В яремчі відбудеться міжнародний семінар «КОВЧЕГ 2011 – ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»

«КОВЧЕГ 2011ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»:

МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР

 

 

Федерація польських організацій в Україні, Всеукраїнський Центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), Український католицький університет у Львові, Львівський Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича (організатори семінару) під генеральним патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Фонду «Допомога полякам на Сході», Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві запрошують на черговий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег 2011», що відбудеться 27 липня – 4 серпня в Яремчі, Івано-Франківську та Львові.

 

Семінари «Ковчег» проводяться з 2006 року. П’ять років поспіль вони проходили в Унівській Лаврі, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.

 

Цього року «Ковчег» проходитиме в Яремчі, в студитському монастирі.

 

Якщо на попередніх семінарах розглядалися передусім драматичні сторінки історії трьох народів, то «Ковчег – 2011» присвячений позитивному сприйняттю народів-сусідів та позбавленню взаємних негативних стереотипів.

 

Серед тем, яким присвячуються окремі дні семінару – «Упередження та стереотипи» (психологічні тренінги проводитиме відомий психолог, проф. Барбара Вайгль (Польща); «Доля людини на тлі тоталітаризму» за участі відомих дисидентів та правозахисників, філософа, проф. Мирослава Мариновича (Український католицький університет) та психотерапевта, громадського діяча проф. Семена Глузмана (Київ).

 

Крім того, у «Ковчезі – 2011» візьмуть участь відомі вчені, громадські діячі з України, Ізраїлю, Польщі, у тому числі – історик, д-р Арон Вайс (Ізраїль); історик проф. Ярослав Грицак (Україна); перший Голова Незалежної спілки польських студентів Ярослав Ґузи (Польща); директор БФ «Хесед Ар’є», культуролог Адель Діанова (Україна); директор Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича Ігор Мартиненко (Україна); голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова (Україна); психолог, проф. Марія Ціхонь-Бітка (Польща); директор Центру «Ткума» та Музею історії євреїв України і історії Голокосту, історик д-р Ігор Щупак (Україна) та інші.

 

Національно-культурні презентації – родзинка цього семінару. Учасники творчо демонструють особливості та цікавинки національних традицій та культур, історії тощо і навчають представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захоплює справжній феєрверк українських, польських та єврейських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей.

 

У рамках цьогорічної програми відбудеться сходження учасників семінару на гору Говерлу, що, безумовно, дасть великий позитивний емоційний заряд учасникам семінару.

 

У рамках програми «Сусіди», що проходитиме в Івано-Франківську, студенти відвідають греко-католицькі, православні, римо-католицькі, юдейські святині та релігійні установи, візьмуть участь у духовних бесідах, основна ідея якого відповідає назві теперішнього семінару – «Ми – діти єдиного Бога».

 

Прес-конференція для журналістів по підсумкам семінару «Ковчег – 2011» відбудеться 4 серпня, о 14.00, у приміщенні Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича.

 

Ознакою «Ковчегу» є щира захопленість його учасників пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Студенти, що роз’їжджаються по своїх домівках, несуть з собою ідеї толерантності та порозуміння, прагнуть продовжити цей діалог в своїх навчальних закладах, установах. – Це є однією з найважливіших місій семінару. Бо усі ми – в одному Ковчезі.

 

Додаткова інформація за тел.: (032) 260-10-00 (віце-консул Марцін Зєнєвіч, Генеральне Консульство РП у Львові), 8-050-340-45-66 (Ігор Щупак, Центр „ТКУМА” historyXX@ukr.net), (032) 298-67-38 (п. Е. Хмельова «Федерація польських організацій в Україні»), (032) 252-28-25 (п. Ігор Мартиненко, Міський
Палац культури ім. Г.
 Хоткевича).


26.07.2011 2204 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

166
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

831
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2012
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1113
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1563 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2762

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

484

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

569

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1488

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1464
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

318
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18218
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1182
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3515
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

881
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10644
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6409
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1050
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

316
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

542
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3154
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

855