На думку спеціалістів Міжнародного Валютного Фонду, ряд країн, у тому числі США, Японія і Бразилія повинні менше брати в борг.
Щоб уникнути повторення глибоких боргових криз, що охопили минулого року Грецію та Ірландію, багато країн повинні обмежувати свої запозичення і в терміновому порядку скорочувати дефіцити бюджетів. Попередження МВФ збіглося з рішенням авторитетного рейтингового агентства Standard & Poor's (S & P) вперше за останні 8 років знизити рейтинг довгострокових боргів Японії на тій підставі, що в уряду немає плану по роботі з боргами.
У МВФ вважають, що серед безлічі країн з великими боргами, яким загрожує боргова криза і які повинні взяти під контроль запозичення, є, зокрема, - Японія, Америка і Бразилія. В оновленому аналізі глобальних боргів і дефіцитів держбюджетів йдеться, що швидкість скорочення дефіциту в розвинених економіках в цьому році швидше за все не сповільниться.
Це відбудеться головним чином через те, що Сполучені Штати і Японія збираються не зменшувати свої запозичення а ще більше брати в борг.
Зниження боргового рейтингу Японії потрясло ринки цінних паперів по всій планеті. Всі кинулися продавати ієну, в результаті чого євро різко виріс по відношенню до японської валюти. Фахівці очікують невеликого зниження дефіциту бюджету Японії в найближчому майбутньому. Якщо в 2010 році він становив 9,1% від ВВП, то до 2013 року, за прогнозами, опуститься лише до 8%. Між тим, вже зараз сумарні борги Японії наблизилися до критичних 200% від ВВП.
Якщо діями Вашингтона і Токіо в МВФ незадоволені, то жорсткі заходи Євросоюзу, спрямовані на зменшення дефіцитів бюджетів членів ЄС, гаряче схвалюють. У Старому світі найвищі рівні державних боргів у Греції, Італії та Бельгії. Бельгійський король, приміром, попросив тимчасовий уряд намітити великі скорочення видатків бюджету, щоб уникнути зниження рейтингу королівства агентством S & P.
Не набагато краще йдуть справи, на думку МВФ, і у економік, що розвиваються. Дефіцити бюджетів Бразилії, Китаю та Індії виявилися вищими, ніж прогнозувалося в листопаді минулого року. Особливо сильно погіршилася ситуація з цим важливим фінансово-економічним показником в Бразилії.
Отже, 2011-й рік – знову рік очікувння криз, як регіональних, так і глобальної. Ви думаєте, що проблеми з платіжним балансом і заборгованостями США та Бразилії не зачіплять Україну? Юлія Тимошенко так також думала в 2008-му році…
Джерело: kp.ru