В Гонконгу заарештовані близько 300 осіб під час акцій протесту через перенесені місцеві вибори

За повідомленнями поліції міста, у неділю в Гонконзі заарештували майже 300 активістів під час однієї з найбільших демократичних демонстрацій з часу запровадження Китаєм закону про національну безпеку в червні.

Гонконгці мали прийти на виборчі дільниці в неділю, але в липні очільник міста відклав вибори до законодавчих органів на рік, посилаючись на карантинні обмеження.

Деякі продемократичні активісти, які прагнули завоювати більшість у Законодавчій раді міста, звинуватили уряд у використанні пандемії коронавірусу як виправдання, побоюючись, що провладним партіям буде погано.

Співробітники поліції заарештували 289 людей у ​​районах Яу Ма Тей та Монг Кок, більшість з яких підозрюють у порушенні законів про збори, які неправомірні.

"Серед них 270 підозрювались у незаконних зборах, у тому числі 169 чоловіків та 101 жінка; 5 чоловіків підозрювали у неправомірних діях у громадських місцях; 5 чоловіків підозрювали у не підготовці дійсних документів, що посвідчують особу", - йдеться у повідомленні поліції у Facebook.

Поліція патрулює район Гонконгу після того, як протестуючі зібралися 6 вересня


Решта людей заарештували "за підозрою у нападі на працівників поліції", що заважали та перешкоджали поліції виконувати свої обов'язки, додається в повідомленні.

Раніше поліція Гонконгу заявила, що зробила кілька попереджень тим, хто зібрався в Яумай Тей, і попросила їх розійтися, але деякі люди продовжували збиратися. Вони також повторили, що відвідування заборонених групових зборів є незаконним актом, як і будь-яка спроба несанкціонованих зборів, додавши, що такі дії також серйозно збільшують ризик поширення коронавірусу.

Громадські зібрання понад дві особи в Гонконзі в цей час обмежені, щоб стримати поширення вірусу.

Одна жінка була заарештована в Яу Ма Тей за напад і перешкоджання поліцейським, а також за використання гасел протесту, які, як стверджується в поліції, сприяли незалежності Гонконгу - яка зараз криміналізована згідно з новим законом про національну безпеку, який забороняє відокремлення, диверсію, тероризм та змову з іноземними силами.

Пізніше продюсер CNN Бекс Райт став свідком того, як поліція в Монг-Коці наблизилася до протестуючих, використовуючи перцевий спрей і затримуючи на місці кількох осіб. Деяких учасників акцій протесту заарештували працівники міліції у цивільному.

Старший начальник Стів Лі Квай-Ва, керівник відділу національної безпеки поліції, сказав, що Там звинувачують у проведенні антиурядових переговорів у кіосках, які він нібито встановив на вулиці в районі Коулун. 47-річного активіста також звинувачують у розміщенні бунтівних матеріалів у Facebook.

Гонконг переживає політичні негаразди з червня 2019 року, коли в місті спалахнули антиурядові акції протесту, спочатку спровоковані суперечливим законопроєктом про екстрадицію, який врешті-решт був відкладений. З того часу демонстрації перетворилися на ширший рух протесту проти міського пропекінського уряду, центрального уряду Китаю та поліції, яких багато хто звинувачує у застосуванні надмірної сили та жорстокої тактики.

Криза не демонструє жодних ознак стихання - проте Covid-19 і необхідність соціального дистанціювання обмежили публічні збори у 2020 році. Згодом під час затишшя Пекін запровадив новий закон про національну безпеку до того, як хвилювання відновилися.

Відповідно до закону, який обійшов напівдемократичний законодавчий орган Гонконгу, засудженим може загрожувати покарання до довічного ув’язнення.

З моменту набуття ним чинності здійснено щонайменше 24 арешти, в тому числі чотирьох студентських активістів через повідомлення в соціальних мережах. Політичні партії розпустилися, колись повсюдні знаки протесту розтягувались по всьому місту, а книги, які вважалися такими, що суперечать закону, вилучали з магазинів та бібліотек.

Деякі продемократичні діячі спрямували свою увагу з вулиць на законодавчий орган міста, але в липні цей закон заборонив 12 кандидатам, включаючи кількох молодих активістів, брати участь у виборах. У заяві уряду Гонконгу зазначено, що кандидатам заборонено на тій підставі, що вони не будуть дотримуватися Основного закону, фактичної конституції Гонконгу.

за матеріалами CNN


07.09.2020 725
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13887 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1587
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

878
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6156
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

665
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

893
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13698
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

556
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

491
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2