«КОВЧЕГ 2011 – ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»:
МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР
Федерація польських організацій в Україні, Всеукраїнський Центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), Український католицький університет у Львові, Львівський Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича (організатори семінару) під генеральним патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Фонду «Допомога полякам на Сході», Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві запрошують на черговий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег 2011», що відбудеться 27 липня – 4 серпня в Яремчі, Івано-Франківську та Львові.
Семінари «Ковчег» проводяться з 2006 року. П’ять років поспіль вони проходили в Унівській Лаврі, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.
Цього року «Ковчег» проходитиме в Яремчі, в студитському монастирі.
Якщо на попередніх семінарах розглядалися передусім драматичні сторінки історії трьох народів, то «Ковчег – 2011» присвячений позитивному сприйняттю народів-сусідів та позбавленню взаємних негативних стереотипів.
Серед тем, яким присвячуються окремі дні семінару – «Упередження та стереотипи» (психологічні тренінги проводитиме відомий психолог, проф. Барбара Вайгль (Польща); «Доля людини на тлі тоталітаризму» за участі відомих дисидентів та правозахисників, філософа, проф. Мирослава Мариновича (Український католицький університет) та психотерапевта, громадського діяча проф. Семена Глузмана (Київ).
Крім того, у «Ковчезі – 2011» візьмуть участь відомі вчені, громадські діячі з України, Ізраїлю, Польщі, у тому числі – історик, д-р Арон Вайс (Ізраїль); історик проф. Ярослав Грицак (Україна); перший Голова Незалежної спілки польських студентів Ярослав Ґузи (Польща); директор БФ «Хесед Ар’є», культуролог Адель Діанова (Україна); директор Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича Ігор Мартиненко (Україна); голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова (Україна); психолог, проф. Марія Ціхонь-Бітка (Польща); директор Центру «Ткума» та Музею історії євреїв України і історії Голокосту, історик д-р Ігор Щупак (Україна) та інші.
Національно-культурні презентації – родзинка цього семінару. Учасники творчо демонструють особливості та цікавинки національних традицій та культур, історії тощо і навчають представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захоплює справжній феєрверк українських, польських та єврейських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей.
У рамках цьогорічної програми відбудеться сходження учасників семінару на гору Говерлу, що, безумовно, дасть великий позитивний емоційний заряд учасникам семінару.
У рамках програми «Сусіди», що проходитиме в Івано-Франківську, студенти відвідають греко-католицькі, православні, римо-католицькі, юдейські святині та релігійні установи, візьмуть участь у духовних бесідах, основна ідея якого відповідає назві теперішнього семінару – «Ми – діти єдиного Бога».
Прес-конференція для журналістів по підсумкам семінару «Ковчег – 2011» відбудеться 4 серпня, о 14.00, у приміщенні Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича.
Ознакою «Ковчегу» є щира захопленість його учасників пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Студенти, що роз’їжджаються по своїх домівках, несуть з собою ідеї толерантності та порозуміння, прагнуть продовжити цей діалог в своїх навчальних закладах, установах. – Це є однією з найважливіших місій семінару. Бо усі ми – в одному Ковчезі.
Додаткова інформація за тел.: (032) 260-10-00 (віце-консул Марцін Зєнєвіч, Генеральне Консульство РП у Львові), 8-050-340-45-66 (Ігор Щупак, Центр „ТКУМА” historyXX@ukr.net), (032) 298-67-38 (п. Е. Хмельова «Федерація польських організацій в Україні»), (032) 252-28-25 (п. Ігор Мартиненко, Міський
Палац культури ім. Г. Хоткевича).