В Івано-Франківському краєзнавчому музеї експонують міжнародну виставку текстилю (ФОТО)

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрили 10 міжнародну виставку мінітекстилю "Скіфія". На ній експонуються художні твори 132 авторів з 35 країн світу.

Роботи виконані як в традиційних техніках, так і в експериментальних, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Тетяна Витягловська розповідає, що займається текстилем змалку. Приїхала на виставку із Чорткова, що на Тернопільщині, щоб представити свою роботу, а також подивитися на твори інших авторів.

"Я люблю текстиль. Він є м'яким, він є теплим, він є пластичним. Він є дуже близьким нам для зручності та для комфорту", — каже Тетяна Витягловська.

Робота Тетяни виконана в техніці валяння в поєднанні з вишивкою. У виставці мінітекстилю "Скіфія" художниця бере участь вдруге.

"Тут використаний елемент старої-старої блузи, знайденої на горищі в якоїсь бабусі. Коли ми стали незалежними, вільними, то посипалися ці частинки того старого. І це старе, яке стало новим, ніби проявилося. І цю культуру ми повинні нести й надалі", — говорить художниця.

Засновниками текстильної виставки є подружжя художників — Людмили Єгорової та Андрія Шнайдера. Відколи подружжя переїхало з Херсона до Івано-Франківська, міжнародну виставку текстилю проводять тут.

"25 років я мріяла про те, щоб наші художники не їздили за кордон і цим пишалися, а щоб пишалися тим, що до нас на конкурс подають дуже велику кількість робіт. І українське журі відбирає ці роботи, і ці люди експонують свої роботи тут. Вперше ця виставка проводилася в Херсоні", — каже Людмила Єгорова.

Цього року в краєзнавчому музеї представлено 147 робіт у форматі 2D та 3D, які виконали за допомогою найрізноманітніших технік та матеріалів. Зокрема, митці використовували 3D ручки, етикетки брендів, металеву фольгу, використані поліетиленові пакети, пакетики для чаю та хірургічні маски.

"Це є один із найдавніших видів мистецтва. Він походить, напевно, від найдавніших зразків — з Давнього Єгипту. Будь-яка тканина, яка мала якесь сакральне значення, вже була цим мистецтвом. Просто потім воно перейшло в різні форми, і тепер також в сучасне розуміння цього мистецтва", — сказала співорганізаторка виставки Анастасія Шнайдер.

Художник Михайло Дейнега роздивився твори митців з інших країн. Чоловік розповідає, що виставку варто відвідати, щоб відчути цей вид мистецтва.

"Я думаю, що кожен, хто сюди прийде, побачить величезну фантазію. У той же час побачить, яким цікавим є світ художника. Через це варто сюди прийти, варто подивитися і відчути, що таке мінігобелен сьогодні", — розповів Михайло Дейнега.

За декілька днів з часу відкриття Людмила Єгорова та Андрій Шнайдер виберуть найкращі роботи та підготують відзнаки для переможців. Триватиме виставка мінітекстилю "Скіфія" в Івано-Франківському краєзнавчому музеї до 15 червня.


Читайте також:

Присвячена місту: в Івано-Франківську триває виставка сучасного мистецтва "Болото" (ФОТО/ВІДЕО)


02.06.2021 1101
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

644
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6034 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2296 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

174

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

471
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1925
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26340
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10334 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

426
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

426
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

509
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1437