В яремчі відбудеться міжнародний семінар «КОВЧЕГ 2011 – ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»

«КОВЧЕГ 2011ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»:

МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР

 

 

Федерація польських організацій в Україні, Всеукраїнський Центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), Український католицький університет у Львові, Львівський Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича (організатори семінару) під генеральним патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Фонду «Допомога полякам на Сході», Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві запрошують на черговий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег 2011», що відбудеться 27 липня – 4 серпня в Яремчі, Івано-Франківську та Львові.

 

Семінари «Ковчег» проводяться з 2006 року. П’ять років поспіль вони проходили в Унівській Лаврі, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.

 

Цього року «Ковчег» проходитиме в Яремчі, в студитському монастирі.

 

Якщо на попередніх семінарах розглядалися передусім драматичні сторінки історії трьох народів, то «Ковчег – 2011» присвячений позитивному сприйняттю народів-сусідів та позбавленню взаємних негативних стереотипів.

 

Серед тем, яким присвячуються окремі дні семінару – «Упередження та стереотипи» (психологічні тренінги проводитиме відомий психолог, проф. Барбара Вайгль (Польща); «Доля людини на тлі тоталітаризму» за участі відомих дисидентів та правозахисників, філософа, проф. Мирослава Мариновича (Український католицький університет) та психотерапевта, громадського діяча проф. Семена Глузмана (Київ).

 

Крім того, у «Ковчезі – 2011» візьмуть участь відомі вчені, громадські діячі з України, Ізраїлю, Польщі, у тому числі – історик, д-р Арон Вайс (Ізраїль); історик проф. Ярослав Грицак (Україна); перший Голова Незалежної спілки польських студентів Ярослав Ґузи (Польща); директор БФ «Хесед Ар’є», культуролог Адель Діанова (Україна); директор Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича Ігор Мартиненко (Україна); голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова (Україна); психолог, проф. Марія Ціхонь-Бітка (Польща); директор Центру «Ткума» та Музею історії євреїв України і історії Голокосту, історик д-р Ігор Щупак (Україна) та інші.

 

Національно-культурні презентації – родзинка цього семінару. Учасники творчо демонструють особливості та цікавинки національних традицій та культур, історії тощо і навчають представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захоплює справжній феєрверк українських, польських та єврейських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей.

 

У рамках цьогорічної програми відбудеться сходження учасників семінару на гору Говерлу, що, безумовно, дасть великий позитивний емоційний заряд учасникам семінару.

 

У рамках програми «Сусіди», що проходитиме в Івано-Франківську, студенти відвідають греко-католицькі, православні, римо-католицькі, юдейські святині та релігійні установи, візьмуть участь у духовних бесідах, основна ідея якого відповідає назві теперішнього семінару – «Ми – діти єдиного Бога».

 

Прес-конференція для журналістів по підсумкам семінару «Ковчег – 2011» відбудеться 4 серпня, о 14.00, у приміщенні Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича.

 

Ознакою «Ковчегу» є щира захопленість його учасників пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Студенти, що роз’їжджаються по своїх домівках, несуть з собою ідеї толерантності та порозуміння, прагнуть продовжити цей діалог в своїх навчальних закладах, установах. – Це є однією з найважливіших місій семінару. Бо усі ми – в одному Ковчезі.

 

Додаткова інформація за тел.: (032) 260-10-00 (віце-консул Марцін Зєнєвіч, Генеральне Консульство РП у Львові), 8-050-340-45-66 (Ігор Щупак, Центр „ТКУМА” historyXX@ukr.net), (032) 298-67-38 (п. Е. Хмельова «Федерація польських організацій в Україні»), (032) 252-28-25 (п. Ігор Мартиненко, Міський
Палац культури ім. Г.
 Хоткевича).


26.07.2011 2163 0
Коментарі (0)

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

934
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4752
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1408
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25438 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

472 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

905
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

608
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524