В Івано-Франківському краєзнавчому музеї експонують міжнародну виставку текстилю (ФОТО)

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрили 10 міжнародну виставку мінітекстилю "Скіфія". На ній експонуються художні твори 132 авторів з 35 країн світу.

Роботи виконані як в традиційних техніках, так і в експериментальних, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Тетяна Витягловська розповідає, що займається текстилем змалку. Приїхала на виставку із Чорткова, що на Тернопільщині, щоб представити свою роботу, а також подивитися на твори інших авторів.

"Я люблю текстиль. Він є м'яким, він є теплим, він є пластичним. Він є дуже близьким нам для зручності та для комфорту", — каже Тетяна Витягловська.

Робота Тетяни виконана в техніці валяння в поєднанні з вишивкою. У виставці мінітекстилю "Скіфія" художниця бере участь вдруге.

"Тут використаний елемент старої-старої блузи, знайденої на горищі в якоїсь бабусі. Коли ми стали незалежними, вільними, то посипалися ці частинки того старого. І це старе, яке стало новим, ніби проявилося. І цю культуру ми повинні нести й надалі", — говорить художниця.

Засновниками текстильної виставки є подружжя художників — Людмили Єгорової та Андрія Шнайдера. Відколи подружжя переїхало з Херсона до Івано-Франківська, міжнародну виставку текстилю проводять тут.

"25 років я мріяла про те, щоб наші художники не їздили за кордон і цим пишалися, а щоб пишалися тим, що до нас на конкурс подають дуже велику кількість робіт. І українське журі відбирає ці роботи, і ці люди експонують свої роботи тут. Вперше ця виставка проводилася в Херсоні", — каже Людмила Єгорова.

Цього року в краєзнавчому музеї представлено 147 робіт у форматі 2D та 3D, які виконали за допомогою найрізноманітніших технік та матеріалів. Зокрема, митці використовували 3D ручки, етикетки брендів, металеву фольгу, використані поліетиленові пакети, пакетики для чаю та хірургічні маски.

"Це є один із найдавніших видів мистецтва. Він походить, напевно, від найдавніших зразків — з Давнього Єгипту. Будь-яка тканина, яка мала якесь сакральне значення, вже була цим мистецтвом. Просто потім воно перейшло в різні форми, і тепер також в сучасне розуміння цього мистецтва", — сказала співорганізаторка виставки Анастасія Шнайдер.

Художник Михайло Дейнега роздивився твори митців з інших країн. Чоловік розповідає, що виставку варто відвідати, щоб відчути цей вид мистецтва.

"Я думаю, що кожен, хто сюди прийде, побачить величезну фантазію. У той же час побачить, яким цікавим є світ художника. Через це варто сюди прийти, варто подивитися і відчути, що таке мінігобелен сьогодні", — розповів Михайло Дейнега.

За декілька днів з часу відкриття Людмила Єгорова та Андрій Шнайдер виберуть найкращі роботи та підготують відзнаки для переможців. Триватиме виставка мінітекстилю "Скіфія" в Івано-Франківському краєзнавчому музеї до 15 червня.


Читайте також:

Присвячена місту: в Івано-Франківську триває виставка сучасного мистецтва "Болото" (ФОТО/ВІДЕО)


02.06.2021 1204
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1436
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7073
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14939 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1849
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1104
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6594

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

500

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

906

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1688

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1492
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

469
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

718
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

884
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1782
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

810
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1110
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34947 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

294
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

461
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

779
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

688