Зробити міста, в яких працюють підприємства ДТЕК, комфортними для мешканців – таку мету ставить перед собою компанія.
Саме на це спрямована Стратегія соціального партнерства ДТЕК і Бурштина, що розрахована на 2013-2015 роки і визначає найбільш важливі для міста напрямки роботи.
Розроблена і схвалена міською громадою Бурштина Стратегія передбачає, що протягом 2013-2015 років компанія направить на розвиток соціальної сфери міста 18,6 млн грн. Фінансова та експертна допомога для міста буде надаватись у п’яти напрямках: охорона здоров’я, енергоефективність, покращення соціально-значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища та підвищення активності громади. Основна мета кожного проекту у всіх 5-ти сферах – це покращення якості життя громади міста не лише сьогодні, але й у перспективі. У цьому полягає стратегічний підхід до планування соціальних інвестицій.
Вже у 2013 році 860 тис грн буде направлено до лікарні міста Бурштин – на закупівлю сучасного медичного обладнання та підвищення кваліфікаційного рівня лікарів місцевого закладу.
Понад 480 тис грн. цьогоріч буде скеровано на покращення соціальної інфраструктури міста: встановлення дитячих майданчиків, обладнання комп’ютерних класів у навчальних закладах та ряд інших проектів. Загалом в цьому напрямку впродовж 2013-2015 років ДТЕК планує виділити для Бурштина понад 2,8 млн грн.
Один з основних пунктів реалізації Стратегії соціального партнерства – це проекти у сфері енергоефективності. Вони є особливо затратні з точки зору фінансування, але надзвичайно актуальні сьогодні. Тому вже у 2013 році буде направлено понад 3,6 млн грн у напрямку енергоефективності.
«Дуже важливо, щоб ті соціальні інвестиції, які здійснює сьогодні ДТЕК, мали довгостроковий ефект. Саме тому найбільше коштів буде спрямовано на такі системні проекти, як поліпшення медичного обслуговування жителів, створення нових робочих місць у Бурштині та енергоефективність. Щодо енергоефективності, ми не тільки проведемо низку заходів з підвищення якості теплопостачання кількох житлових будинків, а й створимо систему енергоменеджменту та енергомоніторингу бюджетних споруд міста, а також впровадимо освітній проект з енергозбереження для школярів. Надалі ми також будемо перейматися розвитком бізнес-середовища, як приклад можна навести розробку інвестиційного проекту індустріального парку поблизу міста», – розповів директор із зовнішніх зв’язків ДТЕК Олександр Толкач.
Фінансування ДТЕК усіх соціальних програм за розробленими спільно з міськими жителями стратегічними планами в 30 містах, селищах і районах України упродовж 2013-2015 рр. становитиме більше 350 млн грн.
Довідка Фіртки:
ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Підприємства ДТЕК працюють у сегментах видобутку і збагачення вугілля, генерації, дистрибуції та продажу електроенергії.
У портфелі вугільних активів ДТЕК – 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик у Донецькій, Дніпропетровській та Луганській областях України, а також у Ростовській області Російської Федерації. У 2012 році на українських шахтах ДТЕК видобуто понад 39 млн тонн вугілля.
Сегмент генерації представляють 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 18 ГВт. Генерувальні підприємства ДТЕК розташовані в семи областях і столиці України (ПАТ «Київенерго» генерує і постачає теплову та електричну енергію в Києві).
Сегмент дистрибуції та продажу електроенергії представляють 5 підприємств. Енергопостачальні компанії ДТЕК обслуговують 5,2 млн клієнтів – фізичних та юридичних осіб.
Торгівлю енергоносіями ДТЕК на зовнішніх і внутрішніх ринках здійснює ТОВ «ДТЕК Трейдинг». Вугільну продукцію компанії споживають електростанції, коксохімічні й металургійні комбінати в Україні, а також електростанції і промислові підприємства в Європі, Азії, Північній і Південній Америці, Африці. ДТЕК також експортує електроенергію до Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, Молдови, Білорусі.
Консолідований виторг ДТЕК у 2012 році склав 82,5 млрд грн, чистий прибуток – 5,9 млрд грн. У 2012 році ДТЕК заплатив 15,5 млрд грн податків.
Читайте також: