В ІФНТУНГ тестують робота-маніпулятора з Канади (ФОТО)

На світовому ринку робототехніки Україна зараз займає далеко не провідні позиції. В лідерах – Японія, Німеччина. Саме їм належить майже половина всієї роботизованої продукції. Натомість у вітчизняних конструкторів зоряний час іще попереду.

Можливо, одного дня українську робототехніку виведуть на нові висоти нинішні учасники спеціалізованих гуртків, а можливо – хтось зі студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, пише Фіртка з посиланням на сайт університету.

Саме на це спрямовують свої зусилля співробітники Навчально-наукового центру професійної підготовки і практики ІФНТУНГ спільно з кафедрою комп’ютеризованого машинобудування (КМВ) Інституту інженерної механіки ІФНТУНГ.

Доцент кафедри й за сумісництвом директор ННЦППП Анатолій Панчук поділився найсвіжішою новиною Центру: робот-маніпулятор фірми «Kuka», який тут працює і який не має аналогів на Прикарпатті, отримав найновіше ліцензійне програмне забезпечення від компанії RoboDK (Монреаль, Канада), яке в тестовому режимі введено у навчальний процес.

Це дасть можливість готувати в ІФНТУНГ висококваліфікованих спеціалістів, які згодом впроваджуватимуть використання промислових роботів на виробництві. Анатолій Георгійович пояснює:

"Автоматизація виробничих процесів - це пріоритет в роботі наших підрозділів, проте для повної гармонії не вистачало промислової роботизації, матеріально-технічної бази, практичного досвіду і знань. Ми вирішили змінити ситуацію: придбали робота, опановуємо принципи та прийоми роботи з ним. Якісь прості рухи, прості операції можемо програмувати вже зараз. Але промисловий робот - це складна техногенна система, в якій переміщення, як правило, відбувається по шести осях, до якої можуть додаватися інші прилади та інструменти. Тому для їх ефективного функціонування потрібна спеціальна програма. У світі таких небагато і практично всі вони платні. Саме таку програму нам надала компанія RoboDK, за що ми їй дуже вдячні, особливо менеджеру Flore Cachera. Вона уможливить впровадження надзвичайно цікавого курсу з промислової роботизації для наших студентів. В першу чергу, для студентів спеціальності КМВ".

Наскільки це важливо для майбутніх фахівців, легко зрозуміти з переліку функцій, які виконує подібна техніка. Роботам до снаги будь-які складні операції – 3D-друк, зварювання, ремонт газопроводів, сканування літальних апаратів. Перелік може бути дуже довгим, але суть одна: на сучасному виробництві роботи – надійні помічники людини.

Тож, аби готувати спеціалістів, які відповідатимуть потребам сучасного ринку праці, Навчально-науковий центр професійної підготовки і практики ІФНТУНГ, за ініціативою Анатолія Панчука, започатковує тісну співпрацю з фірмою «RoboDK» - однією з провідних світових робототехнічних лабораторій, напрацювання якої дають можливість в рази підвищувати ефективність використання високоточного обладнання.

Фотогалерея


11.08.2020 1385
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

265
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2901
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21057
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1968
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1342 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2354

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

685

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2131

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

812

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1400
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

130
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

461
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

991
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

132
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

747
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

732
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8207
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

807 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

869
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2160 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

813