В яремчі відбудеться міжнародний семінар «КОВЧЕГ 2011 – ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»

«КОВЧЕГ 2011ДІТИ ЄДИНОГО БОГА»:

МІЖНАРОДНИЙ МІЖРЕЛІГІЙНИЙ МОЛОДІЖНИЙ СЕМІНАР

 

 

Федерація польських організацій в Україні, Всеукраїнський Центр вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження»), Український католицький університет у Львові, Львівський Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича (організатори семінару) під генеральним патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Фонду «Допомога полякам на Сході», Американського Єврейського Розподільчого Комітету «Джойнт» у Дніпропетровську й Києві запрошують на черговий Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар українських, польських та єврейських студентів «Ковчег 2011», що відбудеться 27 липня – 4 серпня в Яремчі, Івано-Франківську та Львові.

 

Семінари «Ковчег» проводяться з 2006 року. П’ять років поспіль вони проходили в Унівській Лаврі, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям. Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів.

 

Цього року «Ковчег» проходитиме в Яремчі, в студитському монастирі.

 

Якщо на попередніх семінарах розглядалися передусім драматичні сторінки історії трьох народів, то «Ковчег – 2011» присвячений позитивному сприйняттю народів-сусідів та позбавленню взаємних негативних стереотипів.

 

Серед тем, яким присвячуються окремі дні семінару – «Упередження та стереотипи» (психологічні тренінги проводитиме відомий психолог, проф. Барбара Вайгль (Польща); «Доля людини на тлі тоталітаризму» за участі відомих дисидентів та правозахисників, філософа, проф. Мирослава Мариновича (Український католицький університет) та психотерапевта, громадського діяча проф. Семена Глузмана (Київ).

 

Крім того, у «Ковчезі – 2011» візьмуть участь відомі вчені, громадські діячі з України, Ізраїлю, Польщі, у тому числі – історик, д-р Арон Вайс (Ізраїль); історик проф. Ярослав Грицак (Україна); перший Голова Незалежної спілки польських студентів Ярослав Ґузи (Польща); директор БФ «Хесед Ар’є», культуролог Адель Діанова (Україна); директор Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича Ігор Мартиненко (Україна); голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова (Україна); психолог, проф. Марія Ціхонь-Бітка (Польща); директор Центру «Ткума» та Музею історії євреїв України і історії Голокосту, історик д-р Ігор Щупак (Україна) та інші.

 

Національно-культурні презентації – родзинка цього семінару. Учасники творчо демонструють особливості та цікавинки національних традицій та культур, історії тощо і навчають представників інших національних громад. Учасників «Ковчегу» захоплює справжній феєрверк українських, польських та єврейських народних обрядів, танців, пісень, ігор, історичних розповідей.

 

У рамках цьогорічної програми відбудеться сходження учасників семінару на гору Говерлу, що, безумовно, дасть великий позитивний емоційний заряд учасникам семінару.

 

У рамках програми «Сусіди», що проходитиме в Івано-Франківську, студенти відвідають греко-католицькі, православні, римо-католицькі, юдейські святині та релігійні установи, візьмуть участь у духовних бесідах, основна ідея якого відповідає назві теперішнього семінару – «Ми – діти єдиного Бога».

 

Прес-конференція для журналістів по підсумкам семінару «Ковчег – 2011» відбудеться 4 серпня, о 14.00, у приміщенні Львівського Палацу культури ім. Г. Хоткевича.

 

Ознакою «Ковчегу» є щира захопленість його учасників пізнанням історії, культури та традицій народів, що з давніх часів живуть разом на теренах України. Студенти, що роз’їжджаються по своїх домівках, несуть з собою ідеї толерантності та порозуміння, прагнуть продовжити цей діалог в своїх навчальних закладах, установах. – Це є однією з найважливіших місій семінару. Бо усі ми – в одному Ковчезі.

 

Додаткова інформація за тел.: (032) 260-10-00 (віце-консул Марцін Зєнєвіч, Генеральне Консульство РП у Львові), 8-050-340-45-66 (Ігор Щупак, Центр „ТКУМА” historyXX@ukr.net), (032) 298-67-38 (п. Е. Хмельова «Федерація польських організацій в Україні»), (032) 252-28-25 (п. Ігор Мартиненко, Міський
Палац культури ім. Г.
 Хоткевича).


26.07.2011 2222 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

956
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1513
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3365 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2629
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3500
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3042

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

382

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

842

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

849

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1478
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

401
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3289
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20790
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1217
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

541
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

609
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1169
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

311
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

136
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

321
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3681 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

721 1