В Івано-Франківській ОДА посилено працюють над безпекою навчального процесу

Сьогодні, 21 вересня, відбулася традиційна для останніх днів серпня конференція освітян області під назвою «Організація освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році: виклики і можливості».

Однак карантинні заходи зумовили проведення її у режимі онлайн, пише Фіртка з посиланням на сайт ІФ ОДА.

З облдержадміністрації з керівниками органів управління освітою РДА, виконавчих комітетів міст обласного значення, ОТГ, представниками закладів професійно-технічної, фахової передвищої освіти та закладів освіти обласного підпорядкування спілкувалися голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів та керівництво профільного департаменту ОДА, Інституту післядипломної педагогічної освіти.

Вітаючи педагогічну громадськість з початком навчального року, Віталій Федорів зазначив, що цьогоріч навчання розпочинається у складних умовах поширення коронавірусної інфекції і є ризики невідкриття деяких навчальних закладів в області. Тому він закликав вчителів особисто максимально дотримуватися протиепідемічних заходів та проводити роз’яснювальну роботу з учнями.

Зі свого боку органи влади усіх рівнів працюють над забезпеченням комфорту та безпеки навчального процесу.

Зазначимо, що у поточному році чимало зроблено для галузі освіти Прикарпаття. Як зауважив голова облдержадміністрації, у рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво» у 2020 році в області буде завершено будівництво та капітальний ремонт шести шкіл та п’яти дитячих садків. За програмою «Спроможна школа для кращих результатів» здійснюється добудова та ремонт шкіл в селах Чорний Потік та Красноїлля на Верховинщині.

Коштом субвенції з Державного бюджету та співфінансування з обласного цьогоріч було придбано 19 шкільних автобусів. Коштом районного бюджету закуплено один автобус у Надвірнянському районі, придбання автобуса планують й у Рожнятівському районі.

У рамках програми «Нова українська школа» з Державного бюджету у поточному році виділено понад 42 мільйони гривень на закупівлю засобів навчання та обладнання кабінетів початкової школи, 700 тис. грн – для придбання обладнання для фізкультурно-спортивних приміщень. Передбачено співфінансування з місцевих бюджетів у сумі близько 6 мільйонів гривень. За ці кошти для перших класів НУШ будуть придбані парти для 10 тисяч учнів, комп’ютерна техніка для 300 класів, інвентар та навчальні матеріали. У червні цього року коштом обласного бюджету уже придбано 500 комп’ютерів для шкіл та 120 комплектів шкільних меблів.

«Не залишаємо поза увагою й старшу школу. У 2020 році плануємо створити три STEAM-лабораторії загальною вартістю 10 млн грн і забезпечити новим обладнанням 40 кабінетів природничо-математичного циклу на суму 20 мільйонів гривень», – додав Віталій Федорів.

Попри значну роботу у підготовці освітніх закладів до нового 2020/2021 навчального року, в облдержадміністрації усвідомлюють також нові виклики.

Зокрема, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович відзначив необхідність зберегти керованість галуззю у зв’язку з децентралізаційними процесами для забезпечення впровадження державної освітньої політики у всіх адміністративних одиницях області. Також необхідно забезпечити рівний доступ до освіти і рівний розподіл ресурсів.

Освіта для органів місцевого самоврядування має бути пріоритетом у фінансуванні, наполягає посадовець. І, безумовно, виконання всіх безпекових протоколів задля запобігання поширенню COVID-19 та комунікація педагогів з батьками у цьому напрямку.


22.08.2020 1508
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2691
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20765
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1802
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1290 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2305
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3944

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

571

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2058

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

749

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1353
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

422
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

943
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24444
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

659
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

686
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

782
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8128
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

639
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

821
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2109 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

773