Сучасний студент ВНЗ, а завтрашній випускник і потенційний працівник, сьогодні перебуває у скрутному становищі. Складна економічна ситуація в країні, поширення безробіття, постійне скорочення робочих місць очевидно формують комплекс негативних явищ і процесів, які відбивають у студентів бажання і мотив до ефективного навчання. Насправді важливою проблемою у сучасній вищій школі є низька вмотивованість студентів до здобуття нових знань і навичок за обраним фахом. Причиною цього є те, що студент не бачить перспектив працевлаштування та самореалізації. А зниження якості навчання в майбутньому призведе до ще гірших результатів, ще більшої незатребуваності студентів на ринку праці. Тому така ситуація потребує особливої уваги з боку різних організацій і установ, які зацікавлені у розвитку нашого регіону і країни загалом.
З метою забезпечення покращення такої ситуації необхідним є максимальне насичення навчання студентів практичними навиками, організація навчального процесу із використанням інтерактивних методів, із залученням практиків для проведення майстер-класів, семінарів для студентів.
Новітня методика організації навчального процесу, спрямована на підвищення вмотивованості студентів до навчання та набуття ними практичних навичок, впроваджується на кафедрі управління та бізнес-адміністрування Навчально-наукового інституту післядипломної освіти та дистанційного навчання Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У процесі вивчення окремих дисциплін студенти мають можливість взяти участь у майстер-класах, тренінгах, практичних семінарах з питань пошуку бізнес-ідей, розробки бізнес-планів, інноваційних проектів, стратегій розвитку бізнесу.
Вже за перший місяць навчання студенти магістри з бізнес-адміністрування проявили свою активність і здібності, розробивши свій перший бізнес-проект «Дитячий центр розвитку «Mother’sdream”. Магістри презентували свій проект на конкурсі інвестиційних проектів Наукового парку «Прикарпатський університет», де зайняли 5 місце. Зараз студенти працюють над удосконаленням даного проекту, його просуванням та розробкою нового проекту, який пов’язаний з розвитком бізнесу в ІТ-сфері.
Крім цього нещодавно студент-магістр з бізнес-адміністрування Михайло Яворський виграв можливість участі у Школі Європейських студій, яка відбудеться у жовтні 2015 р. в м. Острог.
Викладацький склад кафедри управління та бізнес-адміністрування співпрацює з деякими підприємцями регіону та запрошує до співпраці нових представників бізнесу, які зацікавлені у спільному пошуку інноваційних ідей та розвитку нашої Івано-Франківщини.
Сьогоднішній студент – це наше завтрашнє майбутнє. Без якісно підготовлених кадрів (з новим, проєвропейським баченням і розумінням економічних, організаційних, соціальних, управлінських аспектів функціонування суб’єктів господарювання) ми не зможемо ефективно впроваджувати реформи та здійснювати комплекс результативних соціально-економічних змін. Тому вважаємо необхідним налагодження різних форм співпраці, розвитку державно-приватного партнерства між ВНЗ, органами місцевої влади, громадськістю та представниками бізнесу.