В Івано-Франківську бар переобладнали під притулок для переселенців з домашніми улюбленцями (ВІДЕО)

В Івано-Франківську бар переобладнали під притулок для переселенців з домашніми улюбленцями.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на сюжет ВЕЖІ.

Заходячи у цей двір, відразу розумієш – тут мешкають люблячі господарі чотирилапих. І переконуєшся в цьому уже на порозі одного з помешкань. Тут тимчасово поселилася сім’я Гофтман. Чоловік Анатолій, його дружина Валентина та дочка Віра. А ще їхня кудлата 9-річна улюблениця Бімка. Надворі вона привітно зустрічає перехожих. А от незнайомців всередині будинку сприймає з насторогою.

Через війну сім’я змушена була покинути рідний дім у Краматорську. Щоправда, переїжджати наважилися не відразу, розповідає Віра. Під обстрілами прожили півтора місяця. Зрештою, зрозуміли, далі зволікати не можна.

Збираючись у далеку дорогу, нікому з них і на думку не спало розлучитися з чотирилапим членом сім’ї. Хоча й добре розуміли, знайти житло у чужому місті та ще й із собакою буде непросто. На щастя, доля звела їх з Ліною та Святославом Якібчуками. Вони ресторатори.

читайте також: «Старались надати сімейний затишок»: як на Косівщині разом із домашніми улюбленцями мешкають переселенці (ФОТО)

Та з початком війни сімейний бізнес подружжя повністю переорієнтувало на допомогу вимушено переміщеним громадянам. Всередині свого закладу вони облаштували справжній хостел. І безкоштовно надають притулок тим, хто опинився без даху над головою.І це – чи не єдиний випадок, коли сім’ї із домашніми тваринами мають перевагу у заселенні.

П'ять кімнат з окремими санвузлами. А ще – вітальня. Спільна кухня. І навіть пральня. А бар у підвальному приміщенні тепер слугує надійним укриттям. При чому спускаються сюди часто не лише постояльці готелю, а й сусіди з верхніх поверхів будинку.

Усі ці апартаменти, каже господар закладу Святослав, облаштовував ще до війни. Адже мав намір відкрити при ресторані невеликий хостел. Коли ж українські міста потрапили під обстріли російських окупантів, він, довго не роздумуючи, відкрив двері для вимушених переселенців.

Від початку війни тут знайшли прихисток 10 сімей. Дехто зупиняється лише на ночівлю, інші залишаються на тривалий час. Сім’я Зеленських із чотирма собаками породи Шиба приїхала з-під Києва. І вже понад місяць мешкає тут.

У невеликій кімнаті, та у спокої. Це цінніше за будь-які блага, каже Тетяна Зеленська. Їдучи сюди, не взяли майже нічого для себе.

За іронією долі їх познайомили між собою саме домашні улюбленці. З більшістю своїх нинішніх жильців сім’я Якібчуків через посередників чи без спілкування у соцмережах задовго до війни. Обмінювалися досвідом у догляді за тваринами. А нині чотирилапі звели їх під мирним небом.

Детальніше у відео:


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

619
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3213
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003