба із клаптиків тканини. Проведення такого табору стало можливим завдяки програмі "Малі гранти" від платформи "Тепле Місто".

Зі слів Лесі Дикун, упродовж останніх місяців цього року центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також розпочне проводити родинні кулінарні майстер-класи. Раз у місяць по три родини, які супроводжує центр, готуватимуть страви, змагатимуться, у кого вийшло краще, і забиратимуть їжу додому. Продукти буде забезпечувати благодійний фонд "Час добра і милосердя".

Загалом від початку року під супроводом Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало понад 270 родин.


Читайте також:

Потребують предметів побуту: на Прикарпатті багатодітна сім'я проживає у злиднях (ФОТО)

Волонтери допомогли сім’ї на Рогатинщині, чим викликали обурення у соцслужби (ВІДЕО)

У Долині створять обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей


19.07.2021 1140
Коментарі ()

07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

651
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

903
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1002
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1558
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2535 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1333

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

101

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1076

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1208

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1641
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

548
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26656 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

931
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7825
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3205
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1439
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1096
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3703
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

538
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

596
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4509
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1238